41. Trigeiros
44. Bacca
18. Necid
30. Danny

Dobrý večer, vítejte u online přenosu z utkání Evropské ligy mezi Villarrealem a Slavií Praha. Zápas začíná ve 21:05.

Doposavad asi nejtěžší zápas v evropských pohárech čeká na pražskou Slavii. Ta se ve třetím zápase skupiny A Evropské ligy představí na hřišti favorita skupiny z Villarrealu. Španělský celek je v Evropě stálicí a právem je považován za tým, který by měl skupinu vyhrát. Navíc na domácí půdě se od něj žádné ztráty neočekávají. Přesto favorit nepůsobí až tak přesvědčivě.

V prvním zápase skupinové fáze na domácí půdě fotbalisté "Žluté ponorky", jak se Villarrealu přezdívá, porazili Astanu 3:1. Jenže na horké izraelské půdě v Tel Avivu proti domácímu Maccabi jen remizovali 0:0. Daleko do ideálu má také představení v domácí soutěži. Villarreal je po osmi kolech až na osmém místě s třinácti body. V tomto ročníku stihl už třikrát prohrát.

Chybět navíc budou Bruno, Fernandez a Semedo, proti Slavii se ale postaví postrach českých obran. Třikrát nastoupil proti českým týmům, pokaždé jim dal gól. Slavia bude dalším klubem ze srdce Evropy, který se pokusí uhlídat Cédrika Bakambua.

Slavia, které budou chybět v důležitém zápase Ngadeu, Švento nebo Mešanovič, přijíždí do Španělska v dobrém rozmaru. V lize totiž poprvé venku dokázala zvítězit, když po trefách Škody a Van Burena uspěla v Karviné. Přesto ale z druhého místa ztrácí na prozatím bezchybnou Plzeň propastných osm bodů. V Evropské lize zatím sešívaní posbírali stejný počet bodů jako jejich dnešní soupeř. Doma přehráli Maccabi Tel Aviv 1:0 a v kazašské Astaně uhráli remízu 1:1.

Sestava Villarrealu

Barbosa - Antonio Rukavina, Bonera, V. Ruiz, J. Costa - Trigueros, Guerra, Fornals, R. Soriano - Bacca, Ünal.

Náhradníci: Cantero - M. Gaspar, Álvaro González, Čeryšev, Castillejo, Hernández, Bakambu.

Sestava Slavie

Laštůvka - Frydrych, Jugas, Deli, Sobol - Souček, Hromada - Sýkora, Danny, Zmrhal - Necid.

Náhradníci: Kovář - Bořil, Hušbauer, Rotaň, Stoch, Van Buren, Milan Škoda.

Na lavičce náhradníků dnes zůstali obávaní kanonýři obou celků, Bakambu i Škoda. Trenér Šilhavý nechal proti sobotnímu zápasu HET ligy na lavičce kromě Škody také Stocha, Hušbauera, Van Burena nebo Rotaňe. Šanci dostali Hromada, Danny, Sýkora, Zmrhal či Necid.

Nepovedený zápas má az sebou Plzeň, která nenavázala na ligovou formu a prohrála ve švýcarském Luganu 2:3.

Oba celky již nastupují na hrací plochu, utkání za pár minut začne. Domácí hrají tradičně ve žlutých dresech, Slavia ve své typické sešívané kombinaci.

Zápas právě začal. Řídí jej Nor Moen.

2

Fornals hledla ve vápně Baccu, ale míč odklidil do bezpečí Deli.

5

Jugas poslal tvrdě k zemi Baccu, Villarreal ale nedokázal ze standardní situace vytěžit nebezpečnou akci.

10

Necid zastaven praporkem pomezního rozhodčího.

14

Villarreal v posledních vteřinách přitlačil Slavii, ale pražský celek se zatím zdatně brání.

16

Kombinaci Soriana s Baccou před vápnem zastavil na poslední chvíli Jugas.

17

Costa pronikl po levé straně a svým centrem dokonce donutil k zákroku brankáře Laštůvku.

18

Slavia jde do vedení! Barbosa sice dokázal standardní situaci Sýkory vyrazit, ale jen k Sobolovi, který okamžitě poslal centr zpět do vápna přesně na hlavu Tomáše Necida a ten otevřel skóre.

20

Villarreal se ale nechce smířit s tím, že prohrává. Nadějný brejk táhl z levé strany Soriano, navedl si míč do dobré střelecké pozici na středu hřiště, ale rána mu nesedla a minula branku Laštůvky.

23

Zmrhal po minimálním kontaktu spadl ve vápně Villarrealu, penaltu ale chtít rozhodně nemohl.

23

Jeden centr za druhým se teď snaží posílat do vápna obránce Rukavina. Hledal Baccu či Ünala, ale včas zasáhl Deli.

27

Slávistům se nedaří delší dobu podržet míč a Villarreal se tak dostává do čím dál většího tlaku. Stoprocentní příležitost si ale domácí nedokázali vypracovat.

29

Z velké dálky zkoušel vypálit Trigeiros, ale rána se mu nepovedla a hodně minula bránu Slavie.

30

Neuvěřitelné, Slavia vede ve Villarrealu o 2 branky! Frydrych na pravé straně hřiště přihrávkou z jednoho doteku uvolnil Sýkoru, který si počkal a přízemním centrem našel na hranici penaltového puntíku osamoceného Dannyho. Portugalský záložník, dnes kapitán Slavie, přízemní ranou překonal Barbosu.

32

První žlutou kartu zápasu uviděl Soriano, který skolil k zemi Necida.

33

Bacca se řítil do nebezpečné pozice, ale na poslední chvíli zakročil pohotový Jugas.

38

Villarreal opět drží míč na kopačkách, ale do dobře organizované obrany Slavie se nedokáže dostat.

41

Villarreal se dočkal a z první příležitosti udeřil. Fornals krásně našel za obranou Trigeirose a ten dokázal v úniku překonat Laštůvku.

44

A je srovnáno. Slavia ke konci poločasu už nedokázala odolat a po chybě obrany, která nechala trestuhodně zpracovat míč ve skvělé pozici Baccu, inkasovala právě z kopačky kolumbijského kanonýra.

První poločas je za námi.

První poločas nabídl hned čtyři branky. Slavia začala skvěle, poctivě bránila a dokázala být nebývale produktivní a po trefách Necida a Dannyho vedla na půdě velkého favorita po půlhodině 2:0. Závěr poločasu ale přinesl selhání a průniková přihrávka domácích otevřela obranu Slavie a přinesla snížení. Do poločasu pak uspěl i Bacca zápolicí s přesilou.

Druhý poločas začal.

46

Domácí hned v poločas střídali. Soriana, který už měl na kontě žlutou kartu, nahradil Čeryšev.

46

Střídali také Slávisté, zraněnéh Deliho nahradil Bořil. Frydrych se posunul na post stopera a Bořil tradičně na pravý kraj defenzivy.

50

Bořilův centr našel Necida, ten si míč zpracoval, ale neměl moc času a prostoru k zakončení.

55

Velká šance domácích, poprvé se výrazněji představil Ünal. Střílený centr Costy našel tureckého útočníka, ten ale nedokázal i bezprostřední blízkosti zakončit přesně.

58

Čeryšev se protáhl přes Bořila, ale jeho přízemní centr skončil jen na kopačce pozorného Jugase.

60

Ünal se dostal k další hlavičce po centru Rukaviny, ale minul bránu Laštůvky.

60

A pro dvacetiletého Turka to byl poslední moment v zápase, jelikož je okamžitě střídán. Místo něj nastoupil nejlepší střelec Villarrealu Bakambu.

62

Bakambu je ihned aktivní a tlačí se do koncovky.

65

Rukavinův centr skončil tentokrát v náručí Laštůvky.

68

Bacca v dobrém pozici. Pronikal z levé strany a poměrně z úhlu, přesto ohrozil bránu Slavia, Laštůvka ale míč vyrazil na rohový kop.

69

Druhé střídání Slavie. Hřiště opustil Jaromír Zmrhal, nahradil ho Mick van Buren.

77

Chystá se třetí střídání v kádru Villarrealu. Hřiště opouští Fornals, nahrazuje jej Castillejo.

83

Guerra uviděl žlutou kartu za faul na Van Burena.

84

Poslední střídání Slavie. Sýkoru nahradil Stoch.

84

Souček přichycen při standardní situaci v ofsajdovém postavení.

90

Slávisté odolávají závěrečnému tlaku soupeře prozatím statečně.

90

Nastavovat se budou 4 minuty.

90+4

Slavia zvládá závěr zápasu bravurně a zřejmě získá cenný bod.

Utkání právě skončilo, Slavia na hřišti Villarrealu uhrála remízu 2:2.

Slavia sehrála na půdě favorizovaného velmi dobrý zápas a dokonce po půlhodině vedla o dvě branky. Selhání na konci poločasu ale znamenalo po poločase remízu 2:2. Tento stav vydržel i v druhé půli. Domácí byli aktivnější, ale Slavia bránila pozorně a veze i přes ztrátu vedení velmi cenný bod.

Ode mě je to dnes vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera.