Atlético Madrid
10. Ronaldo
73. Ronaldo
86. Ronaldo

Dobrý den, vítejte u online přenosu ze semifinálového utkání Ligy mistrů mezi Realem Madrid a Atléticem Madrid. Zápas začíná ve 20:45.

Repríza finále 2014 a 2016. Navíc k tomu prestižní městské derby. To vše bude k vidění v semifinále Ligy mistrů mezi Realem Madrid a Atléticem Madrid. Třetí madridské finále během čtyř let se tak konat nebude. Favoritem bude Bílý balet, který obě zmíněná finále vyhrál. Družina Diega Simeoneho ale několikrát prokázala, že je pohárovým týmem a dokáže si vyšlápnout na kohokoliv.

Ve čtvrtfinále se víc na postup nadřel Real Madrid. Nejprve sice vyhrál na hřišti Bayernu Mnichov 2:1, stejným poměrem pak ale s německým gigantem doma prohrál. Muselo se tak jít do prodloužení, ve kterém madridští trochu kontroverzně přehráli oslabený Bayern. Hrdinou se stal opět Cristiano Ronaldo.

Atléticu los do čtvrtfinále přiřkl senzaci loňského ročníku Premier League i letošní Ligy mistrů Leicester City. Anglický klub v osmifinále vyřadil semifinále a vyšlápnout si chtěl i na Atlético. Držel se statečně, avšak po porážce 0:1 a remíze 1:1 šel dál tým z hlavního města Španělska a pohádková jízda Foxes skončila.

Sestava Atlética

Oblak - Lucas Hernández, Savić, Godín, Filipe Luís - Koke, Gabi (C), Saúl, Ferreira-Carrasco - Griezmann, Gameiro.

Náhradníci: Moyà - Tiago, F. Torres, Á. Correa, Partey, Gaitán, Rodríguez.

Sestava Realu

Navas - Carvajal, Ramos (C), Varane, Marcelo - Kroos, Casemiro, Modrić - Isco, Benzema, Ronaldo.

Náhradníci: Casilla - Nacho Fernández, James Rodríguez, Kovačić, L. Vázquez, Asensio, Morata.

V prvním semifinále budou Zinedinovi Zidanovi chybět zranění Pepe a Gareth Bale. Diego Simeone postrádá zraněné Jimenéze a Juanfrana.

O víkendu se oba týmy v lize vrátily na vítěznou vlnu. Atlético po domácí porážce zabralo a dokázalo uspět na půdě Las Palmas, kde vyhrálo vysoko 5:0. Real po neúspěšném domácím El Classicu dokázal vyhrát s La Coruňou a také doma s Valencií. Atlético je třetí s 71 body, Real Madrid druhý s 81 body, má však o zápas méně než Barcelona, která má také 81 bodů.

Oba celky už nastupují na hrací plochu, po hymně Ligy mistrů očekávané utkání začne.

Utkání začíná! Real klasicky v bílém, Atletico v černožluté kombinaci.

1

Atlético od úvodu napadá rozehrávku Realu hodně vysoko, především zásluhou Griezmanna s Gameirem.

3

Carrascův centr nikoho nenašel a míč skončil v zámezí.

4

Ronaldo se odhodlal k první střele, ale dalekonosná rána levačkou měla spíš ragbyové parametry.

6

Filipe Luis s Gameirem vytvořili prostor Griezmannovi, ten se ale ke střele nedostal.

7

První velká šance zápasu. Carvajal si narazil míč s Iscem a z ostrého vypálil na Oblaka. Brankář Atlética vyrazil míč do Benzemy, od něhož se míč odrazil do zámezí.

9

Casemirův lob za obranu na Ronalda odvrátil Lucas Hernandéz na roh.

10

Real se ujímá rychle vedení! A kdo jiný než Cristiano Ronaldo se zapsal mezi střelce. Savič odvrátil centr jen ke Casemirovi, který poslal další centr a ten hlavou uklidil do brány nehlídaný Ronaldo.

14

Ronaldo se snažil patičkou z prvního doteku vyslat do šance Benzemu, míče se však ujala obrana hostů.

16

Opět ve hře reflex Jana Oblaka, který bravurně vytáhl hlavičku Varaneho.

17

Slovinského brankáře ve službách madridského celku provětral i střílenou přihrávkou Isco.

17

Zasáhnout musel i na druhé straně Keylor Navas. Koke vyslal do úniku Gameira, kterému Navas zmařil pokus o kličku.

21

Carvajal poslal k zemi Kokeho a přisadil si menším kopancem, když záložník Atlética ležel na zemi. Sudí Atkinson kartu neudělil.

23

Benzema se pustil do černožlutého valu sám a podle očekávání uspěl.

24

Na bránu Oblaka vypálil také Modrič, jeho rána ale těsně minula pravou tyč.

26

Martin Atkinson poprvé tasí žlutou kartu. Vidí ji španělský záložník Atlética Koke.

29

Benzema zkoušel zakončit akrobaticky nůžkami a jen těsně minul bránu Atlética.

32

Překvapivý signál Atlética, Griezmann místo střely našel obloučkem Godína, ten ale měl míč na dlouhou nohu a nedokázal kvalitně zakončit.

35

Marcelo se vyhnul Lucasovi, ale jeho střílený centr do ohně odvrátil Savič.

39

Carrasco hledal ve vápně Kokeho, Atlético vybojovalo roh.

44

Ronaldo při defenzivní práci s přehledem nepustil k míči Lucase.

45

Na trávníku zůstává ležet Carvajal a vypadá to, že má zdravotní problém, který by mohl ohrozit jeho další působení v zápase.

První poločas je za námi, Real Madrid byl v úvodu daleko aktivnější a po brance Ronalda z desáté minuty se dostal do vedení. Hosté se postupem času dostali více do hry, ale přesto nedokázali na branku zareagovat.

46

Carvajal v utkání pokračovat nemůže, v zápase jej nahradil Nacho.

Druhý poločas začal!

50

Na zemi během úvodních minut druhého poločasu skončili obě největší ofenzivní esa obou týmů Ronaldo a Griezmann.

51

Ronaldo unikal po pravé straně a pak hledal ve vápně Benzemu, jenže ten byl v obklopení hráčů Atlética a k míči se nedostal. Přesto domácí vybojovali rohový kop.

53

Saul Niguez uviděl za stáhnutí Nacha k zemi žlutou kartu.

57

Carrascova rána mířila hodně mimo.

57

Dvojí střídání Atlética. Fernando Torres nahradil Kevina Gameira a Nicolas Gaitán střídá Saula Nigueze.

60

Koke zkoušel vypálit z velké vzdálenosti, ale rána mu nesedla a neohrozila Navase v bráně Realu.

62

Isco chtěl najít ve vápně Benzemu, ale jeho míč skončil jen v náručí Oblaka.

64

Žlutou kartu viděl i domácí Isco po skluzu na Kokeho.

67

Ke střídání se odhodlal i Zinedine Zidane. Isco přepouští své místo Marcu Asensiovi.

68

Diego Simeone vypotřeboval i třetí střídání. Carrasca nahradil Ángel Correa.

72

Savič při útočné standardní situaci poslal k zemi Ronalda.

73

Ronaldo podruhé a Real vede 2:0! Míč se přes Marcela a Benzemu dostal k Ronaldovi, před kterým podběhl míč Filipe Luis. Portugalský střelec si pak náramně s šancí poradil.

77

Navas faulovaný útočícím hráčem.

78

Třetí střídání použil i Zinedine Zidane. Lucas Vasquez nahradil na hrací ploše Karima Benzemu.

80

Gaitán se snažil najít centrem Torrese, ale míč byl po španělského útočníka přéliš dlouhý.

85

Ramosův dlouhý míč byl na Vasqueze až příliš dlouhý.

86

Cristiano Ronaldo potvrzuje svou dominanci a uzavírá hattrick. Rychlý brejk Realu vedl Ronaldo, vyslal Vasqueze do křídla, ten se zbavil kličkou jednoho z obránců a hledal pod sebou právě Ronalda. Tomu propustil chytře míč Casemiro a Ronaldo pak byl před bránou úplně sám a neměl problém zakončit.

90

Atlético se nezmůže na odpověď, je vidět, že jsou zaskočeni vývojem zápasu.

Je konec! Ani 3 nastavené minuty nestačily Atléticu a nedostali se téměř k ničemu. Real Madrid odehrál skvělý zápas a naprosto přehrál svého městského rivala. Utkání opanoval Cristiano Ronaldo, který soupeře sestřelil hattrickem.

Atlético Madrid naopak dnes zklamalo na plné čáře, předvedlo ospalý výkon, který je pro tak energický tým s dobrou defenzivou hodně netypický. Navíc si tím zřejmě zavřelo cestu do finále Ligy mistrů, smazat tříbrankové manko není nemožné, ale bude to hodně obtížné.

Ode mě je to dnes vše, já vám děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.