Evropská liga • Play off - odvety • 18:00

Evropskou ligu si zahrají Sparta, Liberec a Plzeň. Před branami zůstal pouze Jablonec.

Dobrý den, Vítáme Vás u souhrnné online reportáže z odvetných utkání 4. předkola Evropské ligy. Ve hře o postup do základní skupiny EL jsou Jablonec, Sparta, Liberec a Plzeň.

Jablonec

Jako první na řadu půjde do bitvy o EL Jablonec, který navíc bude mít ze všech českých klubů nejtěžší výchozí pozici. Severočeši sice na půdě slavného Ajaxu Amsterdam bojovali, nakonec ale padli 0:1 a dnes budou muset dohánět jednogólovou ztrátu.

Ajax začal dle očekávání aktivně. V první půli držel míč 72 procent času, ale k větším šancím to nevedlo. Naopak mnohem nebezpečnější byl nečekaně Jablonec. V deváté minutě pálil z otočky kousek nad Greguš, stejný hráč pak po půlhodině napřáhl z hranice vápna a těsně minul tyč Cillesenovy branky. Druhý celek uplynulé sezony nizozemské ligy vyprovázel do kabin pískot, brzy se ale Ajax ujal vedení. Beneš ve vápně fauloval Klaasena, Milik se z penalty nemýlil a stanovil konečný výsledek zápasu.

Přes třicet tisíc fanoušků v Amsterdam Areně rázem ožilo, ale Jablonec Ajax do dalších šancí nepouštěl. V závěru zápasu měl navíc velkou příležitost na vyrovnání střídající Doležal, odražený balon z hranice penalty ale namířil nad.

Fotbalisté Jablonce si podle trenéra Jaroslava Šilhavého v úvodním zápase 4. předkola Evropské ligy ověřili, že se s Ajaxem dá hrát. I když v Nizozemsku prohráli 0:1, kouč věří, že pokud v domácí odvetě lépe naloží s šancemi, mohou přes favorita stejně jako v předchozím předkole proti FC Kodaň postoupit. "Na Ajaxu to asi není špatný výsledek, nicméně v té pohárové matematice je ošidný. Lepší by bylo prohrát 1:2. Nicméně do odvety je to otevřené, naděje, s kterou jsme sem jeli, trvá. Věřím, že se o ni popereme, ještě to můžeme zamotat a třeba se radovat my," řekl Šilhavý v Amsterodamu novinářům. Více ZDE.

EL, Jablonec-Kodaň: Jaroslav Šilhavý
EL, Jablonec-Kodaň: Jaroslav Šilhavý | Foto: Milan Kammermayer

Zřejmě nejblíže ke gólu měl záložník Ján Greguš, který ve dvou dobrých šancích v první půli střílel pokaždé mimo tyče. Jablonec podle něj mohl v Amsterdam Areně uhrát aspoň remízu. "Myslím, že jsme měli dost šancí na to, abychom aspoň jeden gól dali. Tu remízu jsme tu uhrát mohli. Ajax sice měl převahu a víc míč na svých kopačkách, ale těch vyložených šancí jsme měli víc. Ale nevadí, výsledek je ještě takový, že můžeme postoupit dál," řekl novinářům Greguš. Více ZDE.

EL, FC Kodaň-Jablonec: Nicolai Jorgensen - Ján Greguš (v černém)
EL, FC Kodaň-Jablonec: Nicolai Jorgensen - Ján Greguš (v černém) | Foto: ČTK

Sparta

Sparta, která do odvety 4. předkola EL zajede na hřiště švýcarského Thunu, bude hájit své vedení z prvního zápasu, ve kterém svého soupeře přehrála 3:1.

Pražané však do utkání nevstoupili dobře, když hned v 5. minutě zápasu nezafungovala sparťanská obrana a Thun se ujal rychlého vedení. Buess poslal centr přes vápno na zcela volného Suttera, který lobem na vzdálenější tyč přehodil Bičíka. Sparta byla od první minuty lepší, ale dlouho se trápila v zakončení - dobré šance zahodili Dočkal, Hušbauer i Lafata. Domácí se prosadili až v závěru. Nejprve vyrovnal po rohu Costa a do vedení je poslal Dočkal, kterému přihrál nedůrazně hlavičkující Reinmann.

Thun sice ve druhém poločase hru vyrovnal, ale na úsporně hrající Spartu nestačil. Letenští, kteří se po přestávce přizpůsobili nevýraznému výkonu o třídu horšího soupeře, navýšili své vedení až v nastavení. Z přímého kopu zařídil konečný výsledek 3:1 Dočkal.

Evropská liga, 4. předkolo - Sparta vs. Thun
Evropská liga, 4. předkolo - Sparta vs. Thun | Foto: Milan Kammermayer

Ten třetí gól v samém závěru nám dal před odvetou alespoň trochu klidu, zaplaťpánbůh za něj," řekl Zdeněk Ščasný, trenér Sparty, po utkání s Thunem. Jinak ho výkon jeho svěřenců v prvním duelu play off Evropské ligy rozzlobil. "Špatná hra, chaos, jejich napadání nám dělalo obrovský problém. Zahráli jsme prostě špatně, tohle by rozhodně nešlo. Nastoupili jsme do zápasu vlažně, bylo to bez soubojů a gól jsme dostali ze situace, na kterou jsme hráče celý týden upozorňovali. Propadnutý balon, nezajištěný centr, nenabraný hráč, profesorský přístup, všechno špatně," lamentoval Ščasný. Více ZDE.

Zdeněk Ščasný
Zdeněk Ščasný | Foto: Milan Kammermayer

Úvodní utkání 4. předkola EL skončilo předčasně pro sparťanského defenzivního štíta Lukáše Váchu, který si v první půli poranil koleno. Šestadvacetiletý fotbalista se v sobotu musel podrobit artroskopické operaci kolena a na podzim si už s největší pravděpodobností nezahraje. Na jeho post však Pražané získali Petra Jiráčka z bundesligového Hamburku.

Liberec

Dobrou výchozí pozici do odvety má i liberecký Slovan, který v domácím utkání zdolal Hajduk Split 1:0.

Domácí v utkání vyhrávali většinu soubojů a měli tlak, šance Hovorky, Delargeho Bartošáka však zůstaly nevyužity. Hosté spoléhali hlavně na rychlé protiútoky, který stíhal Liberec zastavovat. Až v 36. minutě po náhodné akci vypálil z dálky Sušič a jeho ránu zastavila až konstrukce branky.

Ve druhé půli se Liberec už tolik neprosazoval, chyběla mu přesnější finální přihrávka. Severočeši se dočkali až deset minut před koncem. Signál ze zkráceného rohu přinesl střelu Pavelky, míč se odrazil k Pokornému, který zblízka dostal balon do sítě.

Evropská liga - Slovan Liberec vs. Hajduk Split
Evropská liga - Slovan Liberec vs. Hajduk Split | Foto: Zlata Vostrá

"Je to pecka. Kluci už si ze mě dělají srandu, že dávám góly, jen když to opravdu potřebujeme. Věřím, že by to mohl být postupový gól," řekl Pokorný novinářům a připomněl jim svou branku na jaře proti Spartě, která Slovan přiblížila k záchraně v Synot lize. Výsledek 1:0 do odvety bere, prioritou Slovanu v prvním duelu bylo udržet vzadu nulu. "Bylo to tak, protože 0:0 je pořád lepší než doma dostat nějaký gól. Byl jsem ke konci už hodně nervózní. Ale zase když jsme jeden vstřelili, byli hosté trochu opaření, takže jsem zadoufal, že se můžeme trefit ještě jednou. To se nepovedlo, nicméně tenhle výsledek bychom před zápasem brali všema deseti. Nula doma je hodně důležitá," vypichoval práci defenzivy Liberce. Více ZDE.

"Potvrdilo se, že nás čeká nesmírně těžké utkání. O to víc jsem rád za výsledek. Především jsme doma nechtěli inkasovat a to se nám povedlo. Měli jsme i dost brankových příležitostí. Je to skvělý výsledek do odvety," řekl trenér Slovanu Jindřich Trpišovský po utkání, které provázela fantastická divácká kulisa. "Ta atmosféra byla chvílemi geniální. Nejbouřlivější, co jsem kdy zažil. Hráči mě slyšeli jen asi na deset metrů, pak už ne. Naši fanoušci byli skvělí a ti hostující samozřejmě taky," pochválil kulisu Trpišovský.

EL, Liberec-Šmona: Jindřich Trpišovský
EL, Liberec-Šmona: Jindřich Trpišovský | Foto: Milan Kammermayer

Plzeň

Nejlépe ze všech českých týmů jsou na tom fotbalisté mistrovské Plzně. V úvodním utkání předkola Viktoria doma porazila Novi Sad 3:0, což je do odvety velice nadějný výsledek a Plzeň je tak blízko postupu do základní skupiny soutěže.

Povedenou premiéru na lavičce českého šampiona prožil Karel Krejčí, který nahradil odvolaného Miroslava Koubka. Plzeň začala aktivně a Vojvodina se až na nepřesnou ránu Stanisavljeviče hlavně bránila. Hrošovský ještě ideálně netrefil Limberského přesný pas, ale ve 25. minutě už Viktoria po rohu trochu šťastně otevřela skóre. Rajtoralova střela zpoza vápna dolétla ke Kopicovi, který míč z první posunul do sítě. Západočeši měli před pauzou ještě dvě velké šance na zvýraznění náskoku, toho se však prozatím nedočkali.

V 52. minutě už Viktoria druhý gól přidala. Záložník Vaněk se z dálky opřel do míče a i díky teči se trefil přesně k tyči. Srbský tým pak ožil, Puškaričův pokus skončil těsně nad plzeňskou brankou, v 82. minutě se však plzeňští hráči prosadili potřetí. Petržela se protáhl mezi obránci, v šestnáctce našel volného Kopice a ten snadno přidal svou druhou branku večera.

Milan Petržela a Jan Kopic
Milan Petržela a Jan Kopic | Foto: Tomáš Liška

"S výsledkem spokojenost je, ale jsme teprve v poločase. Neoslavujeme, čeká nás těžká odveta. Výsledek je nadějný, ale byli bychom blázni, kdybychom si mysleli, že už je hotovo. Vojvodina má nebezpečné hráče do brejku. Výhra je ale dobrá, kluci potřebovali nejbližší zápas zvládnout," řekl novinářům po zápase nový trenér Plzně Karel Krejčí. Více ZDE.

SL, Plzeň - Olomouc: Karel Krejčí
SL, Plzeň - Olomouc: Karel Krejčí | Foto: Tomáš Liška

Podle kapitána Davida Limberského nebudou plzeňští fotbalisté v odvetě play off Evropské ligy na hřišti Vojvodiny Novi Sad pouze bránit solidní náskok 3:0, což se jim nevyplatilo v předkole Ligy mistrů s Maccabi Tel Aviv. Západočeši prý ve čtvrtek půjdou za gólem, který by domácí zřejmě definitivně dostal ze hry. "Víme, jaký výsledek jsme uhráli doma, na druhou stranu jsme sem nepřijeli nic bránit. Chtěli bychom určitě vstřelit gól, který by nám dodal klid," řekl na tiskové konferenci Limberský. Více ZDE.

TK Viktoria Plzeň před play off Evropské ligy (Krejčí a Limberský)
TK Viktoria Plzeň před play off Evropské ligy (Krejčí a Limberský) | Foto: Tomáš Liška

FK Jablonec nastoupí od 18 hodin proti Ajaxu v této sestavě:

Hrubý – Karavaev, Beneš, Pernica, Novák – Mingazov, Hübschman (C), Greguš, Pospíšil, Crnkić – Wágner

Sestava Ajaxu Amsterdam:

Cilessen – Tete, Veltman, Riedewald, Dijks – Bazoer, Klaasen (C), Gudejl – El Ghazi, Milik, Sinkgraven

JB-AJA

Zápas Jablonce s Ajaxem právě začal!

JB-AJA

2. minuta: Jablonec si připsal první střelecký pokus, rána Wágnera zpoza vápna však letěla přímo doprostřed brány, kde stál Cillessen.

JB-AJA

4. minuta: Milik si zaběhl za obranu domácích a ocitl se zcela sám před Hrubým. Brankář Jablonce dobře vyběhl a položil se Milikovi pod nohy, hostující útočník ucítil kontakt a v pokutovém území upadl. Penalta se však nepíská, Milik navíc vidí žlutou kartu za nesportovní chvování.

JB-AJA

8. minuta: Balon má častěji ve své moci Ajax. Z pravé strany odcentroval Tete, jeho vzdušná přihrávka postrádala přesnost. Odkop od brány Hrubého.

JB-AJA

9. minuta: Greguš vystihl rozehrávku hostů a vynutil si faul. Na přímý kop Nováka si došel brankář Cillessen, který si ze vzduchu stáhl míč do svých rukavic.

JB-AJA

12. minuta: Klaassen se dral směrem dopředu za nakopnutým míčem, své obranné povinnosti si splnil Beneš. Hostujícího záložníka přetlačil tělem a vybojoval pro své barvy odkop.

JB-AJA

15. minuta: Ajax předvedl dlouhou kombinaci na polovině Jablonce, tu ale zakončil nepřesným centrem Bazoer. Do úniku se hnal Crnkič, který se snažil vymodlit si faul. Vykoledoval si však žlutou kartu za nafilmovaný pád.

JB-AJA

18. minuta: Rychlý protiútok hostů vedl El-Ghazi, toho stihl doběhnout Novák a čistě jej obral o balon. Na druhé straně Gregušovu přihrávku špatně zpracoval Wágner. V kombinaci je opět Ajax.

JB-AJA

22. minuta: Obrázek hry je stále stejný. S míčem hraje na kopačkách Ajax, Jablonec pozorně brání a soustředí se na protiútoky. Nyní si Ajax svou aktivní hrou vypracoval rohový kop.

JB-AJA

24. minuta: Jablonci se naskytla slibná příležitost. Crnkič vybojoval míč, aby si posléze po kombinaci s Wágnerem naběhl na jeho přihrávku do úniku. Výborný výběh však předvedl brankář Cillessen, který čistým skluzem obral Crnkiče o možnost celou rychlou akci zakončit.

JB-AJA

26. minuta: Novák si z levé strany potáhl míč na střed a z velké dálky se snažil svou střelou překvapit Cillessena. Brankář Ajaxu zasahovat nemusel, rána Nováka zamířila vysoko nad.

JB-AJA

29. minuta: Následuje poměrně nezáživná pasáž hry. Balon nejčastěji putuje kolem středového kruhu a má jej v moci Ajax.

JB-AJA

32. minuta: Jablonec si je vědom toho, že kdyby dostal gól, bylo by pro něj už velice těžké reagovat. Na postup by poté musel vstřelit 3 branky. Utkání podle toho momentálně i vypadá.

JB-AJA

33. minuta: Rodící se protiútok domácích uhasil za cenu žluté karty Bazoer.

JB-AJA

35. minuta: Amsterdam zahrával rohový kop, nejvýše ve vzduchu vyskočil Beneš. Po krátké mezihře ale následuje další roh hostů, kteří jsou v náporu.

JB-AJA

36. minuta: Ajax byl po rohovém kopu blízko vedoucí brance! Domácí obrana úplně zapomněla na Veltmana, stoper Ajaxu naštěstí zcela nehlídán netrefil míč ze vzduchu dobře. Hrubý zasahovat nemusel.

JB-AJA

39. minuta: Stále se hraje před šestnáctkou Jablonce, Severočeši musí být permanentně v pozoru.

JB-AJA

41. minuta: K centru z levé strany hřiště se dostal Dijks, míč z jeho kopačky proletěl celým pokutovým územím až do autu. Na druhé straně se snažil za obranu hostů proniknout Mingazov, Veltman ho však čistě odzbrojil.

JB-AJA

44. minuta: Blíží se konec první půle, Wágner vyhrál vzdušný souboj a prodloužil na Crnkiče, před ním ale včas odkopával reprezentační brankář Cillessen.

JB-AJA 0:0

Rozhodčí nepřidal nad rámec normální hrací doby ani minutu, Jablonec hraje s Ajaxem po první půli 0:0. Ani na jedné straně nebyla k vidění žádná větší příležitost, náznaky šancí svými včasnými výběhy hasili oba brankáři.

AC Sparta Praha nastoupí od 19:30 proti Thunu v této sestavě:

Bičík – Steinhöfer, Mario Holek, Nhamoinesu, Hybš – Mareček – Dočkal, Hušbauer, Frýdek, Krejčí – Lafata (C)

Sestava Thunu:

Faivre – Bigler Bigler, Sulmoni, Schindelholz, Wittwer – Zino – Rapp, Hediger (C), Frontino, Rojas – Ferreira

JB-AJA

Právě začal druhý poločas, Jablonec vystřídal. Wágnera nahradil ve hře Tecl.

JB-AJA

46. minuta: Jablonec hned v úvodu druhé půle zaútočit, domácí tribuny reklamovaly ruku jednoho z hostů ve vápně Ajaxu, pokračuje se dál.

JB-AJA

48. minuta: Své štěstí zkoušel z dálky Bazoer, jeho pokus byl ale velice nepřesný.

JB-AJA

50. minuta: K míči se dostal opět Jablonec, zaútočit mohl Crnkič. Krajní záložník se však po své individuální akci ocitl s balonem v autu.

JB-AJA

53. minuta: Domácí se stále po většinu času brání, nyní musel obraně Jablonce vypomoci i útočník Tecl, který poctivě seběhl až na okraj jablonecké šestnáctky.

JB-AJA

55. minuta. Statistika držení míče ukazuje 67% pro Ajax Amsterdam. Když už se Jabloneckým podaří zmocnit se míče, po chvilce o něj přijdou.

JB-AJA

58. minuta: Jablonec bude kopat penaltu! Tecl skvěle pronikl po křídle a jeho centr zablokoval rukou obránce Veltman!

JB-AJA

58. minuta: Jablonec ale velkou možnost promarňuje! Míč si na penaltový puntík postavil Greguš, zamířil však pouze do levé tyče Cillessena!

JB-AJA

60. minuta: Domácí budou pokračovat přesilovkou! Druhou žlutou v zápase obdržel Bazoer a míří do sprch.

JB-AJA

62 minuta: Fanoušci Jablonce pochopitelně ožili a ženou svůj tým k brance soupeře. Připomeňme si, že Jablonec musí vstřelit minimálně jeden gól, aby vybojoval alespoň prodloužení. V Amsterdamu totiž prohrál 0:1.

JB-AJA

65. minuta: Novák se snažil prostřelit hostující val, to se mu ale nepodařilo. Jablonec však převzal otěže zápasu a začíná být nebezpečný.

JB-AJA

67. minuta: Hübschman přišel uprostřed hřiště o míč, Klaassen se odhodlal k rychlé střele, tu ale domácí fotbalisté zablokovali.

JB-AJA

70. minuta: Na centr Pospíšila za obranu hostů si nabíhal Mingazov, míč hlavou ale vůbec netrefil. Odkopávat bude Cillessen.

JB-AJA

72. minuta: Ajax byl po rohovém kopu blízko k vedoucí brance! Dijks už chtěl balon uklízet do branky Jablonce, v klíčové fázi ale podklouzl a zamířil vedle!

TH-SPA

Právě začalo utkání mezi Thunem a Spartou.

JB-AJA

76. minuta: Za Greguše přišel na hřiště Trávník, domácí posilují ofenzivu.

TH-SPA 0:0

6. minuta: Sparta poprvé ohrozila branku soupeře, Hušbauer ale zamířil zpoza vápna nad branku Faivreho.

JB-AJA

80. minuta: Stav se stále nezměnil ani v Jablonci, kde se hraje již závěr druhé půle. Jablonečtí hrají v početní výhodě, stále se jim ale nepodařilo vstřelit kýženou branku.

JB-AJA

81. minuta: Tecl hlavičkoval po standardce nebezpečně mezi tři tyče, výborný zákrok předvedl brankář Cillessen.

TH-SPA 0:1

10. minuta: Sparta vede 1:0! Pražané se ujímají rychlého vedení a nyní jsou k postupu zase o něco blíž. Z pravé strany odcentroval Dočkal a vzdušný míč z jeho kopačky skončil až v bráně!

JB-AJA 0:0

85. minuta: Trávník uhasil protiútok hostů nedovoleným způsobem. Ajax již šetří čas.

JB-AJA 0:0

88. minuta: Ajax vybojoval rohový kop, za zdržování hry obdržel žlutou kartu El-Ghazi. Amsterdam hraje zkušeně a rozhodl se Jablonci nepůjčit míč.

JB-AJA 0:0

90. minuta: V permanenci je nyní brankář Hrubý, který svému týmu pomáhá včasnými výběhy proti útočným nájezdům Ajaxu. Rozhodčí nastavuje 3 minuty, Amsterdam bude kopat další roh.

TH-SPA 0:2

21. minuta: Sparta vede 2:0! Pražané jsou na tom již velice dobře. Steinhöfer se probojoval k centru z brankové čáry a předložil míč Hušbauerovi. Záložník Sparty se poté zbavil kličkou obránce soupeře a nekompromisní ranou rozvlnil síť.

JB-AJA 0:0

93. minuta: Ajax již mohl pojistit svůj postup, skvělý zákrok ale předvedl brankář Hrubý.

JB-AJA 0:0

Konec utkání. Jablonci se v dvojzápase se slavným soupeřem nepodařilo vstřelit branku a do základní skupiny se neprobojoval.

TH-SPA 0:2

28. minuta: Střelec druhé branky Pražanů Josef Hušbauer je nucen pro zranění střídat. Nahrazuje ho Litsingi.

FC Slovan Liberec nastoupí od 20 hodin proti Hajduku v této sestavě:

Koubek – Coufal, Pokorný, Hovorka, Bartošák – Sackey, Pavelka (C) – Delarge, Shala, Šural – Bakoš

Sestava Hajduku:

Kalinič – Tudor, Milovič (C), Nižič, Milič – Jefferson – Sušič, Balič, Caktaš, Vlašič – Ohandza

TH-SPA 1:2

32. minuta: Thun snižuje na 1:2! Domácí byli v posledních minutách aktivnějším týmem a po zásluze se dočkali snížení. Po hezké kombinaci se prosadil Ferreira, který prostřelil Bičíka.

HS-LIB 0:0

5. minuta: Zápas probíhá už i v Chorvatsku, kde na začátku utkání bojuje Slovan Liberec s Hajdukem Split. Slovan hájí své vedení z předchozího zápasu, kdy doma vyhrál 1:0

TH-SPA 1:2

37. minuta: Sparta mohla navýšit své vedení, Krejčí unikl po křídle a předložil míč Lafatovi, ten ve velké šanci ale netrefil míč dobře a z celé akci nakonec nic nebylo.

TH_SPA 1:2

40. minuta: Pražané předvedli chybu v rozehrávce, z čehož mohl těžit Thun! Vyrovnat mohl Rapp, Bičík ve spolupráci s Costou ale situaci zachránili.

TH-SPA 1:2

45. minuta: Hosté opět chybovali, Mareček zahrál velmi riskantní malou domů, před Rappem odkopával na poslední chvíli Bičík.

TH-SPA 1:2

Skončil první poločas. Sparta se dostala do dvougólového vedení po brankách Dočkala a Hušbauera, za domácí snižoval ve 33. minutě Ferreira. I tak jsou ale Pražané již velice blízko postupu do základní skupiny.

FC Viktoria Plzeň nastoupí od 20:30 proti Novimu Sadu v této sestavě:

Kozáčik – Rajtoral, Hubník, Procházka, Limberský (C) – Hrošovský, Vaněk – Petržela, Kolář, Kopic – Ďuriš

Sestava Noviho Sadu:

Žakula – Vasilić, Djurić, Pekarić, Nastić – Maksimović, Sekulić – Paločević, Ivanić, Babić – Ožegović

HS-LIB 0:0

20. minuta: Ve 20. minutě utkání se v Chorvatku hraje stále bez branek, Liberec byl blízko k brance v 11. minutě, když si přihrávku Bakoše málem srazil do vlastní sítě krajní obránce Milič.

HS-LIB 0:1

22. minuta: To už ale neplatí, Slovan vede 1:0! Shala vyslal do vápna skvělý míč, na který si naběhl Šural a ten bez přípravy napálil míč pod břevno!

TH-SPA 1:2

Ve Švýcarsku právě začal druhý poločas, Sparta vede nad Thunem 2:1 a je velice blízko postupu.

NS-PLZ 0:0

Své utkání rozehrála nyní i mistrovská Plzeň na hřišti Noviho Sadu. Viktoria si zde přivezla z předchozího duelu vedení 3:0.

TH-SPA 2:2

50. minuta: Thun vyrovnává na 2:2! Bičík v bráně Sparty dělal, co mohl. Proti hostujícímu Rappovi předvedl výborný zákrok, na další zakončení Munsyho už však nárok neměl. Sparta ztrácí své dvoubrankové vedení. Thun však stále k postupu musí vstřelit ještě tři góly.

HS-LIB 0:1

38. minuta: Zajímavé okamžiky se děly i v utkání, ve kterém bojuje o postup Slovan Liberec. Liberecký stoper Hovorka zastavil čistým obranným zákrokem Ohanzu, který by jinak šel zcela sám na bránu. Na druhé straně si to do pokutového území namířil Delarge a po kontaktu s Jeffersonem upadl. Rozhodčí však penaltu pro Slovan neodpískal.

TH-SPA 2:2

58. minuta: Vraťme se zpět do Švýcarska. Tam mohl Thun otočit výsledek zásluhou Munsyho, ten ale v akrobatické pozici odkrytou sparťanskou branku netrefil. Následně předvedl ostrý zákrok Costa, za což obdržel žluté napomenutí.

HS-LIB 0:1

První poločas v utkání mezi Hajdukem Split a Libercem právě skončil. Hosté vedou po brance Šurala 1:0 a po domácí výhře jsou na nejlepší cestě postoupit do základní skupiny Evropské ligy.

NS-PLZ 0:0

18: minuta: Novi Sad mohl poslat do vedení Ivanič, před Kozáčikem ale napálil míč do brankové konstrokce!

NS-PLZ 0:1

19. minuta: Nedáš - dostaneš! Plzeň vede 1:0! Limberský se dostal k centru z levé strany hřiště, brankář Žakula vyrazil vzdušný míč pouze před sebe a do vlastní sítě si jej následně srazil obránce Djurič. Viktorii tak už postup pravděpodobně nikdo nevezme.

TH-SPA 2:3

71: minuta: Za postupem do základní skupiny míří i Sparta! Dočkal zahrával standardní situaci a na jeho pas si naběhl skvěle Costa, který hlavou poslal míč za záda brankáře Faivreho.

TH-SPA 2:3

76. minuta: Standardku zahrával i Thun, hosté se však bez problémů ubránili. hlavou odvracel do bezpečí Dočkal. Na druhé straně vybojoval pro sparťanské barvy rohový kop Breznaník. Po krátké mezihře se ocitl v ofsajdu Lafata.

TH-SPA 2:3

80. minuta: Utkání se už jen dohrává, o postupujícím je více než jasno. Do dalšího zakončení se tlačil Lafata, přes hostujícího obránce se však neprosadil.

TH-SPA 3:3

81. minuta: Thun se nevzdává, což je velice sympatické. Vyrovnávací branku na 3:3 vsítil Ferreira. Ještě před tím předvedl dva úžasné zákroky Bičík, když pochytal hlavičku Zarateho i následnou dorážku Rappa. Na rána Ferreira už byl krátký,

TH-SPA 3:3

83. minuta: Sparta dohraje zápas v deseti mužích. Breznaník ostrým faulem sestřelil Ferreiru, za což viděl ihned červenou kartu.

HS-LIB 0:1

V Chorvatsku právě začal druhý poločas, Slovan Liberec drží vedení 1:0.

NS-PLZ 0:1

38. minuta: Zato ve Slovinsku je již o postupujícím rozhodnuto. Plzeň po domácí výhře 3:0 vede v závěru první půle 1:0 a v klidném tempu drží tento výsledek.

HS-LIB 0:1

49. minuta: Hajduk zahrával rohový kop, odražený míč se dostal k Vlašičovi. Domácí záložník ucítil kontakt po drobném střetu s Bartošákem a složil se k zemi. Rozhodčí penaltu neodpískal a udělil Vlašičovi žlutou kartu za filmování.

NS-PLZ 0:1

V utkání Novi Sad - Plzeň právě skončil první poločas. Viktoria vede po vlastní brance Djuriče 1:0.

HS-LIB 0:1

55. minuta: Ve druhém poločase je o něco aktivnější Hajduk Split, domácí potřebují vstřelit na postup momentálně tři branky. Liberec však Hajduk nepouští do žádných větších příležitostí. Nyní obdržel žlutou kartu liberecký kapitán Pavelka.

TH-SPA 3:3

Sparta se stala prvním postupujícím českým celkem do základní skupiny EL! Na hřišti Thunu uhrála remízu 3:3, branky za hosty vstřelili postupně Dočkal, Hušbauer a ve druhé půli ještě Costa. Po domácí výhře 3:1 tak Pražané slaví postup.

Sparta - Baník (2015): radost Sparty
Sparta - Baník (2015): radost Sparty | Foto: Milan Kammermayer
HS-LIB 0:1

63. minuta: Zpět k Liberci. Vlašič pálil z hranice vápna a trefil v pokutovém území Slovanu do ruky obránce Hovorku. Penalta se ani v tomto případě nepíská.

HS-LIB 0:1

68. minuta: Bakoš si zaběhl za obranu domácích a řítil se do šance. Jeho snahu zakončit ale zabrzdil pomezní sudí, který viděl ofsajd.

HS-LIB 0:1

71. minuta: Hajduk se snaží dopředu něco vymyslet, obrana Liberce je ale pevná.

HS-LIB 0:1

73. minuta: Slovan si na chvíli zahrál na půli soupeře. Bakoš ve spolupráci s Kerbrem se ale k zakončení nedostali.

NS-PLZ 0:1

46. minuta: Druhý poločas již rozehrála i Plzeň a nebyla daleko k další brance. Kopic po centru Limberského ale nechal vyniknout brankáře Žakulu, který jeho hlavičku vytěsnil na rohový kop.

HS-LIB 0:1

78. minuta: Coufal vyvezl míč před vápno Hajduku a předložil jej Šuralovi. Šural chtěl Coufalovi ještě vrátit zpět za domácí obranu, ten však již nestihl pohybem zareagovat.

HS-LIB 0:1

81. minuta: Před nabíhajícím Ohandzou zasahoval hlavou Pokorný. Nebylo to ale třeba, domácí útočník stál v ofsajdu.

NS-PLZ 0:1

56. minuta: Pro zranění musel ze hry odstoupit obránce Hubník, na jeho místo se postavil Baránek. Vojvodině s přibývajícím časem uniká postup, chce však alespoň uspět v tomto zápase. Většinu akci ale domácí řeší zbrkle.

NS-PLZ 0:2

60. minuta: Viktoria přidává další branku a vede 2:0! Kopic unikl po levém křídle a k zakončení oslovil Ďuriše, pro kterého už nebyl problém dopravit míč do odkryté části branky.

HS-LIB 0:1

89. minuta: V Chorvatsku se již blíží závěr druhé půle. Rogulič byl blízko vyrovnání, z velké dálky ale orazítkoval horní tyč branky Koubka!

HS-LIB 0:1

91. minuta: Za zdržování hry viděl žlutou kartu Pokorný, který se postavil k odkopu od brány místo brankáře Koubka.

HS-LIB 0:1

Český fotbal má dalšího postupujícího do základní skupiny Evropské ligy! Slovan Liberec si pohlídal jednobrankové vedení z prvního poločasu a může se těšit na věhlasné soupeře. Hajduk Split porazil dvakrát 1:0, dnes za hosty pálil přesně Josef Šural.

EL, Kirjat Šmona-Liberec: radost Liberce (Josef Šural a David Pavelka)
EL, Kirjat Šmona-Liberec: radost Liberce (Josef Šural a David Pavelka) | Foto: oz mualem, yedioth aharonoth
NS-PLZ 0:2

75. minuta: Souhrnný onlajn přenos dokončíme ze hřiště slovinského Noviho Sadu, kde hraje 4. předkolo EL Viktoria Plzeň. Viktoria vede 2:0 a své vedení si zkušeně a v poklidu hlídá.

NS-PLZ 0:2

77. minuta: Ďuriš byl ve hlavičkovém souboji zasažen loktem. S míčem na kopačkách bude pokračovat Viktoria.

NS-PLZ 0:2

79. minuta: Plzeň kombinuje na polovině soupeře, Vojvodina se nemůže dostat k míči. Domácím divákům se tento obraz hry nelíbí a pískají.

NS-PLZ 0:2

81. minuta: Hosté mohli přidat třetí branku, výtečný zákrok předvedl brankář Žakula, který byl včas na zemi proti ráně Kopice. Plzeň posléze vystřídala, Kolář přenechal své místo na hřišti Mahmutovičovi.

NS-PLZ 0:2

83. minuta: Vojvodině se vůbec nedaří, domácí fotbalisté kupí jednu nepřesnou rozehrávku za druhou.

NS-PLZ 0:2

85. minuta: Viktoria zahrávala rohový kop, standardku založila nakrátko a uvnitř pokutového území se tlačil do zakončení aktivní Kopic, byl však zablokován na další roh. Po krátké mezihře hlavičkoval Ďuriš pouze do připraveného Žakuly.

NS-PLZ 0:2

87. minuta: Chybnou rozehrávku předvedli i hosté, po úniku Paloceviče a jeho následném přízemním centru zasahoval Kozáčik.

NS-PLZ 0:2

89. minuta: Na druhé straně se zjevil v šanci Mahmutovič, toho ale zblízka vychytal nohou Žakula. Brankář Vojvodiny předvedl úspěšný zákrok i po zakončení Ďuriše.

NS-PLZ 0:2

90. minuta: Hraje se již nastavený čas, rozhodčí nastavuje 3 minuty.

NS-PLZ 0:2

92. minuta: Plzeň dohraje zápas na polovině Vojvodiny. Po akci Mahmutoviče bude kopat rohový kop.

NS-PLZ 0:2

A je to tady! Viktoria je třetím českým postupujícím do základní skupiny Evropské ligy. Po suverénních výhrách 3:0 a 2:0 se srbskou Vojvodinou Viktoria stvrdila úspěšný večer českého fotbalu. Po Liberci a Spartě nepostoupil pouze Jablonec, za remízu 0:0 se slavným Ajaxem se ale nemusí vůbec stydět.

SL, Plzeň - Olomouc: radost Plzně
SL, Plzeň - Olomouc: radost Plzně | Foto: Tomáš Liška

Pro dnešek je to ode mě vše, děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.