reklama
 
 
13:00 • Evropská liga • Los osmifinále

Los osmifinále EL

Kompletní los osmifinále EL

Chelsea - Dynamo Kyjev
Frankfurt - Inter Milán
Dinamo Záhřeb - Benfica Lisabon
Neapol - Salcburk
Valencia - Krasnodar
Sevilla - Slavia Praha
Arsenal - Rennes
Zenit Petrohrad - Villarreal

Hezké poledne, vítejte u online přenosu z losování osmifinále Evropské ligy s účastí Slavie Praha. Los začíná ve švýcarském Nyonu v 13:00.

Evropská liga už má za sebou první vyřazovací kolo jarní soutěže a ve hře zbylo posledních šestnáct týmů. O osmifinále včera bojovali dva české kluby. Plzeň přijela do Záhřebu s náskokem 2:1, jenže na půdě Dinama jí to vůbec nešlo. Chorvatský celek byl jednoznačně lepší, nebezpečnější a zaslouženě postoupil po vysoké výhře 3:0. Cesta západočeského klubu tak pro tento ročník v Evropě skončila. Soustředit se tak budou moct na ligovou soutěž.

Českým fanouškům ale následně udělali radost fotbalisté Slavie. Ti po domácí remíze 0:0 v belgickém Genku brzy prohrávali, ale ještě do poločasu dokázali srovnat na 1:1, což by jim zaručovalo postup. Druhé půli přišla smršť a nečekaně zvolená sestava kouče Trpišovského přidala ještě do sítě soupeře další tři branky. Po výhře 4:1 si tak zajistili sešívaní postup mezi nejlepších šestnáct celků druhé nejprestižnější evropské soutěže.

Ve hře je teď už jen tedy posledních šestnáct celků, mezi kterými jsou kromě Slavie i anglické velkokluby Arsenal a Chelsea, španělští favorité Sevilla či Villarreal nebo italské přední celky Neapol a Inter Milán. Pro los osmifinále neexistuje žádné nasazení celků, dokonce se mohou utkat i týmy ze stejné země. Jedinou podmínkou je, že spolu nesmějí hrát týmy z Ukrajiny a Ruska. První vylosovaná dvojice bude obsahovat Dynamo Kyjev, aby se tomuto možnému scénáři předešlo. Utkání osmifinále se hrají 7. a 14. března. 

Týmy v osudí

 

Slavia Praha

Arsenal

Chelsea

Dinamo Záhřeb

FC Sevilla

Villarreal

Inter Milán

Neapol

Krasnodar

Frankfurt

Valencia

Zenit Petrohrad

Salcburk

Rennes

Benfica Lisabon

Dynamo Kyjev

Postup fotbalistů Slavie do osmifinále Evropské ligy po výhře 4:1 v Genku zajistil českým klubům posun na 13. místo žebříčku národních koeficientů UEFA. Navíc už jisté mají umístění v první patnáctce, které znamená i pro sezonu 2020/21 pět týmů v pohárech a dva zástupce v Lize mistrů.

Ve švýcarském Nyonu je vše připraveno ke startu slavnostního losování osmifinále Evropské ligy. Moderuje Pedro Pinto. Na úvod hned představuje pomocí klipu s góly všech 16 účastníků osmifinále. 

Finále Evropské ligy se bude hrát v ázerbajdžánském Baku 29. května. Cesta do finále ale je stále dlouhá. Na pódiu je i generální sekretář UEFA Giorgio Marcchetti, který vysvětluje pravidla losu. 

Losu se dnes ujme Andrés Palop, bývalý skvělý španělský brankář Valencie nebo Sevilly, který vyhrál tuto soutěž třikrát v letech 2004, 2006 a 2007. 

Po úvodním rozhovoru s Andrésem Palopem můžou v Nyonu začít losovat. Jako první bude v osudí Dynamo Kyjev, aby se nemohl potkat s ruskými celky Krasnodarem a Zenitem. 

Dynamo Kyjev bude hrát s anglickou Chelsea. Anglický celek začne doma. 

Eintracht Frankfurt bude hrát s Interem Milán. 

Přemožitel Plzně Dinamo Záhřeb bude hrát v osmifinále s Benfikou Lisabon. 

Italská Neapol bude hrát se Salcburkem. 

Valencia bude hrát s Krasnodarem. 

Sevilla, nejúspěšnější klub této soutěže v osudí, bude soupeřem Slavie Praha. 

Arsenal bude hrát s francouzským Rennes. 

Zenit Petrohrad bude hrát s Villarrealem. 

Kompletní los osmifinále EL

 

Chelsea - Dynamo Kyjev
Frankfurt - Inter Milán
Dinamo Záhřeb - Benfica Lisabon
Neapol - Salcburk
Valencia - Krasnodar
Sevilla - Slavia Praha
Arsenal - Rennes
Zenit Petrohrad - Villarreal

Los v Nyonu byl ukončen a Slavii přiřkl opravdu zvučného soupeře. Navíc s českým brankářem. Není to Vladimírem Coufalem vysněný Arsenal, ale pětinásobný vítěz této soutěže Sevilla s českým brankářem Tomáše Vaclíkem. Španělský celek vyřadil Lazio a proti pražskému celku začne na domácím hřišti 7. března. Odveta se odehraje v Edenu 14. března. 

 

Ode mě je to pro tentokrát vše. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne. 

autor: Tomáš Chudý | 22. 2. 2019 12:30

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama