1. Ben Yedder
28. Munir El Haddadi
25. Stoch
39. Král

Dobrý večer, vítejte u online přenosu z utkání osmifinále Evropské ligy mezi Sevillou a Slavií Praha. Zápas začíná v 18:55.

Liga mistrů je už tento týden za námi, ve čtvrtek tak jako obvykle přichází na řadu Evropská liga. Tu čekají dnes první zápasy osmifinále a ve hře bude i poslední český zástupce v této soutěži Slavia Praha. Pražany však čeká nelehký úkol, los jim přiřknul nejdominantnější této soutěže FC Sevilla. Pětinásobný vítěz Evropské ligy či jejího předchůdce poháru UEFA v minulém kole jednoznačně přešel přes Lazio a v prvním utkání bude mít výhodu domácího prostředí. V bráně španělského celku se představí i český gólman Tomáš Vaclík. Sevilla se tak potká podruhé během roku s českým týmem, v srpnu hrála proti Olomouci.

V této sestavě nastoupí Slavia do dnešního utkání. Zálohu vyslal kouč Jindřich Trpišovský stejnou jako v Genku. Na křídlech budou hrát Stoch se Zmrhalem a překvapivě na hrotu bude operovat Lukáš Masopust. Místo v sestavě tak nezbylo na Milana Škodu. V sestavě Slavie dnes chybí dlouhodobí marodi Tecl s Hromadou a také zimní posila Ševčík, který přibyl na marodku minulý týden.

V této jedenáctce dnes odstartují domácí favorité ze Sevilly. V bráně španělského celku se podle očekávání představí Tomáš Vaclík.

Sešívaní jdou do dvojutkání se andaluským celkem v roli jasného outsidera, přesto chtějí překvapit a prodloužit jsou evropskou misi. Po přesvědčivé výhře z Genku a vyhraném ligovém duelu z Ďolíčku si navíc mohou hodně věřit. Oplývají dobrou střeleckou formou. Proti však stojí velmi silný tým, proti kterému bude potřeba předvést maximální možný výkon. To ví moc dobře i kouč sešívaných Jindřich Trpišovský.

"K úspěchu je toho potřeba spousta, nesmíte být v ničem slabí. Je potřeba komplexní výkon. Základní jsou dvě věci. Zaprvé aby se všichni hráči zítra dotkli svého maxima. V Genku se nám podařilo, že všichni ze základní sestavy zahráli dobře a přiblížili se svému maximu. Když vám v těchto těžkých zápasech dva tři hráči nezahrají to, jak můžou, tak vás soupeř přehraje," řekl na tiskové konferenci Trpišovský. "Takže musí se potkat to, aby všichni podali nebojácný a aktivní výkon, a druhá věc, ta nejdůležitější, že nesmíme ztratit míč v přechodové fázi. V momentě kdy tu ztratíte balon v přechodové fázi, jsou brejky soupeře smrtící," dodal Trpišovský.

Španělskému týmu se ale momentálně v lize vůbec nedaří. Naposledy vyhráli 26. ledna. Poté přišly čtyři porážky a jedna domácí remíza s Eibarem. Postupně si tak Sevilla vylámala zuby na Celtě Vigo, Villarrealu nebo Barceloně. Naposledy navíc podlehli venku Huesce 1:2. Této bilanci ale kouč Slavie moc velkou váhu nepřikládá. "Je zase potřeba se podívat, s jakými týmy hráli. Troufnu si říct, že Barcelonu tady valili a vedli 2:1. Messi tu dal hattrick a jednu asistenci, jinak by tu Barcelona prohrála. Je to tým na úrovni těchto soupeřů. Klasické španělské mužstvo, vynikající v ofenzivě, silné v kombinaci," uvedl Trpišovský.

fotbal, Evropská liga 2018/2019, FC Sevilla - Krasnodar, hráči Sevilly se radují z gólu | Foto: Reuters

Trenér Pablo Machín věří, že čtvrteční úvodní zápas osmifinále Evropské ligy proti Slavii bude pro fotbalisty Sevilly zlomovým bodem a odrazem k lepším výsledkům. Sevilla, jejíž barvy hájí i český brankář Tomáš Vaclík, v této sezoně Evropské ligy vyhrála všech sedm domácích zápasů při skóre 24:1. Machín ale očekává, že Slavia bude jedním z nejtěžších soupeřů. "V téhle fázi jsou všechny týmy nebezpečné, jsou schopné porazit kohokoliv a mohou vám způsobit hodně škody. Slavia je tým, který hraje hodně fyzickým stylem. Musíme ukázat, že jsme na lepší úrovni. Přistoupit k tomu koncentrovaně a s velkou intenzitou," dodal Machín.

Sestavu Sevilly si představíme ještě i podle rozestavení. Španělský celek hraje na tři zadáky. Hlavní hrozbou pro Slávisty bude Wissam Ben Yedder, který v Evropské lize nastřílel již 6 branek.

Vaclík - Mercado, Kjaer, Sergi Gómez - Navas, Rog, Banega, Wöber - Ben Yedder, Sarabia, Munir El Haddadi.

Náhradníci: Soriano - Mesa, Promes, Amadou, Gil, André Silva, Carriço.

Oba celky již nastupují na hrací plochu, domácí hrají v bílých dresech, Slavia v tmavé kombinaci dresů.

Utkání právě začalo.

1

Tak to je naprostá pohroma pro Slavii. Tomáš Souček na hranici vlastního vápna špatně adresoval přihrávku na Krále. Míč se od Banegy dostal k Ben Yedderovi a ten tváří v tvář překonal Ondřeje Koláře. Branka padla ve 25. vteřině.

3

Další skvělé napadání Sevilly znamenalo odkop v nouzi v podání Koláře. Podle toho také dopadl, skončil v zámezí.

5

Vladimír Coufal uviděl od sudího Buqueta žlutou za faul na útočné polovině. Byla to již třetí karta této barvy v této sezoně. V odvetě v Edenu si tak pravý obránce nezahraje.

9

V úvodu utkání se na hrotu Slavie pohybuje spíše Zmrhal než-li Masopust.

11

Kapitán domácích Jesus Navas musí rozdýchávat úder Bořila lotkem do břicha. Sudí však nepískal.

12

Hodně hloupě zajel do Coufala skluzem Ever Banega. Argentinský záložník je dalším potrestaným hráčem utkání.

12

13

Slavia se dostal poprvé k ohrožení Vaclíka. Deli se vyšrouboval ve vápně nejvýš, ale slabou hlavičkou českého brankáře neohrozil.

16

Zajímavý signál Sevilly po rohovém kopu. Banega našel přízemní přihrávkou na hranici penaltového puntíku Ben Yeddera, jeho pokus ale na brankové čáře odkopával Zmrhal.

18

Munir El Haddadi hledal centrem ve vápně Ben Yeddera, centr ale příliš přetáhl.

19

Sevilla skvěle napadá rozehrávku Slavie, která nemá kudy hrát a zběsile nakopává balóny.

20

Stoch dostal míč od Masopusta na hranici vápna, ale jeho pokus se stočil mimo bránu.

23

Brejk Slavie nakonec skončil u Vaclíka poté, co Zmrhalův centr k českému brankáři poslal spoluhráč Gomez.

25

Slavia se dočkala důležitého venkovního gólu. Král vysunul Masopusta, jehož centr sklepl za hranicí vápna Traore ke Stochovi. Slovenský dělostřelec ještě otřel svou ránu o Roga, na což neměl Vaclík šanci reagovat.

27

Sarabia byl zřejmě v ofsajdovém postavení, přesto hra pokračovala a Simon Deli musel hasit na poslední chvíli.

28

Seville stačily 3 minuty a opět vede. A tentokrát vyšel domácím další skvěle rozehraný roh. Banegův oblouček našel úplně volného Munira El Haddadiho, který nádherně z voleje napálil míč do sítě. Na brakové čáře se ještě otřel o Kúdelu.

31

Centr Mercada odvrátil Deli jen na rohový kop. Ty rozehrávají domácí zatím skvěle.

35

Wöberův ne úplně špatný centr do vápna dokázal odvrátit Deli.

36

Další chyba v rozehrávce Slavie a opět to byl dnešní kapitán Tomáš Souček. Sevilla se dostala díky dobrému napadání do gólové šance, ale Rog byl již příliš blízko dobře vyběhnutého Koláře, který jeho pokus vyrazil.

39

Hodně šťastná trefa Slavie. Stejně jako Sevilla udeřili sešívaní z rohového kopu. Wöber podskočil míč, který se poté odrazil od ramena Alexe Krále za bezmocného Vaclíka, kterého podruhé překonal šťastný odraz. Český brankář se navíc zranil nárazem o tyč.

42

Vaclík je v pořádku a pokračuje ve hře. Tu však zastavil praporek pomezního, střelec první branky Ben Yedder byl totiž v ofsajdovém postavení.

43

Žlutou karutou byl potrestán další ze Slávistů, tentokrát Lukáš Masopust.

45

Tomáš Vaclík kvůli zranění nakonec pokračovat nemůže. Nahradí jej mladý brankář Juan Soriano. Vypadá to na zranění boku nebo žeber, což bylo způsobeno nárazem o tyč.

45

Nastavují se 3 minuty.

45+2

Kjaer vyšplhal nejvýš při centru Banegy, ale jeho hlavičku z větší vzdálenosti Kolářovi problémy nezpůsobila. Brankář Slavie míč v pohodě chytil.

První poločas je za námi, Slavia drží nerozhodný výsledek 2:2.

První půle nabídla divákům hodně zajímavých momentů. Slavia byla potrestána už v první minutě, když ztrátu Součka využil k sedmé brance v soutěži Ben Yedder. Na časomíře zrovna svítil čas 0:25. Slavia dál chybovala v rozehrávce, jenže v 25. minutě se na ni poprvé usmálo štěstí, když se rána Stocha otřela o Roga a zapadla za bezmocného Vaclíka. Neuběhly však ani 3 minuty a Sevilla opět vedla, když po rohu zakončil přesně Munir El Haddadi. Sešívaným ale přálo štěstí i podruhé, když roh Stocha odrazil od nic netušícího Krále až za záda Vaclíka, který se navíc při zákroku zranil a musel střídat. Druhá půle slibuje neméně zajímavou podívanou.

Sevilla před startem druhé půle střídá. Roque Mesa nahradil křídelního obránce Wöbera.

Druhá půle právě začala.

47

Střídání Sevilly bylo asi opět zapříčiněno zraněním. Místo Wöbera přišel Mesa, ten se ale postavil do středu zálohy. Na pozici levého křídelního obránce tak hraje Sarabia a Banega bude působit s Munirem pod hrotem Ben Yedderem.

51

Navasovi se tentokrát centr nepovedl, Sevilla tak z nadějného brejku neudeřila.

52

Sevilla skórovala, ale vše bylo zbytečné, protože byl mávám a pískán ofsajd Munira.

54

Kolář musel do akce, přetažený centr Navase doplachtil až k Sarabiovi, který z voleje vypálil dobře, naštěstí pro Slavii jen do brankáře sešívaných.

56

Banega vykouzlil krásný pas na Ben Yeddera za obranu, ale francouzský útočník byl v ofsajdu.

59

Banega vyslal další pěkný pas za obranu, před Ben Yedderem zasáhl Kolář. Jenže míč poslal jen k Munirovi, tomu však rána nesedla.

60

Po ráně Sevilla měl dobrou příležitost i Zmrhal, ale z úhlu napálil jen boční síť.

60

První střídání Slavie. Agresivně hrající Lukáš Masopust se žlutou kartou přepouští své místo Peteru Olayinkovi.

62

Banega si našel cestičku k centru, ale před Rogem zasáhl Deli. Roh pro Sevillu.

63

Tomáš Souček při odkopu trefil i nohu Munira El Haddadiho. Uviděl tak žlutou kartu.

66

Zmrhal si pěkně narazil s Bořilem, jeho střílený centr ale odvracel Kjaer.

67

Rog poslal do vápna míč k Munirovi, ten ale přes dva obránce Slavie nedokázal zakončit přesně.

68

Na Banegův roh vyskočil nejvýš Mercado, bránu Koláře ale neohrozil.

69

Aktivita Sevilly se zvyšuje, Rog už se řítil do vápna, ale nakonec jej stihl zastavit čistým skluzem Coufal.

70

Sevilla se ale dostává čím dál tím víc do dobrých příležitostí. Ben Yedder teď nahrával Munirovi, jenže ten z malého vápna vysoký centr hlavou nezkrotil tak, aby skončil pod břevnem.

73

Jindřich Trpišovský střídá podruhé. Milan Škoda se dočkal své šance, nahradil Jaromíra Zmrhala.

76

Škoda se poprvé dostal ke své nejsilnější disciplíně, tedy hlavičkování. Ale vysoký míč mezi tři tyče neposlal.

76

Třetí střídání Sevilly. Banegu nahradil Quincey-Promes. Ten bude hrát na levém kraji obrany/zálohy, Sarabia se přesune zpět pod hrot.

77

Kolář udržel Slavii na remízovém stavu. Munir z první krásně z první patičkou vyslal za obranu Ben Yeddera, ten ale nedokázal proti vyběhnutému Kolářovi pořádně zakončit.

79

Ben Yedder dostal od Munira krásný pas a mohl běžet sám na bránu, ale praporek pomezního chybně vystřelil nahoru.

80

Slavia střídá také potřetí. Alex Král, autor branky na 2:2, přepustil své místo Ngadeuovi. Ten přišel vyztužit v posledních minutách stále propustnější zálohu Slavie.

84

Pro Slavii je pozitivní, že tráví teď většinu času mimo přímé ohrožení brány. Sevilla sice drží míč, ale až k vápnu se nedostává. Slavia evidentně spoléhá už na udržení nadějného stavu.

85

Tentokrát Sevilla zrychlila hru, ale střílený centr Navase nedokázal Munir z bezprostřední blízkost ze skluzu poslat do sítě.

88

Nadějný brejk Slavie skončil nepřesnou přihrávkou Olayinky.

90

Nastavují se pouze 2 minuty.

90+2

Slavia se v druhé minutě nastavení dostala k míči na půli soupeře, ale finální přihrávka Součkovi nevyšla.

Je konec, Slavia uhrála v Seville velmi cennou remízu 2:2.

Slavia dokázala uhrát na půdě Sevilly vynikající výsledek do odvety. Na hřišti favorita sice prohrávala už od první minuty a tři minuty po srovnání opět prohrávala, přesto po šťastném odrazu srovnala na 2:2 a tento výsledek už dokázala uhájit. Druhá půle byla proti té první daleko klidnější, Sevilla sice daleko více hrozila, jenže vítěznou trefu vstřelit nedokázala. Sešívaní bránili zodpovědně a i přes úbytek sil zvládli dobře samotný závěr utkání. Do odvety v Edenu tak půjdou v dobré pozici.

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera.