ŽIVĚ Plzeň vyhrála v Ostravě 3:2

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
2. 4. 2012 18:48
Sledujte online reportáž z dohrávky 23. kola mezi Baníkem Ostrava a Viktorií Plzeň.
Radost fotbalistů Plzně z výhry
Radost fotbalistů Plzně z výhry | Foto: Eduard Erben

Minuta po minutě

- Dobrý den, vítejte u dnešní online reportáže z dohrávky 23. kola fotbalové Gambrinus ligy. Zápas mezi Banikem Ostrava a Viktorií Plzeň začne v 17 hodin.

- Pro obě mužstva je tento duel důležitý. Patnáctý Baník chce udržet kontakt s nesestupovými příčkami, na 14. místo ztrácí pět bodů. Třetí Plzeň může využít zaváhání druhé Sparty a přiblížit se k ní na čtyři body. Západočeši se papírově nemohou zříkat ani boje o titul.

- Na hřiště Bazalů nastoupily oba týmy v těchto základních sestavách.
FC Baník Ostrava: Pietrzkiewicz - Adámik, Frydrych, Vomáčka - Droppa, Greguš, Fantiš, Vašenda, Marek - Vrťo, Magera.
FC Viktoria Plzeň: Pavlík - Limberský, Ševinský, Rajtoral, Čišovský - Pilař, Horváth, Petržela, Darida, Kolář - Bakoš.
Rozhodčí: Drábek - Košec, Makovička.

- Velké utkání čeká kouče domácích Radoslava Látala, který si na lavičce Baníku odbyde premiéru v prvoligovém utkání, když v minulém týdnu nahradil odvolaného Pavla Maluru.

1. Utkání právě začalo.

3. Oba týmy se v úvodních minutách snažili ztéci branku soupeře, ale vinou nepřesností v klíčové chvíli se jim to nepovedlo.

5. Gólman Baníku Pietrzkiewicz stahuje ze vzduchu první plzeňský roh.

7. Petržela operoval s míčem na pravé straně vápna, ovšem akci pokazil příliš prudkou přihrávkou. Následný protiútok Slezanů zastavil docela nešetrným faulem loktem Čišovský.

10. Západočeši nyní způsobili v pokutovém území Baníku hodně velký rozruch. Rajtoral zpětnou přihrávkou na penaltový puntík vyzval Daridu, toho však míč neposlechl, a tak plzeňský záložník ani nevystřelil. Následovaly pumelice jeho spoluhráčů ze druhé a třetí vlny, baníkovská obrana je však zblokovala.

14. Rohový kop Horvátha na přední tyč prodlužoval Darida, Vašenda však odvrátil mimo pokutové území.

16. Kolář dostal do vápna přihrávku lobem, ovšem vinou špatného odskoku balonu ji nezpracoval.

19. Plzeň vede 1:0! Centr Horvátha zpracoval ve vápně Kolář, který jej přiťukl ČIŠOVSKÉMU a slovenský obránce tváří v tvář Pietrzkiewiczovi nezaváhal.

22. Plzeň v úvodu utkání několikrát nebezpečně zahrozila a z tlaku zaslouženě vytěžila vedoucí branku.

24. Magera si sklepnul odražený míč a z osmnácti metrů jej napálil k tyči Pavlíkovy brány. Plzeňský gólman byl však pozorný.

28. Baníkovci se nyní řítili v pěti lidech na čtveřici obránců hostů, ovšem velmi nepřesnou přihrávkou odevzdali míč soupeři.

30. Ze sedmnácti metrů to zkoušel Greguš, Pavlík bez problému chytá.

32. Další zbytečně zbržděný protiútok Baníku nakonec domácí hráči do zakončení dovedli, ovšem nakonec z něj vytěžili jej rohový kop.

36. Plzeň vede 2:0! Baník měl výhodu rohového kopu, ovšem ta se rychle stála nevýhodou. Petržela využil volného prostoru k rychlému kontru a po dlouhatánském sprintu přihrál na ČIŠOVSKÉHO, který lobem vsítil svou druhou branku zápasu.

37. O minutu později vidí přihrávající Petržela žlutou kartu.

41. Další gól vezl k domácí bráně Darida, ovšem vynikající situaci tři na dva vyřešil nepříliš tvrdou a nízkou střelou přímo do Pietrzkiewicze.

44. Na druhé straně pálí vedle Droppa.

45. Po centru Droppy to z první zkusil ještě Frydrych, Pavlík však chytá.

45. První poločas skončil.

- Úvodní perioda zápasu je za námi a musíme říct, že Plzeň vede 2:0 zaslouženě. Baník sice nehraje špatně, ovšem chyby v obranné fázi a špatně vyřešené protiútoky je zatím stojí lepší výsledek. Naopak Plzeň se snažila diktovat tempo, nutila se do útoku a dvě své šance využila.

46. Druhý poločas začal.

48. Vysoký nákop na Frydrycha stahuje do své náruče Pavlík.

50. Baník se nyní probojoval po pravé straně do vápna, ovšem Vrťovi míč utekl do zámezí.

52. Droppa mohl z dvaceti metrů vypálit, ovšem v dobré pozici si míč ještě zbytečně potáhnul a nadějnou akci tak zazdil.

53. Hned zkraje druhé půle předvedl Baník několik snaživých a pohledných pokusů o přípravu gólovcýh šancí, ovšem pokaždé si je sami pokazili.

56. A znovu domácí zahrozili! Frydrychův centr však Fantiš z první napálil pánubohu do oken.

58. Ostravská lavička připravila první střídání. Vrťa nahrazuje Kukec.

60. Tak první čtvrthodina druhé půle je úplně o něčem jiném, než co jsme viděli v poločase prvním. Plzeň jakoby duchem zůstala ještě v kabině, naopak Baník hýří nápady a ofenzivními choutkami. Dovoluju si tvrdit, že Viktoria by si s takovými šancemi poradila mnohem efektivněji.

61. A má slova záhy potvrzuje Fantiš, který pálí hodně mimo.

67. Ze značky pokutového kopu hlavičkuje těsně vedle Magera.

68. Plzeň si opravdu koleduje o inkasovaný gól. Baník neustále pouští do blízkosti své brány a na útočné polovině udrží míč sotva několik sekund.

69. Ostravský celek si vypracoval čistou gólovku, ovšem Marek tváří v tvář Pavlíka nepřekonal, plzeňský strážce vyrazil na roh. To měla být branka!

69. Střídá také Plzeň. Už tradičně příchází místo Bakoše, který byl dneska velmi nevýrazný, Ďuriš.

70. A další velká šance! Magera hlavičkou o zem míří těsně vedle.

72. Kukec zatočil přímý kop do břevna! Tak to je neskutečné, pod jakým tlakem nyní Plzeň je.

73. Plzeň zvyšuje na 3:0! Západočeši se osvobodili z ostravského sevření a po bleskovém kontru Petržely definitivně rozhoduje do odkryté části branky KOLÁŘ.

75. Žluté napomenutí inkasuje Darida.

76. Další střídání. Droppu nahrazuje Kraut.

79. Vypadá to, že Pavlíkova brána je dnes pro ostravský tým zakletá. Střelu Frydrycha vytahuje plzeňský gólman konečky prstů.

82. Baník snižuje na 1:3! Tak přece jen se domácí dočkali. Ostravané konečně při rychlém protiútoku nic nevymýšleli, po přiťuknutí na hranici vápna udělal FANTIŠ zasekávačku a střelou po zemi odčaroval Pavlíkovo kouzlo.

83. Adámik dostává žlutou kartu.

84. Baník snižuje na 2:3! Tak to je závěr! Frydrychův centr zprava prodlužuje do brány KUKEC.

86. Baník se dere za vyrovnáním, ožívá i ostravské publikum. Těšmě se na velmi zajímavých posledních pět minut!

87. Definitivně mohl rozhodnout Darida, jeho střela ale míří nad břevno.

88. Závěr utkání je pochopitelně nervózní, Marek a Řezník vidí žlutou kartu.

90.+1 A znovu se nám žlutí. Za řeči je kartou napomínán ostravský Kukec a za zdržování plzeňský Pavlík.

90.+3 Utkání právě skončilo.

- Zápas přinesl až nečekaně strhující podívanou. Plzeň hrála v úvodním poločase nátlakově a z několika šancí vytěžila dva góly. Po přestávce však Baník přitopil pod kotlem, postupně zefektivňoval své akce a zaslouženě se dočkal dvou branek. Bohužel pro něj však padly až za stavu 0:3. Viktoria by se takovýchto vypuštění měla vyvarovat.

- Online reportáž z Gambrinus ligy končí, přeju vám pěkný zbytek večera, který můžete strávit napřiklad u online přenosu z hokejového play off.