0:0
Mladá Boleslav
48. Hušbauer
55. Stoch

Dobrý večer, vítejte u sledování online reportáže ze semifinálového utkání MOL Cupu mezi Slavií a Mladou Boleslaví. Utkání začne v Edenu v úterý 17. dubna v 20:00.

Slavia Praha vstoupila do poháru úspěšně. Ačkoliv po poločase prohrávala doma s Třincem, tak ve druhé půli otočila pěti góly stav utkání a zvítězila 5:1. I ve druhém duelu, tentokrát na půdě Jihlavy, museli sešívaní dotahovat poločasové manko. Po pauze však opět zabrali a třemi góly v rozmezí šesti minut zvrátili průběh na svou stranu a postoupili po výsledku 3:1. Ve čtvrtfinále je v Edenu čekal silný Liberec. I s ním si Pražané poradili. Po brankách Škody a Frydrycha vyhráli 2:0 a otevřeli tak brány semifinále.

24. kolo HET ligy, Slavia - Karviná
24. kolo HET ligy, Slavia - Karviná | Foto: Milan Kammermayer

Mladá Boleslav započala svou pouť MOL Cupem domácím zápasem s Příbramí. V něm si počínala velmi dobře a svého protivníka poslala domů s prohrou 3:0. V osmifinále na ni již čekaly Domažlice, které v předchozím kole vyřadily pražskou Duklu. Třetiligový celek sice dlouho vzdoroval favoritovi a dvakrát dokázal srovnat, ale Boleslav nakonec střetnutí zvládla a šla dál díky vítězství 4:2. Ve čtvrtfinále ovšem musela zvládnout na své půdě těžkou zkoušku. Od 8. minuty proti Baníku totiž hrála bez vyloučeného Mebrahta a po hodině hry dokázala Ostrava svou přesilovku zúročit. Jenže Středočeši se nevzdali a po brzkém Přikrylově srovnání se poroučel do sprch ostravský brankář Budínský a duel nakonec doputoval až do penaltového rozstřelu. Ten vyzněl lépe pro boleslavské, kteří proměnili všechny penalty, zatímco Baník pouze čtyři.

EPL, Plzeň-Mladá Boleslav: radost Mladé Boleslavi
EPL, Plzeň-Mladá Boleslav: radost Mladé Boleslavi | Foto: Tomáš Liška

Poslední vzájemná utkání vyznívají ve prospěch Slavie. Ta totiž v předešlých čtyřech případech vždy zvítězila a navíc svému protivníkovi povolila pouze dvakrát skórovat, zatímco sama nasázela dohromady 11 branek.

Úvodní sestavy:

Slavia Praha: Kolář - Bořil, Jugas, Ngadeu, Flo - Souček - Stoch, Hromada, Hušbauer. Sýkora - Necid

Náhradníci: Kovář - Sobol, Danny, Tecl, Bucha, Kúdela, Frydrych

Mladá Boleslav: Polaček - Pauschek, Takács, Král, Křapka - Jánoš, Kateřiňák - Konaté, Valenta, Přikryl - Ladra

Náhradníci: Vejmola - Matějovský, Komličenko, Fabián, Mebrahtu, Klíma, Hubínek

1.

Utkání právě začalo.

1.

Po přenesení hry se nakonec balon dostal až na pravou stranu ke Stochovi, který po krátké kličce nebezpečně přihrával do malého vápna, odkud hostující obrana míč odvrátila na rohový kop.

2.

Sešívaní se z něj ovšem prosadit nedokázali a Boleslav dokázala balon s přehledem odhlavičkovat.

3.

Sýkorovi se proti Křapkovi nepodařilo odcentrovat a míč šel za brankovou čáru právě od domácího hráče, z čehož resultuje odkop od brány Polačka.

4.

Aktivita Slavie pokračuje i nadále. Křapka si ovšem i nyní počínal výborně a k balonu nepustil nabíhajícího Bořila.

5.

Poprvé se do vápna soupeře dostali i hosté. Ladrovu akci ovšem dobrým zpracováním nepodpořil Přikryl a celá akce Středočechů tak skončila.

7.

Ngadeu ve spolupráci s Jugasem dopravila balon ke Kolářovi před dotírajícím Ladrou.

8.

Na centr z pravé strany poté nedosáhl Tomáš Necid a hosté mohli jít do protiútoku. Ten táhl po levé straně Přikryl, který si míč navedl na střed, ale následně svou technickou střelu neumístil mezi tři tyče.

9.

Už jsou to ale opět domácí, kdo útočí. Narážečka se Stochem se ovšem Slavistům nepovedla, a tak obléhání sešívaných pokračuje.

10.

Velmi zajímavý pokus Valenty, jenž se snažil z poloviny hřiště překvapit vyběhnutého Koláře. Pokus hostujícího hráč ovšem skončil mimo.

12.

Přikryl byl za svou aktivitu odměněn a vybojoval pro své barvy alespoň rohový kop.

13.

Ten však Slavia bez větších obtíží zlikvidovala a pro tuto chvíli si tak může oddechnout.

14.

Křapka už balon nyní nestihl na hrací ploše a bude z toho pouze odkop od domácí brány.

15.

Domácí stopeři nyní neměli moc možností na přihrávku a nakonec po dobrém napadání získali hosté míč do své moci.

16.

Ten ovšem vzápětí zase odevzdali Pražanům, kteří budou moci na své polovině vhazovat.

17.

Pěkná narážečka hostů, po které servíroval míč pod sebe téměř od brankové čáry Konaté. Ladra byl ovšem dobře pokrytý a u balonu tedy byli první Slavisté.

18.

Sýkora napřáhl nyní z velké dálky a donutil Polačka k povedenému zákroku, kterým vyrazil míč do zámezí.

19.

Stoch následně rozehrával standardní situaci z levé strany a svůj centr cpal dobře do prostoru malého vápna. Tam ovšem kraloval brankář Polaček, jenž míč vyboxoval do bezpečí.

21.

Bořil se nyní snažil vymotat svého strážce na pravé straně, což se mu i částečně povedlo. Poté však pokazil centr, který skončil až za bránou hostů.

22.

Necid si dobře pokryl balon tělem a zezadu jej následně povalil k zemi Král. Sešívaní tak mají k dispozici zajímavou standardku z pětadvaceti metrů.

23.

Stoch si vzal exekuci přímého kopu pod svou správu, avšak svým pokusem nedokázal prostřelit hostující zeď.

24.

Dlouhý míč Takácse dostal do bezpečné vzdálenosti od své brány Ngadeu a brankář Kolář tak byl opět bez práce.

26.

Pauschek sice v první fází zvládl souboje hned s trojicí protihráčů, ale ti jej nakonec o balon obrali a poté došlo k nedovolenému zákroku hostů. Veškeré dění se tak stěhuje před šestnáctku Boleslavi.

27.

Po přenesení napravo se už Slavii nepodařil centr a vpřed mohl postupovat Ladra. Jenže byl v akci sám a o míč tak zákonitě přišel.

28.

Tomáš Přikryl přeci jen dokázal prostřelit dvojblok domácích obránců a Kolář musel zasahovat u své pravé tyče. Nakonec však situaci nadvakrát zvládl.

29.

Valenta zvolil rozehrávku přímého kopu po zemi, kde na přední tyči našel Pauscheka. Ten se však musel pro míč trochu vracet, čehož využili k odkopu balonu domácí obránci.

30.

Na levé straně posléze dobře zapracoval Flo, avšak hosté budou moci alespoň vhazovat.

31.

Balon šel nakonec do zámezí od Konatého, což také domácí reklamovali. A protože byl pomezní sudí velmi blízko, tak budou vhazovat pro změnu Pražané.

33.

Další akce domácích byla zastavena již v zárodku, a tak to Slavia musí zkoušet zase z vlastní poloviny.

34.

Miroslav Stoch se nyní velmi zlobí na hlavního sudího, že neodpískal nedovolený zákrok na jeho osobu. Bude z toho ovšem jen aut pro hostující celek.

35.

Pauschek se se štěstím procpal přes dva soupeře, ale toho třetího nakonec fauloval a bude se tak kopat proti bráně hostů.

37.

První vážnější akci duelu má na svědomí Slavia! Z pravé strany vápna napřáhl ke střele Josef Hušbauer, který jen těsně minul vzdálenější tyč.

39.

Po dalším rohu si prostor k hlavičce našel Ngadeu a snažil se jí umístit k pravé tyči. Jeho pokus ovšem nakonec stáhl do rukavic brankář Polaček.

40.

Domácí i nadále svírají soupeře, který se zatím relativně úspěšně brání.

41.

Nyní se ovšem domácí dožadovali penalty poté, co Přikryl zahrál rukou v pokutovém území. Sudí ovšem byl jiného názoru a ukazuje pouze na rohový praporek.

42.

Od něj následně přiletěl centr přímo do rukavic Polačka, který byl posléze ještě atakován Jugasem. Hostujícímu brankáři balon vypadl a Ngadeu jej v těžké pozici poslal jen nad bránu. Předchozí zákrok se navíc vůbec nelíbil hostujícímu gólmanovi, což také dává hlavnímu arbitrovi jasně najevo.

43.

Pražané se nedokázali prosadit ani po dalším pobytu na polovině soupeře a první poločas se pomalu chýlí ke konci.

44.

Konaté svou nepřesnou přihrávkou prakticky jen odevzdal balon do moci domácích, kteří mohou kombinovat s míčem na vlastní polovině.

45.

Bořil si poté v další akci nerozuměl se svými kolegy a Hromada navíc soupeře atakoval nedovoleně.

45.

První poločas právě skončil.

Je za námi úvodní půle zápasu. V ní byla mírně aktivnější domácí Slavia, která se ovšem do šancí příliš nedostávala. Jedinou výjimkou snad byla střela Hušbauera, jenž však svým pokusem netrefil bránu Boleslavi. Hosté se dopředu tlačili o něco méně než domácí a také oni více soupeřova gólmana neohrozili. Po pětačtyřiceti minutách je tak stav bezbrankový 0:0.

46.

Začal druhý poločas.

46.

Ladra po srážce s Jugasem chvíli zůstal ležet na hrací ploše, ale vypadá to, že je v pořádku a bude moci pokračovat ve hře.

47.

Další nepřesnost na straně hostů dostala balon až k brankáři Kolářovi, který jej posílá na kopačky spoluhráčů.

48

Start do druhé půle se více povedl Slavii, která se ujímá vedení! Hosté nechali po pravé straně proniknou Jakuba Hromadu až do pokutového území, jenž balon naservíroval pod sebe na JOSEFA HUŠBAUERA, jenž z hranice penaltového puntíku poslal balon přesně k levé tyči.

49.

Hosté se okamžitě snažili o rychlou odpověď, avšak jejich centr byl na zadní tyči odvrácen domácími zadáky.

51.

Před Boleslaví se na malou chvíli otevřelo hodně prostoru, ale domácí se velmi rychle stačili vrátit a zažehnat nebezpečí pro svou bránu.

53.

Necid ještě balon stihl udržet na hrací ploše a následoval centr Jana Bořila, který našel jenom kopačky Konatého.

54.

Domácí se podruhé v dnešním zápase dožadovali penalty po ruce Křapky, ale ani tentokrát hlavní rozhodčí pokutový kop nenařídil.

55.

Tak a s hostujícím celkem to nevypadá dobře, jelikož domácí odskakují na rozdíl dvou branek! U přímého kopu za pětadvaceti metrů stála hned trojice sešívaných. Hušbauer míč pouze přeskočil, následně ho Sýkora patou posunul MIROSLAVU STOCHOVI, jenž technickou ranou po zemi trefil přesně k pravé tyči.

56

Následuje hned dvojité střídání hostů. Ze hřiště odchází Kateřiňák s Přikrylem a nahrazují je Matějovský s Komličenkem.

58.

Nechybělo mnoho a mohlo to být opět o jednu branku! Po centru zprava se na zadní tyči ocitla hned dvojice Středočechů, kteří ovšem ve vyložené šanci netrefili zařízení.

60.

Poté se o slovo opět přihlásila Slavia. Po centru ze strany zakončoval Ngadeu, ale jeho střela byla tečovaná Křapkou a měl se tak kopat roh. Bude z toho však jen odkop od brány.

62.

A další centr letěl do vápna Mladé Boleslavi. Tomáš Necid však na něj, i přes svou výšku, nemohl v žádném případě dosáhnout.

63.

Ngadeu nyní velmi dobře přečetl přihrávku soupeře a dostal se včas k míči, který následně poslal až k brankáři Kolářovi.

64.

Ze souboje Jugas-Komličenko vyšel lépe hostující hráč, na něhož byl spáchán nedovolený zákrok.

65.

Matějovského centr si ovšem našel domácí brankář, který balon vyboxoval do bezpeční vzdálenosti od své brány.

65.

Michael Ngadeu na polovině hřiště ostře zajel do Konatého a sudí Marek tasí první žlutou kartu duelu.

66.

Následný centr Boleslavi opět končí v rukavicích Koláře, jenž se už rozhlíží, komu by mohl poslat přihrávku.

68.

Pěkná nabídka nyní směřovala do vápna na nabíhající Bořila, před nímž ovšem hosté odvrací na rohová kop.

68.

Centr se ovšem Hušbauerovi příliš nepovedl, ale vzápětí posílal z druhé strany další nabídku Flo. K hlavičce se sice protlačil Ngadeu, avšak domácí stoper si pomohl proti Křapkovi faulem.

70.

Valenta posléze poslal k zemi Tomáš Součka. Emanuel Marek pochopitelně píská faul a bude se kopat proti bráně Polačka.

71.

Necid další dobrou hrou tělem vybojoval pro své barvy přímý volný kop z pravé strany.

72.

Polaček již má ovšem balon postavený na malém vápně a bude odkopávat. K hlavičce se před malou chvíli protlačil Souček, který ovšem zakončoval nad bránu hostů.

73.

Sprinterský souboj mezi Křapkou a Necidem dopadl lépe pro hostující zadáka. Toho totiž zezadu fauloval forvard Slavie a Boleslav tedy bude mít dostatek času na rozehrávku.

75.

Ján Sýkora má pro dnešek odpracováno. Na jeho místo nastupuje Stanislav Tecl.

76.

Pěkný pas za obranu sice našel Valentu, ale ten byl již ve velkém úhlu a jeho zakončení nebylo ani zdaleka z kategorie nebezpečných.

77.

Komličenko sice dobře táhl míč podél vápna, ale poté jej nepředal přesně Pauschekovi. Hosté ovšem mají možnost vhazovat.

78.

Boleslav střídá i potřetí. Valenta je nahrazen pro zbytek duelu Mebrahtem.

79.

Hušbauerovi se nepodařilo přes prvního bránícího hráče odcentrovat do vápna a Slavia bude moci alespoň vhazovat.

80.

Dnešní utkání sleduje 7 326 diváků.

82.

Konaté se sice prohnal po pravé straně, ale svůj centr přetáhl až na Ladru mimo vápno. Matějovský následně posílal míč do šestnáctky, kde se snažil vymodlit penaltu Komličenko, ale o faul se v žádném případě nejednalo.

83.

Jakub Hromada putuje z trávníku. Na posledních cca 10 minut nastupuje Danny.

84.

Danny nyní velmi dobře udržel balon ve středu pole a následně hru roztáhl doleva, kde budou pokračovat kombinace sešívaných.

85.

Výborná spolupráce Stocha s Necidem, jenž posléze sklepl míč do vyložené šance Bořilovi. Tomu ovšem balon trochu uskočil a Polaček následně vše vyřešil včasným výběhem.

87.

Marek Matějovský se sice zlobí na sudího, ale ten rozhodl správně a zcela po právu za faul hostujícímu středopolaři uděluje žlutou kartu.

88.

Konaté z velké blízky nedokázal odcentrovat přes Floa, který navíc schytal pěknou facku od míče. Chvíli sice zůstal ležet na trávníku, ale dozajista bude pokračovat ve hře.

89.

A Flo se ihned zapojil i do útoku. Otevřel se před ním dostatek prostoru na levé straně, ale z prostoru vápna nedokázal prostřelit blokující obránce Boleslavi.

90.

Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuta nad rámec řádné hrací doby.

90+1

Ladra velmi dobře našel svým centrem Pauscheka, jenž se sice ocitl v dobré pozici, ale své zakončení namířil opravdu hodně mimo.

90+2

Poslední střídání také na domácí straně. Tomáš Necid přepouští své místo Eduardu Sobolovi.

90+3

Utkání právě skončilo.

Je dobojováno! Po nemastném a neslaném prvním poločase vstoupili lépe do druhé půle domácí. Ti se ihned v 48. minutě ujali vedení. Po akci na pravé straně připravil Hromada tutovku pro Josefa Hušbauera, jenž otevřel skóre. O pár minut později sešívaní rozehrávali přímý kop z pětadvaceti metrů a signál se jim povedl náramně. Po spolupráce Hušbauera se Sýkorou zvýšil na 2:0 Miroslav Stoch. Hosté se ani poté do větších šancí nedostávala a Slavia víceméně kontrolovala hru. Pražané tak po výhře 2:0 zaslouženě postupují do finále MOL Cupu.

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji dobrou noc a u dalších on-line přenosů na počtenou.