2:1
Strömsgodset IF
17. Piták (pen.), 90+1. Vošahlík
39. Beneš (vlastní)

Dobrý den, vítejte u online reportáže z úvodního duelu 3. předkola Evropské ligy mezi Jabloncem a norským Strömsgodsetem IF. Utkání začne v 18 hodin.

Severem Čech dnes dvakrát za sebou zazní znělka Evropské ligy. V jeden den se tu 13 kilometrů od sebe představí dva české kluby v rámci 3. kvalifikačního předkola. Ani UEFA není bezchybná a dopustila tak, že že týmy z tak blízkého sousedství odehrají domácí utkání jen pár hodin po sobě. Více čtěte ZDE.

První je na řadě Jablonec, který přivítá norského vicemistra. Severočeši sice sní o tom, že poprvé postoupí do hlavní části Evropské ligy, ale proti nim stojí těžký a hlavně rozehraný bojovník. Zatímco Jablonec začátek domácí soutěže příliš nezachytil, remizoval s Brnem a prohrál se Spartou, Strömsgodset je uprostřed sezony, ve které dává soupeřům pořádné příděli. Naposledy doma Hönefoss 6:1.

Trenér domácích Roman Skuhravý o síle soupeře dobře ví. "Oni přesně vědí co hrát a baví se fotbalem. Je to velmi organizovaný a komplexní soupeř. Pokud chceme postoupit, musíme podat výkon na hranici svých možností, říká kouč.

Roman Skuhravý, trenér Jablonce
Roman Skuhravý, trenér Jablonce | Foto: Dalibor Sosna

Norský tým má navíc ve svém kádru dva kmenové hráče Manchesteru City, záložníka Ibrahima a obránce Razaka.

Sestava Jablonce: Špit - Novák, Beneš, Eliáš, Zoubele - Loučka - Jablonský, Vaněk, Piták, Čížek - Hubník

Sestava Stromgodsetu: Larsen - Vilsvik, Horn, Madsen, Nuhu - Ibrahim, Johansen, Boateng - Storflor, Kovács, Kamara

Hráči už jsou na trávníku, zápas za chvíli začne.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Novák hned zkoušel poslat na branku ránu bez přípravy, ale míč zhuštěným prostorem neprošel.

3.

Velká šance Jablonce. Čížek z pravé strany odcentroval míč Vaňkovi před branku a ten volejem přestřelil.

5.

Domácí nezačali vůbec špatně. Norský soupeř se zatím k ničemu nedostal.

7.

Baumit zahrával rohový kop, Vaněk málem lobem překvapil brankáře Larsena, ten jen s obtížemi vyboxoval.

9.

Po dobré práci Čížka budou mít Jablonečtí další rohový kop.

10.

Hlavička Pitáka byla hodně nebezpečná, míč by býval letěl přesně k tyči, kdyby netrefil tělo z jednoho z hráčů před brankou.

11.

Po laciné ztrátě míče hostů mohl pálit Čížek, jeho střela levačkou ale postrádala razanci a Larsen neměl problém.

13.

Jablonec pokračuje v územní převaze. Na střely už vede 6:0.

15.

Kovács fauloval Beneše uprostřed hřiště.

16.

Madsen oproti tomu Hubníka složil ve vápně a to znamená penaltu pro Jablonec!

17.

Jablonec vede 1:0! Karel Piták poslal gólmana na druhou stranu a zkušené pokutový kop proměnil.

Český Superpohár Plzeň vs. Jablonec (Loučka a Piták)
Český Superpohár Plzeň vs. Jablonec (Loučka a Piták) | Foto: CPA Eduard Erben
19.

Jablonec byl odměněn za svoji aktivitu v úvodu utkání. TeĎ bude na Norech, aby něco předvedli.

21.

Severočeši ale pokračují v tlaku. Bude z toho další roh...

21.

K propadnuvšímu míči se na malém vápně málem dostal Hubník, ale hostující obrana byla pohotovější.

22.

Další rohový kop rozehrával Novák nakrátko, ale tenhle způsob akce nebyl nejšťastnější, domácí o míč přišli.

24.

Novák si mohl dát repete při standardní situaci, ale balón do vápna opět neprošel.

27.

Domácí teď možná trochu překombinovali slibně se rozvíjející akci. Po Loučkově centru hlavičkoval Piták zády k brance nepřesně.

28.

A mohlo být vyrovnáno! Kamara se vřítil do rozhozené zelenobílé obrany zasekl si míč a pořádně protáhl Špita. Jen díky němu Jablonečtí stále vedou.

29.

Kamara po rohovém kopu hostů opět dělal neplechu před Špitem, naštěstí před ním bylo hodně husto a nedokázal pořádně zakončit.

31.

Strömsgodset po půlhodince odpočinku, zdá se, přidal na obrátkách a Jablonci to dělá potíže.

33.

Kamara v posledních minutách střelivem opravdu nešetří, zkoušel to tentokrát zpoza vápna. Špit skákavý balón zkrotil.

34.

Hosté mohli předvést rychlý brejk, ale Boateng celý útok hodně zpomalil a nebylo z toho nic.

35.

Johansen zahrával standardní situaci a Špit měl co dělat, aby propadnuvší balón vyrazil z brány.

37.

Vaněk si pomohl k zisku míče útočným faulem, a tak se Jablonec na polovině soupeře dlouho neohřeje.

38.

Škoda Jablonského brejku, neměl komu nahrát a po přehození na pravou o balón přišel.

39.

Strömsgodset vyrovnává na 1:1! To je pech! Kamara prošel až do vápna, cetroval do malého čtverce, a Vít Beneš si míč srazil do branky.

41.

Inkasovaný gól na domácí půdě velká komplikace, ale nutno říct, že Jablonec si v posledních minutách hodně koledoval.

42.

Žádné rozpaky si nedělal se střelou Storflor a moc nechybělo, aby míč opět skončil v jablonecké síti.

43.

Na druhé straně domácí zahrávali rohový kop, ale žádný větší závar z něho nevznikl.

45.

Boateng po mizerném zpracování utekl s míčem ze hřiště, což domácí zachránilo od další šance soupeře.

45.

Pitákova hlavička po centru z pravé strany našla Hubníka, který také čelem netrefil bránu.

45+1.

Vaněk dostává žlutou kartu.

Konec prvního poločasu.

Týmy jako by si rozdělily poločasy na půl, ta první polovina patřila Jablonci, druhá norskému mužstvu. Poločasový výsledek 1:1 je z toho pohledu sice zasloužení, pro Severočechy ne moc optimistický vzhledem k odvetě. Doufejme, že domácí ještě nějaký ten gól vstřelí.

46.

Začal druhý poločas.

Norové střídají. Do druhé půle nastupuje Hamoud, z kabin už se nevrátil Nuhu.

47.

Hubník v tísni odcentroval, ale Larsen neměl potíže míč lapit.

49.

Jablonec v prvních minutách druhé půle rozhodně neoplývá tou jistotou, co na začátku prvního poločasu.

51.

Obrovská šance Vaňka, který nikým neohrožován postupoval ze strany sám na Larsena, zakončil ale slabě placírkou a brankář hostů si poradil.

52.

Na druhé straně mohl trestat z protiútoku Hamoud, ale míč mu poskočil tak, že levačkou švihl naprázdno.

53.

Brzy na to Johansen zkoušel něco podobného, Zoubele jeho pokus zablokoval a dostal balón co nejdál.

55.

Kysela po individuální akci vybojoval alespoň roh.

56.

Centr Čížka se ve vápně odrazil k jabloneckým, ale rezultovala z toho jen sražená střela.

58.

Kysela dobře odbránil Kamaru a může být rád, že vše skončilo jen rohem.

Jablonec střídá rovnou dvojnásobně. Vošahlík s Kopicem, nahrazuje Pitáka a Čížka.

61.

Hubník z úhlu cpal míč do vápna, ale nikoho tam neměl, a tak úřadoval Larsen.

62.

Storflor měl spoustu času naservírovat Kamarovi míč na hlavu, ten z malého vápna naštěstí branku netrefil.

63.

Na druhé straně Novák zahrával rohový kop, Vošahlík se dostal k hlavičce, ale minul.

64.

Škoda! Jablonský převzal před vápnem míč, otočil se s ním a přilepil ho technickou ranou na břevno. Larsen se jen díval.

66.

Domácí po faulu na Vošahlíka zahrávali přímý kop, centr do vápna ale skončil na hlavách hostů.

67.

Krásná patičkovaná po ose Vošahlík - Kopic a nakonec Hubník v šestnátce těsně minul přední tyč.

70.

Vošahlík na pravé straně posadil na zadek dva hráče, ještě na centroval, ale Hubník tentokrát vůbec balón netrefil. To by mohlo domácí mrzet!

71.

Johansen na druhé polovině hřiště přistižen v ofsajdu.

Hosté mění hráče. Boateng dohrál, nahradí ho Brenne.

73.

Jabloneckým se krátí čas na to, aby ještě nějaké góly přidali. Za tohoto stavu by to v Norsku měli hodně těžké.

75.

Kopicův centr jen ovanul hlavu nabíhavšího Jablonského. Následný pokus Vošahlíka vyrazil Larsen.

75.

Střela Zoubeleho byla zblokována. Jablonec jako by přeci jen přidal na aktivitě.

Strömsgodset opět sahá do sestavy. Na hřiště se podívá Wikheim, stažen byl Storflor.

80.

Zoubele se znovu napřáhl ke střele z vápna, jenže k němu včas přistoupil Ibrahim.

81.

Kovács vidí žlutou kartu za faul na Kyselu.

Jablonec naposledy střídá. Vaňka už chytaly křeče, a tak ho nahrazuje Kubista.

83.

Hosté se viditelně soustředí hlavně na obranu. Larsen teď měl štěstí, že jeden z tečovaných centrů těsně minul jeho svatyni.

85.

Strömsgodset šetří čas na polovině Jablonce. Jeho hráči s míčem rozhodně nikam nespěchají.

87.

Kopic to zkusil z dálky, ale pořádně přestřelil.

89.

Hamoud už dnes podruhé špatně vhodil aut, a tak dostává balón Jablonec.

90+1.

Jablonec vede 2:1!!!!! Skvělý závěr zápasu pro domácí. Hamoud propadl na levé straně, Kopic tak mohl v klidu odcentrovat a Jan Vošahlík přesnou hlavičkou vrací Jablonci vedení.

90+3.

Běží poslední minuta nastavení a hosté ještě mají roh.

90+3.

Ale centr jen do náručí Špita.

Konec zápasu!

Český pohárový koeficient je zase o něco bohatší. Jablonec doma vyhrál, i když s inkasovaným gólem a k postupu by měl v Norsku nejlépe i nějaký vstřelit.

Přesuňme se nyní do Liberce, kde za pár minut rozehraje svůj kvalifikační duel Liberec. Online ho můžete sledovat ZDE.