59. Aguero
7. Son
10. Son
73. Llorente

Dobrý večer, vítejte u online přenosu čtvrtfinálového utkání Ligy mistrů mezi Manchesterem City a Tottenhamem. Zápas začne ve 21:00.

Liga mistrů se pomalu chýlí do své závěrečné fáze. Dnes nás čekají poslední dvě čtvrtfinále, po kterých bude všechny čtyři semifinalisty. Od včerejšího pozdního večera známe polovinu celků, které budou usilovat o "ušatý pohár". Roli favorita potvrdila Barcelona. Ta si z hřiště Manchesteru United přivezla výhru 1:0 a doma skóre ještě vylepšila. Postaral se o to především hvězdný Lionel Messi, který skóroval dvakrát. Po celkovém skóre 4:0 tak postoupili Katalánci. Druhý šok za sebou ale přichystal fotbalovému světu mladý tým Ajaxu. Ten po domácí remíze 1:1 dokázal vyhrát na hřišti Juventusu 2:1 a po Realu Madrid vyřadil i dalšího evropského giganta.

Zpět ale k dnešním zápasům. Obhájce finále z Liverpoolu bude hájit v Portu vedení 2:0 z prvního utkání. My se ale budeme věnovat ryze ostrovnímu souboji, který svedou Manchester City a Tottenham. Dva přední celky Premier League se navíc potkají o víkendu i v ligové soutěži. Čeká se napínavá bitva i vzhledem k výsledku prvního duelu. Favorizované City totiž na novém stadionu Spurs prohrálo 0:1 a doma musí dohánět. Zároveň bude každý inkasovaný gól o to víc bolet. Rozhodně se dnes máme na co těšit. Citizens ve stejné části vypadli o loni. A také to bylo s ligovým soupeřem, tenkrát šlo o Liverpool. Tottenham by si semifinále zahrál poprvé.

Son Heung-min slaví gól Tottenhamu.
Son Heung-min slaví gól Tottenhamu. | Foto: Reuters

Jenže severolondýnský celek je ochuzen o svého nejnebezpečnějšího hráče. V úvodním utkání čtvrtfinále totiž po souboji s Fabianem Delonem odkulhal ze hřiště kanonýr Harry Kane, vůdčí postava týmu. A anglický útočník chybí svému kouči Mauriciu Pochettinovi i dnes. Těšit může argentinského kouče ale zlepšená forma svého týmu po přesunu na zbrusu nový stadion. Předtím Tottenham v pěti utkáních nedokázal zvítězit, po přesunu na nový domovský stánek ale vyhrál všechna tři utkání. Dvě ligová s Crystal Palace a Huddersfieldem a samozřejmě i první čtvrtfinále s Manchesterem City.

Při absenci Kana se o gólovou produkci budou snažit především Son a Lucas Moura podporování Dele Allim a tvůrcem hry Eriksenem. V záloze se představí Wanyama, který dlouho absentoval. Jenže při zraněních Winske nebo Diera zůstal jedinou možnou variantou na pozici defenzivního záložníka.

Citizens vedení Pepem Guardiolou mají stále šanci získat takzvaný quadruple, tedy 4 velké trofeje. Ve hře jsou samozřejmě v Lize mistrů, v ligové soutěži, již získali Ligový pohár a čeká je navíc finále FA Cupu proti Watfordu. Ligová soutěž v Anglii je ale napínavá. Momentálně je City druhé o dva body za Liverpoolem, ale má jedno utkání k dobru. Bleděmodří sehrají ještě pět utkání včetně duelu s Tottenhamem a derby na půdě Manchesteru United. Ligová soutěž bude ale zřejmě rekordní, nikdy se nestalo, aby dva týmy získali víc než 90 bodů. A teď tuto mezi zřejmě hravě přeskočí právě zmíněné dva kluby. Pokud City vyhrají všech zbylých pět utkání, Reds nemusí na titul stačit ani 97 bodů. Pro porovnání, před třemi lety stačilo Leicesteru 81 bodů.

Sergio Agüero
Sergio Agüero | Foto: Reuters

Tuto jedenáctku vyslal na trávník Pep Guardiola. Jen na lavičce je uzdravený marod Fernandinho. Připraveni naskočit z lavičky jsou také Sané, Mahrez nebo Gabriel Jesus. Spoléhat by lodivod City chtěl především na výbornou střeleckou formu dua Aguero - Sterling.

Oba týmy už nastupují na trávník Etihad Stadium. Po hymně Ligy mistrů utkání začne.

Utkání anglických týmů právě začalo. Domácí hrají klasicky v bledě modrých dresech, hosté v modro-zelené kombinaci.

1

Dá se očekávat, že průběh utkání bude takový, jako je v první minutě. Domácí budou držet míč a trpělivě dobývat obranu Tottenhamu.

4

Rose zkoušel poslat vyšší míč za obranu, ale Eriksen na něj nedosáhl.

4

Manchester City smazává po čtyřech minutách ztrátu z prvního zápasu. De Bruyne posunul míč na levé křídlo ke Sterlingovi, ten si navedl ve vápně míč na svou silnější pravou nohu a skvělou ranou na zadní tyč překonal Llorise.

Raheem Sterling ve čtvrtfinále LM 2019
Raheem Sterling ve čtvrtfinále LM 2019 | Foto: Reuters
7

Trvalo jen tři minuty a korejský křídelník Son srovnává skóre. Střelec jediné branky prvního zápasu se prosadil i dnes. Moura mu chtěl uličkou poslat přihrávku, přičemž Walker se zapomněl a pokazil ofsajdovou past. Navíc se míč odrazil od Laporteho před Sona a ten prostřelil nejistého Edersona.

10

To je začátek. Jako na horské dráze. Další ztráta City, především zpracování Laporteho bylo mizerné. Toho využil dobře napadající Lucas Moura, přes Eriksen se dostal míč k Sonovi a ten krásnou ranou z levé strany vymetl šibenici.

Son Heung-min ve čtvrtfinále LM 2019
Son Heung-min ve čtvrtfinále LM 2019 | Foto: Reuters
11

Tady se ale dějí divy. 11. minuta a viděli jsme 4 branky. Aguero našel na pravé straně vápna úplně volného Bernarda Silvu, který zkoušel obstřelit bránícího Rose. Od jeho nohy se ale míč odrazil za bezradného Llorise. Šílený start. City musí teď vyhrát o 2 branky.

Bernardo Silva ve čtvrtfinále LM 2019
Bernardo Silva ve čtvrtfinále LM 2019 | Foto: Reuters
15

Oba trenéři jistě doufají, že se utkání trochu uklidní. Začátek byl neobvykle zběsilý. Skvěle z toho ale vyšel Tottenham, který sice dvakrát inkasoval, ale také dvakrát skóroval. Citizens by nyní museli vyhrát 4:2. Pro Spurs prozatím komfortní pozice, přesto bude tlak domácích narůstat.

17

Zajímavá standardní situaci pro Man City. Z pravé strany bude rozehrávat zřejmě Bernardo Silva.

18

Bernardo Silva zkoušel pálit přímo na bránu, ale bránu Huga Llorise minul.

20

Pálit z větší vzdálenosti zkoušel Eriksen, ale bránu Edersona minul stejně jako Bernardo na druhé straně.

21

Manchester City se vrací do vedení a už jen jeden gól jim stačí k postupu. Tottenham propadl na levé straně, odkud milimetrový střílený centr poslal De Bruyne a našel na zadní tyči naprosto volného Sterlinga, který neměl problém zakončit do odkryté brány.

25

Když už to vypadalo, že bude klid, City dalo třetí branku a stačí mu už jen jedna na postup. Jen na defenzívu Tottenham ale pomýšlet nechce a zase se hrne dopředu. Hrozit dokáže ale spíše z rychlejších akcí, z postupných útoků to nejde.

29

Tottenham teď drží více míč, ale k bráně City se nedokáží dostat. Navíc Wanyama přihrával Rosovi hodně nepřesně.

30

David Silva ani De Bruyne nedokázali zpoza šestnáctky procpat míč na své spoluhráče před bránou Spurs. Dobrý blok od hostí.

33

Bernardo Silva zkoušel z pravé strany poslat centr do vápna, ale byl příliš nízký. Poté v souboji s Rosem postrčil svého soupeře, odpískání faulu se mu však nelíbilo. Jak je tomu u něj zvykem, se sudím, který je dnes Turek Cakir, vehementně diskutoval a gestikuloval na svou obranu.

36

Moussa Sissoko byů ošetřován kvůli zranění, které si způsobil při otočce v souboji s De Bruynem. Naštěstí pro Pochettina může pokračovat ve hře.

37

De Bruyne našel ve vápně Aguera, ten ale z otočky nedokázal propálit hradbu těl. Stopku mu vystavil Vertonghen.

38

Na zemi je opět Moussa Sissoko, který asi nebude moct pokračovat ve hře.

39

Sissoko se i napodruhé vrátil do hry, uvidíme, jak dlouho vydrží tentokrát.

40

A nevydržel dlouho, Moussa Sissoko nedokáže pokračovat. Navíc uviděl i žlutou kartu za zdržování.

41

Zajímavé střídání hostí. Sissoka nahradil na hřišti Fernando Llorente, tedy typický hrotový útočník. Dele Alli se stáhl hlouběji do pole. Pochettino překvapil ofenzivním řešením zdravotní patálie svého záložníka.

43

Son útočil na hattrick. Korejec si na levém křídle poradil s Walkerem, ale jeho rána levačkou se stočila mimo bránu Edersona.

45

Kevin De Bruyne si došel pro střelu ze střední vzdálenost. Jenže svou slabší levačkou Llorise nevystrašil. Francouzský brankář nedůraznou přízemní ránu v poklidu lapil.

45+1

Nastavují se 3 minuty.

45+3

Sterling nabral rychlost, jenže místo přihrávky Davidu Silvovi zkoušel sám proniknout proti přesile do vápna. Tam však narazil.

Šílená první půle je minulostí. Manchester City vede po prvním poločase 3:2.

Tak toto byla opravdová jízda. Nestranní fanoušci mohou slintat blahem, členům realizačních týmů ale vstávají vlasy a chlupy na všech částech těla. Do utkání lépe vstoupili hráči Manchesteru City. Ve 4. minutě je poslal do vedení Sterling. Jenže za dalších šest minut bylo skóre obrácené, když se dvakrát prosadil Korejec Son. Uběhla další minuta a Bernardo Silva dokázal srovnat. Čtyři trefy během jedenácti minut, rekord Ligy mistrů. Za dalších deset minut vrátil domácím vedení opět Sterling. Do konce poločasu se hra uklidnila a už branka nepadla. Blíž postupu má zatím Tottenham, který za tohoto stavu postupuje. Citizens ale chybí jediný gól.

Druhá půle na Etihad Stadium začala.

Mimochodem v druhém dnešním utkání vede Liverpool na půdě Porta 1:0 a je blízko semifinále. Portugalci by museli 4x skórovat.

47

Zajímavá pozice na standardní situaci pro City. Son před vápnem zatáhl De Bruyneho za dres a uviděl žlutou kartu.

49

De Bruyne si sám postavil míč, jenže pokus se mezi tři tyče nevešel. Zamířil nad bránu Llorise.

50

Po odchodu Sissoka je střed hřiště Tottenhamu hodně průchozí.

50

Obrovská šance domácích . Gundogan skvělým driblinkem získal prostor, roztáhl míč do strany na Davida Silva a španělský záložník našel na hranici penaltového puntíku Sterlinga. Anglický rychlík ale hattrick neuzavřel, jeho pokus střílený z první Lloris vyrazil před sebe. Dobíhající Bernardo pak v pádu dorazit míč nedokázal.

54

Man City i nadále tlačí Tottenham. Krásnou spolupráci Sterlinga s Aguerem chtěl gólovou ranou zakončit De Bruyne, ale proti byl opět Hugo Lloris, který míč vyrazil na roh.

55

Žlutou kartu viděl Danny Rose za faul na Bernarda Silvu, po kterém byla udělena domácím výhoda. Cakir se k situaci ale vrátil a potrestal levého beka Spurs.

58

Ale pozor na to. První pokus o brejk Tottenhamu byl zastaven, jenže následně se po centru dostal ve vápně k hlavičce Llorente a Ederson musel zasahovat.

59

Připravenost brazilského gólmana ve službách City vyzkoušel i Eriksen. Moc mu ale rána nesedla.

59

Manchester City rázem postupuje. Po necelé hodině hry přišla rychlá akce vedená De Bruynem. Belgický záložník se zbavil jednoho protihráč a pěknou uličkou vysunul do vápna Aguera. Argentinský snajpr se nerozpakoval a překvapil Llorise pohotovou ránou na první tyč.

62

Pep Guardiola střídá poprvé v utkání. Zkušeného špílmachra Davida Silvu nahradil defenzivní středopolař Fernandinho. Ilkay Gündogan se tak posune na malinko ofenzivnější pozici.

64

De Bruyne z pravé strany opět hledal někoho ze svých spoluhráčů v malém vápně. Míč ale ukořistil Trippier.

69

Fernandinho poprvé v akci, když na půlicí čáře zastavil nadějný brejk Tottenhamu.

70

Mimochodem ještě zpátečka ke žluté kartě Sona z 48. minuty. Korejský střelec si v případě postupu v 1. semifinále nezahraje.

72

Trippier výborně našel kolmicí ve vápně Sona, jeho pokus ale neprošel přes obranu domácích. Hosté ale budou rozehrávat druhý rohový kop během minuty.

73

A další zvrat v tomto šíleném utkání je tady. Rohový kop Trippiera dopadl na loket Llorenteho, odrazil se ještě od jeho stehna a zapadl za Edersona. Sudí Cakir ale ještě bude zkoumat situaci na videu.

76

Sudí Cakir po zhlédnutí videozáznamu potvrdil, že branka Tottenhamu platí.

77

Alli ani Eriksen nepropálili obranu City a následně mohli domácí pelášit do nadějného brejku. Victor Wanyama ale zatáhl za ruční brzdu. Od Cakira uviděl žlutou kartu.

79

Po rohu De Bruyneho se z velkého úhlu pokusil pálit Gündogan, jenže zamířil hodně vysoko.

79

Aguero se vyšrouboval přes Alderweirelda do vzduchu, jeho hlavičku ale lapil Hugo Lloris.

81

Podruhé dnes střídá Tottenham. Lucas Moura odchází ze scény, na hřišti se objeví Ben Davies. Ten by měl hrát levého středního obránce, Danny Rose se vysune trochu výš.

84

Leroy Sané se nakonec dočkal, nahradil na hrací ploše levého beka Benjamina Mendyho. All in v podání City.

85

Ilkay Gündogan mohl rozhodnout. Sané z levé strany z první posunul míč na svého krajana, německý záložník ale nedokázal z voleje trefit bránu.

88

City nadále obléhá bránu svého soupeře, jenže k ohrožení brány se nedostávají.

90

Třetí změna Tottenhamu. Ze hřiště odchází Danny Rose, nahradí jej kolumbijský stoper Davinson Sánchez.

90+5

5 minut se bude hrát nad rámec základní hrací doby. I kvůli zkoumání videozáběru.

90+2

Střed hřiště stále zatarasený. Vše, co má ruce a nohy, stojí před vápnem a v něm. Na hrot se vydal i Kompany.

90+3

Fenomenální zápas dostává ještě zajímavější tečku. Manchester City se dostal do euforie, když Raheem Sterling vstřelil branku na 5:3. Jenže konzultace s videeem odhalila, že Aguero byl před gólovou přihrávkou v ofsajdovém postavení.

90+6

Cakir nechává ještě chvíli hrát kvůli konzultaci s videem.

Je konec, Tottenham v bláznivém utkání sice podlehl Manchesteru City 3:4, ale díky více venkovním brankám postupuje do semifinále Ligy mistrů.

Neuvěřitelný zápas, který měl naprosto vše. Tottenham si přinesl z prvního utkání náskok 1:0. Úvod byl děsivě bláznivý. V 11. minutě byl stav utkání 2:2, když se oba celky rozhodly hrát hru o to, kdo dá víc. Raheem Sterling vrátil domácím vedením, které platilo až do 59. minuty. To se prosadil Sergio Aguero a Citizens v tuto chvíli už postupovali. Spurs ale nesložili zbraně, a i když byli pod tlakem, v 73. minutě se z rohu prosadil Llorente. Domácí ve třetí minutě nastavení vsítili pátou branku a celý stadion se radoval. Jenže VAR zjistil ofsajdové postavení Aguera, branka tedy neplatila a Tottenham po prohře 3:4 postoupil do semifinále.

V semifinále se londýnský celek utká s dalším překvapením z Amsterdamu. Před sezonou by asi nikdo netipnul, že ve finále bude jeden z dvojice Tottenham/Ajax. Pep Guardiola tak ani letos Ligu mistrů nevyhraje a přišel i toužený quadruple. V druhém dnešním utkání Liverpool vyhrál v Portu 4:1, celkem tedy 6:1 a zahraje si v semifinále s Barcelonou.

Ode mě je to dnes vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera.