FC Viktoria Plzeň
48. Budínský
90+3 Komličenko (pen)
29. Kopic

Dobrý den, vítejte u online přenosu z utkání 12. kola Fortuna:ligy mezi Mladou Boleslaví a Viktorií Plzeň. Duel odstartuje v 15:30.

Nedělní program 12. kola Fortuna:ligy nabídne dvě opravdové lahůdky, které se dají s přehledem označit jako šlágry kola. Od 18:00 nastoupí Jablonec doma proti vedoucí Slavii, tento zápas také budeme sledovat prostřednictvím online přenosu. Nejdříve nás však čeká první ze šlágrů mezi Mladou Boleslaví a Plzní. Ve hře dnes tedy budou 4 týmy, které před tímto kolem okupovaly první čtyři místa tabulky. Mezi ně se včera vklínil sice ostravský Baník, ale i tak jde o 4 z 5 nejlepších týmů dosavadní sezony. Zajímavosti dodává i to, že favorité na titul Slavia i Plzeň hrají venku proti týmům skvěle hrajícím na svém hřišti. Namátkou se ještě vrátíme ke včerejšímu programu, v něm večer Sparta díky hattricku Kozáka rozstřílela Karvinou.

Zpět už ale k utkání Mladá - Boleslav Plzeň. Západočeši měli v úvodu sezóny období, kdy se jim střelecky a výsledkově nedařilo, to je však pryč. Svěřenci Pavla Vrby drží sérii pěti výher v řadě, navíc uspěli i v MOL Cupu. Momentálně hrají výborný fotbal a posledně dokázali v takticky svázaném duelu porazit Spartu. Díky své formě je Viktoria po jedenácti kolech na druhém místě se ztrátou jen tří bodů na vedoucí Slavii. Mohou tak vytvořit na sešívané tlak tím, že vyhrají. Čeká je však venkovní duel na půdě nejlépe střílejícího celku sezony, což bude těžký oříšek.

Viktoria Plzeň - Sparta Praha
Viktoria Plzeň - Sparta Praha | Foto: Tomáš Liška

Tuto jedenáctku zvolil pro dnešní duel Pavel Vrba, kouč plzeňského celku. Chybí v ní kvůli zdravotní problémům dnešní narozeninový oslavenec David Limberský. Toho na levém kraji obrany zastoupí Adam Hloušek. Jinak je sestava stejná jako proti Spartě.

Navíc Mladá Boleslav je na svém hřišti zatím stoprocentní. Zatímco venku to svěřencům trenéra Webera nejde, doma jsou nejlepší v celé lize. Vyhráli všech šest utkání před svými fanoušky, na své půdě zdolali například Spartu nebo Baník. Navíc jim to pálí, střelecky září opět Komličenko, k němu se přidává Mešanovič. Ten si ale zažil minulý týden těžké chvilky, když mohl v nastavení utkání na Slavii srovnat z penalty. Jenže proti svému bývalému celku penaltu zahodil a musel si o sobě přečíst a vyslechnout i nepěkné spekulace, jako že penaltu nedal úmyslně. Dnes bude chtít ukázat, že to byly mylné spekulace a potvrdit to brankou do sítě Plzně.

Fortuna:Liga 2019/20, Slavia - Mladá Boleslav.
Fortuna:Liga 2019/20, Slavia - Mladá Boleslav. | Foto: Milan Kammermayer

Jozef Weber vyšel na trávník tuto sestavu. Počítat nemůže se záložníkem Buchou, který hostuje v Boleslavi právě z Plzně. Těšit ho ale může návrat Nikolaje Komličenka, který opět vytvoří útočné duo s Murisem Mešanovičem.

Na Městský stadion v Mladé Boleslavi nastupují oba celky ve svých tradičních barvách dresů. Domácí v bílém, hosté v modročervené.

Lukáš Budínský ještě obdržel ocenění za nejlepšího nahrávače mezi pátým a desátým kolem. Budu mít  tak své číslo na dresu ve zlaté barvě.

Hlavní sudí Ondřej Lerch poprvé v utkání zapískal, čímž zahájil první ze šlágrů dnešního programu.

2

Hosté začali velmi aktivně a začali v Boleslavi ihned útočit. Po rohu Kovaříka se dostal ke střele Lukáš Kalvach, toho ale vychytal mladý brankář Jan Stejskal.

3

Kopic potvrzuje skvělý plzeňský start. Kopic přešel přes Pudila, ale jeho pokus srazil Tataev na roh.

6

Brabcovi se hrubě nepovedl nákop ze zadních pozic, dlouhým míčem nikoho nenašel a daroval tak soupeři odkop od brány.

9

Plzeň se rychle dostala do dobré pozice, ale Hlouškův centr skončil jen v náruči Stejskala.

10

Dobrý tlak také od domácích, kteří se poprvé usadili na půli soupeře. Budínského roh ale obrana Viktorky odvrátila, rány Matějovského a Pudila zase zablokovala.

15

Podruhé během krátké doby se plzeňský hráč ocitl v ofsajdovém postavení. Po Kovaříkovi to byl i Krmenčík.

18

Mladá Boleslav výborně napadá rozehrávku Plzně a nutí ji hrát na jeden dotek nebo delšími míči dopředu.

20

Křapka hodně hloupě ztratil míč na půli hřiště, po rychlém brejku ale z hranice vápna Hořava přestřelil bránu domácích.

20

Z dálky to zkusil i Kopic, Stejskalovi nejprve jeho nedůrazný míč vypadl, pak jej ale před dotírajícím Krmenčíkem lapil do své moci.

23

Roh Matějovského dospěl až k Pudilovi, jeho volej ale přeletěl bránu Hrušky.

25

Boleslav se po rychlé rozehrávce dostala do nadějného brejku, který před vápnem přerušil Lukáš Hejda. Ten poslal k zemi Fulneka, který přes prošel hodně hladce.

26

Budínský zkusil míč z přímého kopu zakroutit rovnou do brány, ale pravou tyč Hruškovy brány těsně minul.

29

Plzeň se z ojedinělé akce posledních minut skóruje. Kovařík poslal už zevnitř vápna nadýchaný centr na Hořavu. Jeho hlavičku skvěle dokázal vyrazit Stejskal, jenže jen k nohám Kopice a ten dopravil míč do odkryté brány.

31

Kopic je dnes hodně aktivní, tentokrát vybízel do malého vápna Kovaříka. Ten sice lehce tečoval míč, Stejskal jej ale dokázal zneškodnit.

34

Boleslav šla do dobrého brejku, ale Mešanovič v souboji s Procházkou upadl. Faul se však nepískal.

36

Poprvé v utkání je ve hře žlutá karta. Kapitán domácích Marek Matějovský si v souboji s Procházkou pomáhal loktem a byl tak žlutě potrestán.

38

Nikolaj Komličenko sice dopravil míč do sítě, ale po dobré kombinaci s Mešanovičem byl ruský útočník v ofsajdovém postavení.

40

Tentokrát byl Komličenko po krásné akci a svém dobrém posunutí v dobré pozici, jenže bránu trestuhodně minul. Ruský snajpr mohl do pauzy srovnat.

44

Plzeň kopala nadějnou standardní situaci, domácí obrana ale míč s potížemi odvrátila.

45

Nikolaj Komličenko má v letošní sezoně už pátou žlutou kartu. Tentokrát si kanonýr Boleslavi příliš pouštěl pusu na špacír.

První půle je za námi, Plzeň vede v Mladé Boleslavi 1:0.

První půle nám přinesla jednu branku. Plzeň začala výborně a v úvodních minutách tlačila domácí. Mladá Boleslav sice pomalu vyrovnávala hru, jenže v 29. minutě se po krásné akci prosadil Kopic. Viktoria i nadále chtěla útočit, největší šanci měl ale před pauzou Komličenko. Branku však netrefil. Středočeši tak poprvé v sezoně mohou doma ztratit.

Druhá půle právě začala.

46

Matějovský byl v souboji s Krmenčíkem, který jej hrubě povalil k zemi. Plzeňský forward tak obdržel žlutou kartu.

48

Tak to je nádhera. Lukáš Budínský si z pravé strany zasekl míč na svou slabší levou nohu, posunul si ho do lepší pozice a náramně poslal míč nechytatelně na zadní tyč.

50

Plzeň málem odpověděla. Hořavu ale z bezprostřední blízkosti vychytal Stejskal a dorážku Procházky srazila domácí obrana.

51

Skvělá přihrávka Matějovského vyslala do úniku Mešanoviče, domácí útočník ale z úhlu minul bránu.

53

Druhý poločas je nahoru - dolů a střela střídá střelu.

56

Boleslav byla hodně aktivní, Hubínek ale z úhlu nedokázal ani vystřelit, ani dopravit míč k jednomu ze spoluhráčů.

57

Jozef Weber nachystal první střídání. Jakuba Fulneka nahradil Jiří Klíma.

60

Nadějná akce Plzně, Hořava si ale míč ještě zbytečně navíc zasekával, a poté trefil jen Tatajeva.

61

Návrat na ligové trávníky hlásí Joel Kayamba. Ten nahradil Jana Kovaříka, který si přivodil svalové zranění. Kopic se tak přesunul doleva, Kayamba bude hrát klasicky zprava.

64

Po rohovém kopu Komličenko prodlužoval míč, Jiří Klíma jej pak ale neprocpal přes hradbu těl.

65

V druhé půli fotbal hodně baví fanoušky, Hořava opět zůstal sám na hranici vápna, do jeho rána na poslední chvíli padnul jeden z domácím obránců-

68

Podruhé už střídá Mladá Boleslav. Muris Mešanovič dnes dohrál, místo něj naskočil Tomáš Ladra.

68

Lukáš Kalvach zastavil na půli hřiště brejk domácích a obdržel za to žlutou kartu.

73

Domácí reklamují zásah ruky plzeňských ve vápně. Po pěkné akce Matějovského s Jiřím Klímou ale budou rozehrávat jen rohový kop.

74

Po rohovém kopu hlavičkoval na přední tyči Budínský do Hejdy. Kontrolovalo se ještě, zda-li stoper Plzně nehrál rukou. Místo toho přišel druhý a hned i třetí rohový kop.

75

Po tom třetím zůstal úplně volný Jiří Klíma, ale míč padajícího shora nedokázal ve velké šanci zkrotit a poslal jej mimo bránu.

78

K zemi se sesunul ve vápně Kopic po souboji s Jakubem Klímou, ale sudí Lerch usoudil, že tomu záložník Plzně přidal. Kontakt rukama od obránce Boleslavi tam však byl. Po konzultaci s videorozhodčím hra ale pokračuje.

79

Změnu nachystal i Pavel Vrba. Michael Krmenčík dnes dohrál, nahradil jej Tomáš Chorý.

81

Komličenko se dostal ve vápně k míči, otočil se, ale  nedokázal procpat míč až k Hruškovi.

83

Pudil před vápnem poslal k zemi Chorého, uviděl žlutou kartu a Plzeň navíc bude rozehrávat standardní situaci.

84

Kalvach zkusil pálit sám z přímého kopu, bránu ale minul.

86

Potřetí střídá i Mladá Boleslav. Dohrál dnešní střelec domácích Lukáš Budínský, nahradil jej muž slavného jména Dominik Hašek.

87

Kayamba hledal stříleným centrem Chorého, našel ale jen náruč Stejskala.

90

Zdravotní problémy hlásil Pudil, pokračovat ale bude ve hře.

90+1

Pozor, pozor, Marek Matějovský poslal fantastický míč za obranu na Klímu, tomu urazil míč Hruška, jenže poté poslal k zemi i útočníka Mladé Boleslavi. Po konzultaci s videorozhodčím byla nařízena penalta, poněkud překvapivě.

90+2

Tomáš Chorý chtěl rozhodit Komličenka, za což uviděl žlutou kartu.

90+3

Ruský šutér Nikolaj Komličenko z pokutového kopu nezaváhal a přiblížil domácí celek ke třem bodům.

90+3

Ještě jedno střídání Plzně. Hořavu vystřídal Jean-David Beauguel.

90+6

Plzeň dostane ještě šanci zahrávat rohový kop.

90+6

Na trávníku ještě zůstává ležet Komličenko po souboji s Brabcem. Hraje se ale dál. Poslední rohový kop zápasu.

Je tu konec zápasu. Mladá Boleslav dokázal doma porazit Plzeň 2:1.

Tak to byl famózní závěr utkání. Mladá Boleslav zvládla v druhé půli otočit vývoj utkání. Druhá půle nabídla totiž fantastický fotbal, hned po pauze nejprve srovnal parádní ranou Budínský. Poté se hrálo nahoru - dolů, šance byly na obou stranách. A když to vypadalo, že se oba celky rozejdou smírně, přišla v nastavení trošku sporná penalta po faulu na Jiřího Klímu. Pokutový kop proměnil Komličenko a zařídil svému týmu třu body.

Plzeň po pěti výhrách poprvé ztratila, Slavia ji od 18:00 může odskočit na rozdíl 6 bodů. Mladá Boleslav i sedmý domácí zvládla za plný počet bodů, po Spartě a Baníku doma přehrála i Plzeň. Ode mě je to teď vše, děkuji vám za pozornost a budu se na váš těšit při utkání Slavie v Jablonci, které také budeme sledovat.