• 119. Traoré
  • 44. Ben Yedder (pen.)
  • 54. El Haddadi
  • 98. Vázquez

Dobrý večer, vítejte u online přenosu z osmifinálového utkání Evropské ligy mezi Slavií Praha FC Sevilla. Zápas začíná ve 21:00.

Slavia právě na svých sociálních sítích zveřejnila sestavu pro dnešní zápas. Na rozdíl od duelu v Andalusii tentokrát i s útočníkem, Milanem Škodou.

Sestava Slavia: Kolář - Kúdela, Ngadeu, Deli, Bořil - Souček, Král - Masopust, Traoré, Stoch - Škoda.

A takto vypadá soupiska hostů. Do branky se nakonec přeci jen postaví Tomáš Vaclík, o jehož startu se po zranění v prvním vzájemném duelu pochybovalo.

Sestava Sevilla: Vaclík - Carrico, Kjaer, Gómez - Navas, Mesa, Sarabia, Banega, Promes - Ben Yedder, El Haddadi.

Duel v Seville, který nakonec skončil remízou 2:2, si můžete připomenout zde:

Aktuálně se hrají tři odvety osmifinále: Chelsea o poločase vede v Kyjevě 3:0 (a celkově 6:0), Salcburk hraje s Neapolí 1:1 (1:4) a Krasnodar s Valencií 0:0 (1:2).

Mimochodem v sestavách Arsenalu i Rennes (první zápas 1:3) jsou pro odvetu jak Tomáš Koubek, tak Petr Čech.

Zpátky k zápasu v Edenu. V sestavě domácích nechybí ani hvězda jara Alex Král, který si svými výkony dokonce vysloužil i pozvánku do reprezentace.

Do výkopu zbývá třičtvrtěhodina. Takhle to vypadalo ještě před pár minutami v kabině Slavie.

S citelným oslabením musejí počítat domácí fotbalisté. Kvůli žlutým kartám do utkání nezasáhne krajní bek Vladimír Coufal, kterého na pravé straně defenzívy nahrazuje Ondřej Kúdela.

Vraťme se ještě k poslednímu kolu FORTUNA:LIGY. Slavia na domácí půdě přestřílela ostravský Baník, který si odvezl domů čtyřbrankový příděl.

Pod vítězství nad Ostravou a značnou měrou podílel i bývalý obránce Baníku Michal Frydrych.

Evropská liga již zná první tři čtvrtfinalisty. Tím prvním je Chelsea, která dnes zvítězila na půdě Dynama Kyjev 5:0 (celkově 8:0).

Dál jde také Valencia. Ta měla ovšem hodně namále. Po domácí výhře 2:1 inkasovala v odvetě v 85. minutě a byla tak krůček od vyřazení. Ve třetí minutě nastavení ovšem Guedes vystřelil španělskému celku postup.

Postup do další fáze neminul ani Neapol. Ta sice dnes prohrála v Salzburgu 3:1, ale díky výhře 3:0 před vlastními fanoušky si zajistila účast mezi nejlepšími osmi celky.

Do dnešního duelu Slavia záměrně udala špatné rozestavení pro UEFU, aby tak zmátla soupeře. Od úvodní minuty tedy bude její formace vypadat takto:

Kolář - Kúdela, Ngadeu, Deli - Masopust, Souček, Traoré, Král, Bořil - Stoch - Škoda.

Hráči obou celků právě přicházejí na trávník a za malou chvíli začínáme.

Sevilla duel odehraje v černých dresech a domácí pochopitelně nastoupí v sešívaných trikotech.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Sarabia hned v úvodu chtěl vysunout po křídle Navase, ale přihrávka se mu vůbec nepovedla. Následovat bude odkop v podání Koláře.

2.

Slavia zaznamenala první střelecký pokus, byť se jednalo o velmi nepřesné zakončení. Souček totiž z voleje bránu minul o pořádný kus.

3.

Bořil se po dobrém vysunutí dostal k centru z levé strany, ale v pokutovém území měli domácí malé zastoupení a nabídku krajního hráče Slavie sebrali hostující zadáci.

4.

Stoch pomalou prací s míčem daroval možnost k protiútoku Seville. Její hráči ovšem nepřihráli přesně a pro domácí tak vše dobře dopadlo.

autor: Radomír Fukala | 14. 3. 2019 19:43