9. Firmino
40. Mané
90+1 Wijnaldum
57. Welbeck

Dobrý večer, vítejte u online reportáže z utkání Liverpool - Arsenal v rámci 27. kola Premier League. Zápas začíná v 18:30.

Souboj Liverpoolu s Arsenalem může být klíčový v boji o první čtyřku. Arsenal má o bod více než Liverpool a navíc o jeden zápas méně. S formou to není nijak závratné na ani jedné straně. Reds sice po skvělém výkonu před 3 týdny porazili dalšího přímého konkurenta Tottenham, jenže v pondělí po mizerném výkonu prohráli na hřišti trápícího se Leicesteru.

Arsenal posledně porazil doma Hull, předtím ale v lize dvakrát prohrál a navíc utrpěl ostudný debakl v Lize mistrů. Na hřišti Bayeru Mnichov totiž Gunners prohráli 1:5 a ani letos zřejmě nepřekročí brány osmifinále nejprestižnější evropské soutěže.

Oba týmy navíc sčítají ztráty. Arsenalu chybí dlouhodobě Cazorla, k tomu třeba připočíst Elnenyho, Ramseyho a zřejmě i Özila. To Jürgen Klopp nemůže počítat především s kapitánem Jordanem Hendersonem a útočníkem Danielem Sturridge. Po zranění již trénuje Dejan Lovren, není však jisté, jestli chorvatský obránce do utkání zasáhne.

Nejbližším pronásledovatelům obou klubů je Manchester United. Rudí Ďábovlé už mají svůj zápas 27. kola za sebou. A i když hráli víc než poločas proti desíti a kopali penaltu, vyhrát s Bournemouthem nedokázali a remizovali 1:1. Ústřední postavou zápasu byl Zlatan Ibrahimovič.

Sestava Liverpoolu

Mignolet - Clyne, Matip, Klavan, Milner (C) - Wijnaldum, Can, Lallana - Mané, Firmino, Coutinho.

Náhradníci: Karius - Lovren, A. Moreno, Alexander-Arnold, Woodburn, Lucas Leiva, Origi.

Sestava Arsenalu

Čech - Bellerín, Koscielny (C), Mustafi, Monreal - Coquelin, Xhaka - Oxlade-Chamberlain, Iwobi, Welbeck - Giroud.

Náhradníci: Ospina - Gabriel, Gibbs, Ramsey, Alexis Sánchez, Walcott, Lucas.

Arsene Wenger překvapil a jen na lavičce náhradníků nechal svého nejlepšího střelce Alexise Sancheze. Jürgen Klopp proti zápasu s Leicesterem udělal jednu změnu. Lucase Leivu nahradil ve středu obrany Ragnar Klavan.

Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Liverpool doma v červených dresech, Arsenal ve žlutých.

Utkání začalo!

2

V úvodu drží míč domácí, kteří by rádi jako v zápase s Tottenhamem udeřili už v první půli.

2

2

První roh po zápase po zablokovaném centru Milnera.

4

Bellerin poslal centru do vápna Liverpoolu, ale Matip jej hlavou odklidil na roh.

6

Coutinho se snažil poslat dlouhý míč za obranu na Maného, ale byl až příliš dlouhý a skončil v zámezí.

6

V akci opět Coutinho, tentokrát ho trefil ve vzduchu nohou Coquelin, který dostal varování.

9

Podobně jako Coutinho dopadl s dlouhou přihrávkou také Xhaka.

9

Rychlý brejk Liverpoolu přinesl první gól zápasu. Mané z pravé strany poslal přízemní centr, který doputoval až na zadní tyč k Firminovi a brazilský útočník neměl problém s uklizením míče do odkryté brány.

13

Domácí se dočkali scénáře, v jaký určitě sami doufali. Rychlá branka týmu, který má problémy s hrou do plných určitě pomůže. Arsenal je zjevně otřesený a bude muset trochu víc zaútočit.

15

Mimochodem Reds mají v minitabulce první šestky Premier League nejlepší bilanci, velké zápasy tým Jürgena Kloppa zvládá. Naproti tomu Arsenal je v této tabulce poslední.

16

Clynův centr nepustil do vápna Monreal. Domácí budou zahrávat rohový kop.

18

Liverpool hraje ve vysokém tempu a Arsenalu nedává moc prostoru, aby se dostal s míčem na polovinu soupeře.

21

Oxlade-Chamberlain poslal nebezpečný centr, který musel Mignolet špičkou prstů před Giroudem odklidit na roh.

24

Firmino už pelášil sám na Čecha, zastavil ho však praporek pomezního rozhodčího.

28

Vypadá to, že Olivier Giroud má nějaký zdravotní problém, u postranní čáry už se rozcvičuje Alexis Sanchez.

29

Čech musel poprvé pořádně zashánout, Coutinho z hranice vápna vypálil levačkou do horního rohu, český brankář ale odvrátil míč na roh.

30

Ke střele se na druhé straně dostal Xhaka, ale jeho volej letěl vysoko nad bránu Mignoleta.

32

Další nebezpečný kontr domácích, zakončit jej chtěl střelou z levého rohu vápna Coutinho, ale do střely se mu vložil Coquelin.

34

Tentokrát brejk Liverpoolu skončil pádem Coutinha po kontaktu s Coquelinem, Robert Madley ale faul neodpískal.

35

Uplynula minuta a francouzský záložník Arsenalu fauloval znovu, tentokrát však už za žlutou kartu. Za půlící čárou stáhl za dres k zemi Lallanu.

36

Manému střela levou nohou z pravého rohu vápna nevyšla a bránu Arsenalu neohrozila.

40

Liverpool se dostává do dvoubrankového vedení! Mič se po ose Milner - Wijnaldum dostal do vápna k Firminovi a ten místo střely našel v lepší pozici na druhé straně Maného. Senegalský křídelník, který zůstal úplně osamocen, s přehledem prostřelil Petra Čecha.

43

Mignolet si doskočil v pohodě pro centr do vápna, přitom ale srazil k zemi Welbecka, který byl chvíli otřesený.

44

Málem Petr Čech lovil míč ze sítě potřetí. Odražený balon se dostal ke Coutinhovi, který jej nedokázal ze vzduchu trefit lépe a poslal jej Čechovi do náruče.

45+1

Další skvělá akce Liverpoolu, Coutinho se dostal ke střele z vápna, opět to byl Coutinho. Byla však zablokována na roh.

První poločas je za námi a byl jednoznačně v režii domácího celku, který nejenže vstřelil 2 branky, ale také mohl další přidat z šancí, které si vypracoval. Hosté z Arsenalu nedokázali zareagovat a celý poločas jen přihlíží na skvělý výkon soupeře. Zoufalý výraz Arsena Wengera na konci prvního poločasu mluvil za vše. Francouzský manažer musí své svěřence pořádně povzbudit a zkusit něco změnit, jinak odjedou bez bodu.

46

Alexis Sanchez nahradil na hrací ploše Coquelina, který měl žlutou kartu.

47

Mignolet už měl problém s centrem Alexise Sancheze.

48

První šance Arsenalu, Giroud zůstal ve vápně sám, ale jeho hlavičku bravurně vyrazil Mignolet.

50

Firmino se ve vápně krásně otočil s míčem, ale jeho pokus byl zablokován a před Wijnaldumem chytil míč do náruče Petr Čech.

52

Giroud byl po přímém kopu přistižen v ofsajdovém postavení.

53

Zajímavá standardní situace pro Liverpool. Těsně za vápnem byl poslán k zemi Coutinho.

54

Coutinho trefil jen zeď a následná střela Wijnalduma nemohla Čecha vystrašit.

57

A z ničeho nic po dobré pasáži domácích hosté snižují stav. Alexis při brejkové situaci využil nepozornost Clyna s Matipem a mezi nimi procpal míč na Welbecka, který dokázal obstřelit brankáře Mignoleta.

60

Domácí se s tím nedokáží smířit, další rychlý kontr a Mustafi musel odklízet na roh.

61

Welbeck zahrál ve vápně Reds rukou a přerušil tak nadějnou akci svého týmu.

65

Nadějný brejk Liverpoolu přizabil nepovedeným zakončením z úhlu Clyne.

68

Vidíme fotbal nahoru - dolů, neskuteční tempo. Oba týmy měly své mini šance. Žlutou kartu na faul na půlicí čáře uviděl domácí Emre Can.

71

Mané se ve vápně tlačil k míči, ale vystřelit nedokázal.

74

Další střela Coutinha z hranice vápna, tentokrát mířila nad bránu.

74

Dvojité střídání Arsenalu. Z hřiště odešli Giroud a Welbeck, nahradili je Lucas Perez a Theo Walcott.

76

K přímému kopu Coutinha se dostal Matip, ale z těžké pozice nedokázal zakončit razantněji.

78

Granit Xhaka obdržel žlutou kartu za příliš horlivé diskutování s rozhodčím.

79

Poprvé střídá také Liverpool. Philippe Coutinho přepustil místo Divocku Origimu.

82

Origi podržel míč na půlce soupeře, k bráně se ale nedostal díky přidržení od Mustafiho.

83

Centr Milnera z přímého kopu našel hlavu střídajícího Origiho, ale bohužel pro domácí míč trefil jen tyč.

86

Walcottův centr našel pouze náruč Mignoleta.

87

Perezovu střelu zablokoval Klavan na hranici vápna.

89

Klavan se u rohového praporku dostal před Bellerina a španělský obránce ho poslal k zemi.

90

Nastavovat se budou 3 minuty.

90+1

Alexisova střela z nebezpečné byla zablokována.

90+1

A je rozhodnuto! Lallana se krásně uvolnil, počkal na náběh Origiho a ten jen posunul do vápna na nabíhajícího Wijnalduma a ten přidal třetí gól domácích.

93

Alexandre-Arnold nahradil Maného.

Utkání skončilo!

Zápas je již minulostí, šlágr 27. kola Premier League dopadl lépe pro domácí Liverpool, který rozhodl o své výhře dvěma brankami v první půli, kdy zápasu dominoval. Arsenal se v druhé půli dostal do hry, snížil stav, ale vyrovnávací branku přidat nedokázal. V nastavení pak z brejku přidali domácí třetí trefu a pojistili své vítězství. Přeskočili tak svého soupeře v tabulce.

Ode mě je to dnes vše. Děkuji vám za pozornost a věřím, že se vám zápas líbil. U fotbalu zase někdy napočtenou.