Manchester United
2:0
Wigan Athletic
6. a 59. van Persie

Dobrý den, vítejte u online přenosu ze zápasu o anglický superpohár mezi Manchesterem United a Wiganem, který začíná v 15 hodin.

Shaun Maloney z Wiagnu (vpravo) fauluje hráče Manchesteru United Toma Cleverleyho. | Foto: Reuters

Favoritem zápasu je bezesporu Manchester, který loni s velkým náskokem opanoval Premier League. Wigan vyhrál FA Cup, když ve finále porazil jediných gólem z 90. minuty Manchester City.

Manchester slavil výhru v Superpoháru už 19krát, což je anglický rekord. Dnes tedy může přidat jubilejní dvacátou trofej.

S formou však na tom favorit zápasu není nejlépe. Ze sedmi přípravných zápasů vyhrál jen dva. Pod Davidem Moyesem, jenž po loňské sezoně nahradil ikonu Alexe Fergusona to zatím hodně skřípe. nepřidává tomu ani situace okolo možného odchodu Wayna Rooneyho.

To Wigan, přestože získal cennou trofej, spadl do druhé ligy. Z ní už stihl odehrát jedno utkání - zvítězil 4:0 v Barnsley.

Wigan Athletic: Carson – Boyce, Crainey, Perch, Barnett – McArthur, McCarthy, Watson, McClean – Maloney, Holt. Trenér: Owen Coyle.

Manchester United: De Gea – Rafael, Jones, Vidić, Evra – Welbeck, Carrick, Giggs, Cleverley – Zaha, van Persie. Trenér: David Moyes.

Rozhodčí: Mark Clattenburg – Michael Mullarkey, Scott Ledger.

1.

Utkání začalo.

1.

Do úvodního útoku se vydal Wigan, ale nebyl úspěšný.

3.

První střelu vyslal Welbeck, ale jeho nedůrazný padáček nemohl brankáře Carsona zaskočit.

6.

GÓÓL! Manchester vede 1:0! Po centru Evry zleva se hlavičkou k tyči prosazuje ROBIN VAN PERSIE.

8.

Wigan se pokusil o rychlou odpověď. Podobnou akci vymýšlel McClean, ale jeho centr do vápna byl o poznání méně přesný, a tak se míče zmocnili hráči soupeře.

10.

Manchester uklidňuje hru, když rychlými přihrávkami drží míč okolo půlicího kurhu.

12.

Giggs vysouval do úniku Van Persieho, ten však zůstal polapen ofsajdovou pastí.

14.

Vypadá to, jako by hráči Manchesteru měli naordionovanou barcelonskou taktiku.

15.

Teď však přišel rychlý výpad po pravé straně, kde unikl Zaha. Jeho ostrý pas na Welbecka musela odvracet wiganská obrana na roh.

16.

Ten však přijde na řadu až po střídání. Rafael má nějaké zdravotní problémy, a tak jej už nyní nahrazuje Chris Smalling.

17.

Wigan si z centrem Giggse poradil.

18.

Také Wigan se rozhodl zazlobit, ale přihrávka na Maloneyho byla příliš dlouhá.

22.

Další pokus Wiganu, ale jeho ofenziva působí před brankou Manchesteru dost nesměle.

23.

Na druhé straně chtěl v rohu Van Persie narazit Evrovi, ale míč byl příliš rychlý.

26.

Jonesův centr zprava stahuje gólman Carson do svých rukavic.

29.

Manchester vhazoval blízko soupeřovy brány, ale o míč nakonec přišel.

31.

Ofenzivní snahu Zahy museli zpacifikovat hned tři zadáci Wiganu.

32.

McCleanův centr míří do vápna, jenže následně se jeden z jeho spoluhráčů provinil útočným faulem, a tak z tého útočné akce Wiganu opět nic nebude.

35.

Teď byl Wigan mnohem nebezpečnější. Smallingovo zaváhání u brankové čáry využil k ostrému nájezdu z úhlu McClean, ale jeho střílenou přihrávku nikdo z jeho psoluhráčů do sítě neusměrnil.

38.

Krásnou střelu z otočky předvedl Welbeck, míč na roh vyrazil Carson neméně povedeně.

40.

Wigan zahrával přímý kop, ale obraně Manchesteru se jej v poklidu podařilo odvrátit.

42.

Přestože v uplynulých minutách se zdálo, že hra nabírá na atraktivitě, nyní už se zase zklidňuje. Oba týmy radši drží míč na svých kopačkách, než aby se pokusily o nějaký výpad.

44.

Tentokrát bylo před brankou De Gey pořádně horko. Centr na zadní tyč vracel do ohně Boyce. Barnettova hlavička však šla příliš vysoko.

45.+1

První poločas skončil.

Manchester byl podle očekávání v první půli lepší. Obraz hry ustavila brzká branka Manchesteru, po němž se favorit nikam příliš nehnal a spíš hlídal vedení. Wigan by se ve druhé půli měl víc osmělit, pokud chce pomýšlet na zvrat.

46.

Druhý poločas začala.

47.

Wigan má k dispozici další standardní situaci, ale Watsonův nákop končí v rukavicích De Gey.

49.

Wigan začal náporem, uvidíme, jak mu to dlouho vydrží.

50.

Manchester konečně bere soupeři míč, rodící se protiútok ale zastavil faulem McArthur, za což dostává první žlutou kartu tohoto zápasu.

51.

Cleverley měl před pokutovým územím prostor, a tak zkusil vystřelit k tyči. Svůj pokus však nedostatečně zatočil, a tak šel míč vedle.

53.

Smalling odvrací wiganský centr.

55.

Manchester jako by nechal svou převahu z první půle v kabině. Wigan najednou ožil a rád by vyrovnal.

59.

GÓÓL! Manchester vede 2:0! Wigan se nyní na chvilku nechal zatlačit před vlastní bránu, hráči Manchesteru si na hranici vápna připravovali nejvýhodnější střeleckou pozici, až se ke střele odhodlal ROBIN. VAN PERSIE. Jeho ránu ještě nešťastně tečoval Perch a na změnu směru už Carson nedokázala zareagovat.

Skóre zápasu Reds s Liverpoolem otevřel Robin van Persie už v 19. minutě.
Skóre zápasu Reds s Liverpoolem otevřel Robin van Persie už v 19. minutě. | Foto: Reuters
60.

Wigan reaguje hned trojím střídáním. Místo tria James McArthur, Shaun Maloney a Grant Holt jdou na hřiště Chris McCann, Callum MacManaman a Antoine Fortuné.

61.

Střídá také Manchester. Místo Zahy přichází Valencia.

65.

Manchester si znovu může hrát svou hru a nikam nespěchat.

67.

A další střídání trenéra Moyese. Místo Ryana Giggse přichází Anderson.

69.

A nový muž Valencia hned zakončoval manévry před brankou Wiganu, jeho střelu srazil soupeř na roh.

72.

McManaman napálil odražený míč, ale hráči Manchesteru jeho střelu zblokovali.

75.

Wigan se snaží s osudem zápasu ještě něco udělat, ale Manchester je pozorný a nepouští soupeře do šancí.

79.

Sám teď naopak mohl definitivně rozhodnout. Po rychlé akci přihrával zkraje vápna Evra na Van Persieho, ale před ním míč odvrátil Barnett.

84.

Tak Robin van Persie už svůj hattrick dnes nenaplní. Nizozemského kanonýra střídá Adnan Januzaj a místo Dannyho Welbecka přichází Šinži Kagawa.

85.

Ve vápně padá Evra a dožaduje se odpískání penalty, sudí však nařizuje pouze rohový kop.

86.

Je tu další střídání Wiganu. Ze hry jde Jamie McCarthy a na poslední minuty naskakuje Nouha Dicko.

88.

Dvě minuty před vypršením základní hrací se ještě žlutí před Espinozou.

90.+1

Tak nakonec bez napomenutí ze hřiště neodejde ani Manchester, na žlutou se provinil Cleverley.

90.+1

Sudí nastavuje čtyři minuty.

90.+4

Utkání právě skončilo.

Ve Wembley se radují fanoušci Manchesteru United. Jejich miláčci získávájí první letošní trofej a podle průběhu zápasu zaslouženě. Wigan se po většinu času spíš bránil a své ojedinělé útoky nedokázal využít. I když se zkraje druhého poločasu zdálo, že se obraz hry změní, Manchester kontroval druhou brankou Robina van Persieho.

To je z tohoto zápasu vše, děkuji za pozornost a mějte hezký zbytek víkendu.