25. vlastní Herrmannsson
90. Zmrhal
45. Mukhtar
47. Pukki

Dobrý den, vítejte u online přenosu z druhého přípravného zápasu fotbalistů Slavie na soustředění v Dubaji. Začátek utkání je naplánován na 13.00.

Hra úřadujících ligových šampionů prochází v zimní přestávce "libereckou" transformací a ne zrovna úspěšné výsledky v přípravě tomu odpovídají. V prvním zápase Slavia prohrála s třetiligovým španělským týmem Linense 2:4, po suverénním vítězství nad druholigovým Žižkovem 5:0 pak přišla porážka 1:5 od Zenitu Petrohrad.

Ale pozor! V utkání se Zenitem Slavia nebyla horším týmem. Svého soupeře například přestřílela 15:6, na rohy vyhrála 7:3, nebezpečných útoků měla téměř dvakrát tolik.

Do dnešního zápasu Slavia nastoupí v ofenzivní sestavě:

Z lavičky budou připraveni do hry zasáhnout Kolář, Jugas, Sýkora, Danny, Zmrhal, Hušbauer, Kúdela, Bořil, Deli, Souček, Necid, Otáhal.

V útoku Brondby se představí český reprezentant Jan Kliment

Utkání právě začalo, rozehráli slávisté

6.

Slavia drží balon, zkouší to nákopy na Škodu, střeleckou příležitost si ale slávisté zatím nevypracovali.

8.

Jan Klimet se málem dostal do samostatného úniku na Přemysla Kováře, ale byl mu máván ofsajd.

10.

Na to, že jde o přípravný zápas, se hraje ve slušném tempu. Oba týmy se snaží o aktivní presink.

13.

První náznak nebezpečí před brankou Kodaně. Stoch prošel středem hřiště, hezky uvolnil Škodu, jeho centr ale obrana dánského týmu zblokovala.

14.

Kodaň má po faulu šanci rozehrát přímý kop téměř od rohového praporku…

15.

…Kovář ovšem dokázal balon vyboxovat.

17.

Jakub Hromada udělal na místě posledního chybu, nechal se obrat o míč, ale před nabíhajícím Pukkim výborně zasáhl brankář Kovář.

20.

Do pokutového území se dostával Fisker, jeho kličku mu ale záložník Bucha nespolkl. Na druhé straně pálil vysoko nad Stoch.

23.

A znovu Fisker. Tentokrát střílel osamocen kousek od penaltové značky, ale střela mu nesedla a skončila vedle tyče Kovářovy branky. Gólman Slavie pak spoluhráčům hlasitě vyčinil.

25.

Slavia se ujímá vedení! Bucha prostrčil do křídla na Frydrycha, ten poslal střílený centr do vápna a míč srazil za záda vlastního brankáře Hermansson.

31.

Aktivní Stoch dvakrát za sebou vybojoval balon. Po jeho akci pálil Škoda, střelu slávistického kapitána ovšem obrana Brøndby zablokovala.

35.

Slavia je nebezpečnější po své pravé straně, kombinace Frydrycha a Van Burena zatím funguje. Jako například v 35. minutě, pravý bek Slavie ale pálil ve slušné pozici nad.

39.

Brankář Rønnov před Stochem míč jenom popostrčil vně pokutového území, slovenský záložník centroval, ale před bránou nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.

42.

Van Buren se díky své buldočí zarputilosti probil až před bránu, ale Škoda nedokázal dopíchnout balon za záda brankáře Kodaně.

44.

Brøndby vyrovnává na 1:1. Dánský tým rozehrával přímý kop z nebezpečné vzdálenosti z hranice šestnáctky. Mukhtar zatočil balon do pravé šibenice, Přemysl Kovář si na něj sice sáhl, ale nedokázal ho vyrazit. Chyba gólmana.

45.

Viděli jsme vyrovnaný první poločas, vývoji utkání odpovídá i skore. Slavia i Brøndby se snaží hrát aktivně, ale oba týmy brzdí nepřesnosti ve finální fázi. Druhá půle začne přibližně v 14:05.

46.

Začal druhý poločas utkání Slavia - Brøndby. Výkop mají hosté.

47.

Slávistům nevyšel ani závěr první půle, ani začátek ten druhé. Uběhlo pouze několik desítek vteřin a z hranice vápna se přesně k tyči trefil Teemu Pukki - 1:2

48.

Slavia nastoupila do druhého poločasu beze změny. Na straně kodaňského týmu už není Jan Kliment, kterého nahradil Wilczek.

56.

Frydrych se snažil procpat míč do  vápna, obrana jeho přihrávku zblokovala na rohový kop. Ten rozehrál Stoch, přesně našel hlavu Milana Škody, který svým pokusem trefil pouze dánského brankáře.

63.

Rychlá akce Slavie. Bucha nastartoval Tecla, ten už už hledal osamoceného Škodu, na poslední chvíli ho skluzem zastavil Hermannsson.

67.

Sobolovi to nelepí. Ukrajinský reprezentant podruhé za sebou nezpracoval u postranní čáry nepříliš složitý balon. V této pasáži hry se ale nedaří ani jeho spoluhráčům.

69.

Slavia mohla znovu inkasovat. Larsson ovšem z těžkého úhlu nepřekvapil brankáře Kováře.

70.

Slavia poprvé střídá. Micka van Burena vystřídal Tomáš Souček,  Miroslav Stoch se posunul na pravou stranu. Eduarda Sobola nahradil Jan Sýkora, kterého v posledních dnech trápily drobné zdravotní problémy.

76.

A další vlna střídání na slávistické straně. Na hřiště nastupují Jaromír Zmrhal, Josef Hušbauer, Danny, Tomáš Necid, Simon Deli, Jakub Jugas a Ondřej Kúdela. Hřiště opustili Lukáš Pokorný, Stanislav Tecl, Milan Škoda, Pavel Bucha, Stanislav Tecl, Miroslav Stoch a Jakub Hromada.

83.

Hra je teď hodně rozháraná. Slávisté se snaží vyrovnat, ale výraznější šanci  si zatím nevypracovali.

86.

V nadějné příležitosti se ocitl Tomáš Necid, ale už si ve své kariéře připsal lepší hlavičky.

90.

Gól! Tak přeci jen se Slavia dočkala vyrovnání. Sýkora skvěle přenesl hru na Jakuba Jugase, který se na to, že je to stoper, krásně uvolnil po pravé straně a pro Jaromíra Zmrhala nebylo problém nastavit nohu - 2:2.

90.

Konec zápasu. Slavia nakonec vybojovala proti Brøndby bod. Kvalita utkání odpovídala tomu, že jde o přípravné utkání v plné zátěži. Jedním z největších pozitiv tak byl výkon devatenáctiletého záložníka Pavla Buchy.

To je od nás vše, děkujeme za pozornost a těšíme se u dalších online přenosů na shledanou.