ŽIVĚ Jablonec prohrál v odvetě se Spartou 2:3

18. 4. 2012 17:50
Sledujte online reportáž z odvetného zápasu semifinále Poháru České pošty mezi fotbalisty Jablonce a pražské Sparty. První zápas na Letné skončil 1:0 pro Spartu.

Minuta po minutě

- Dobrý den, vítám vás u online reportáže z odvetného zápasu semifinále Poháru České pošty mezi fotbalisty Jablonce a pražské Sparty. První zápas na Letné skončil 1:0 pro Spartu. Zápas začíná v 16:00.

Sestava V sestavě Sparty dochází k podstatné změně. Jiří Jarošík se posune do záložní řady a na stoperu budou hrát jmenovci Erich a Jakub Brabcové. Hosté nastoupí v tomto složení: Vaclík - Přikryl, J. Brabec, E. Brabec, Pamič - Sionko, Hušbauer, Matějovský, Jarošík, Krejčí - Kweuke.

Sestava Jablonecký kouč Komňacký dává šanci této základní jedenáctce: Špit - Štochl, Beneš, Pavlík, Novák - Kopic, Piták, Loučka, Jarolím, Vošahlík - Lafata.

Sudí Hlavním rozhodčím bude Jiří Jech, jemuž budou na pomezních čarách asistovat Makovička a Urban.

1. Zápas začal.

1. Výkop měli domácí, hned po něm se dral do šance Piták, ale míč mu na hranici vápna utekl z nohy a nakonec fauloval Jarošíka.

3. Pavlík podskočil centr na Kweukeho, ten se hnal za míčem, ale na hranici vápna u něj byl blíže nekompromisní Špit.

4. Zápas začal ve svižném tempu, Piták postrčil míč na levé straně vápna na mladého Kopice, na jeho pobídku přes malé vápno ale nikdo z jeho spoluhráčů nedosáhl.

5. Standardku ze dvaceti metrů po faulu na Pitáka rozehrál Marek Jarolím, ovšem trefil jen sparťanskou zeď. Ještě před tím dostal žlutou kartu Vošahlík, který na druhé straně hřiště fauloval Krejčího

8. Sionko nacentroval z pravé strany, Kweukeho hlavička ale nebyla přesná.

11. Sparta se dostala do rychlého protiútoku, Hušbauer přihrál pod sebe míč na Přikryla, jeho křižnou pobídku na teč, ale "ocenil" pouze domácí obránce. Z následného rohu se hosté neprosadili.

14. Po rychlejším startu do zápasu se nyní hraje hlavně mezi oběma šestnáctkami.

15. Další centr Sionka z pravé strany srazil na roh Piták.

16. A z něj otevírají hosté skóre. Matějovského centr našel na malém vápně přesně hlavičku mladého stopera Jakuba Brabce, Špit na jeho střelu sice dosáhnul, míč ale dokázal vytlačit pouze na tyč, od které se odrazil do branky - 0:1.

17. A je zde vyrovnání! Půl minuty po rozehrání se Jakub Brabec vrhnul do střely Lafaty z otočky, po které míč doskákal za Vaclíkova záda, který jen sledoval jeho dráhu letu.

20. Vošahlík vystřelil z pětadvaceti metrů, jeho střela levačkou ale Vaclíka příliš nevystrašila.

21. Jablonec nyní Spartu tlačí, prokombinoval se do šance, Piták místo střely z 25 metrů postrkával míč na hranici vápna na Kopice, ten ale uklouznul a bylo po šanci. Bomba Pavlíka z poloviny hřiště totiž skončila pomalu až za stadionem.

22. Lafata ukázal, že umí i přihrávat, ne jen střílet. Ze středu hřiště poslal krásný míč za obranu na Vošahlíka, ten ale sám před Vaclíkem kulatý nesmysl nedokázal zpracovat.

25. Nejprve zahrozil mladík Krejčí před Špitem, jeho střela se ale k domácímu brankáři vůbec nedostala. Na druhé straně z rychlého brejku Kopic nacentroval zleva přes celé vápno, Vošahlík ale místo zakončení zklepával míč pod sebe na Lafatu, jehož zablokoval Jarošík.

27. Mladý Kopic provětral na levé straně duo Přikryl-J. Brabec, jeho chytrý obstřel na zadní tyč z téměř nulového úhlu ale do branky nezamířil.

30. Standardku z pětadvaceti metrů Krejčí tlačil do horního rohu Špitovy branky, leč marně, minul o půl metru.

31. Novák špatnou rozehrávkou založil nechtěně protiútok Sparty, Sionko ale celý brejk zazdil špatnou přihrávkou. Z následného rohu tentokrát neudeřilo.

32. Hušbauer zahrál rukou, Lafata jej po odpískání prošlápnul a od hlavního rozhodčího Jecha si vysloužil žlutou kartu.

34. Obr Kweuku zpracoval míč na půlce, rozeběhl se k vápnu Jablonce, zpoza něj vypálil, střela mu ale nesedla.

35. Standardní situaci Jablonce odvrátil Kweuke, Loučka poté ztratil míč v souboji s Krejčím, rychlý brejk Sparty ale zazdil kamerunský kanonýr špatným vedením míče, který mu utekl k obránci Novákovi.

38. Mladý Kopic je nejlepším hráčem na hřišti. Vyslal do uličky po špatném Vaclíkově odkopu Lafatu, ten nacentroval na Marka Jarolíma, jeho hlavičku ale parádně zneškodnil nohama sparťanský brankář.

40. Piták nacentroval zprava na Lafatu, ten v těžké pozici hlavou branku netrefil.

41. Lafatu na druhé straně napodobil z podobné pozice Kweuke. A i se stejným výsledkem, branku netrefil.

44. Velmi povedené fotbalové představení pokračuje, hraje se nahoru-dolů, ale nyní jen od vápna po vápno. Piták nyní dostal za zbytečné protesty žlutou kartu.

45. Bombu Sionka z deseti metrů z úhlu vyboxoval Špit na roh, z něj tentokrát hosté branku neohrozili.

Konec poločasu První půle je za námi, na Střelnici se hrálo zatím velmi pohledné utkání, jehož skóre je zatím 1:1. Druhá půle začne za patnáct minut.

46. Začal druhý poločas.

46. A stejně ostře jako začal první poločas, začal i ten druhý. Vošahlík sklepnul míč hrudí Pitákovi na volej, ten z pětadvaceti metrů ale Vaclíkovu branku netrefil.

49. I první žlutá karta na sparťanské straně je zbytečná, Přikryl tak dlouho otálel z autovým vhazováním, až ho musel popohnat sudí Jech žlutým kartonkem v ruce.

51. Hosté se teď hodně stáhli, všichni hráči Sparty brání na vlastní polovině.

54. Rychlý kontr Sparty. Kweuke přiťuknul míč na půlce rozběhnutému Krejčímu, jeho pobídku na malé vápno Sionkovi odvrátil jeden z obránců Jablonce na roh, ze kterého se hosté ale neprosadili.

56. Další kvalitní protiútok Sparty. Kweuke na hranici vápna místo střely zvolil přesnou přihrávku na křídlo Sionkovi, jeho střelu vytěsnil Špit na další roh. Po něm hosté zkusili signál, který jim ale hrubě nevyšel.

60. Střílený centr z levé strany od Štochla vystrašil Vaclíka, když skončil těsně za břevnem na horní síti...

61. Lafatova hlavička po centru Jarolíma Vaclíka z klidu nevyvedla.

Diváci Zápas sleduje na jablonecké Střelnici velmi slušná návštěva - 3100 diváků!

63. Sionko vybojoval u rohového praporku míč, nacentroval na penaltu na Krejčího, ten ale míč nečekaně přeskočil.

64. Další akce Sparty po pravém křídle, centr od Přikryla ale přeletěl Kweukeho, před Krejčím ho odehrál do zázemí Novák.

68. Nyní se hra trochu zklidnila, hraje se především okolo středového půlkruhu, obě strany předvádí hodně nepřesností.

70. Další akce Sparty po levé straně, jeho přihrávka od postranní čáry ale žádného spoluhráče nenašla.

71. Kontr domácích zakončil po závaru ve vápně Loučka bombou ze třiceti metrů.

72. Lafata opět dokázal, že není jen střelcem. Jeho centr z pravé strany napálil Piták z první těsně nad břevno.

72. Za faul zezadu dostal Hušbauer žlutou kartu.

73. Z dalšího centru z levé strany už udeřilo. Novák našel na vápně Beneše a ten hlavičkou k protější tyči a mezi nohama Kweukeho otáčí vývoj zápasu - 2:1.

75. Agilní Kopic si nalevé straně přehodil míč na střed na pravačku a jeho táhlá střela těsně minula horní růžek Vaclíkovy branky.

76. Zatímco v prvním poločase posbírali tři žluté karty domácí, ve druhé půli se dostali na stejné číslo i hosté, třetím potrestaným sparťanem se stal Jarošík po zbytečném skluzu na půlce do Pitáka.

78. Pamič chybil v rozehrávce, domácí toho ale nedokázali využít.

79. Sparťanská pohoda je pryč. Další prohraný souboj stoperů s Lafatou, Pitákův brejk zastavil správně odmávaný i odpískaný ofsajd.

80. Na karty už vedou hosté - Kweuke loktem na polovině hřiště trefil Beneše a dostal zaslouženou žlutou kartu.

82. Kweuke získal odpustek. Na půlce zastavil skluzem Loučku, vybojoval míč, postrčil ho Matějovskému, ten z prvního do křídla na Hušbauera, který vyrovnává - 2:2.

84. Jablonec stále tlačí, Loučkův centr odhlavičkoval do zámezí Jakub Brabec, z následného rohu se nic neurodilo.

86. V další šanci se objevil Piták, tomu ale dnes není střelecky přáno, v zakončení opět selhal.

87. Loučka si tak dlouho protesty koledoval v posledních minutách o žlutou kartu, až se jí dočkal.

88. Kweuke vyřešil další akci opět přihrávkou nikoliv střelou a Hušbauer svým druhým gólem definitivně potvrzuje postup Sparty do finále poháru - 2:3.

90. Již se hraje nastavení, které bude trvat tři minuty, Severočeši touží alespoň po vyrovnání, nyní k němu ale mají daleko, hraje se na polovině hřiště.

Konec zápasu Přestože Jablonec předvedl svůj nejlepší jarní výkon, z vítězství 3:2 a postupu do finále Poháru České pošty se radují fotbalisté Sparty. Ti tak mají stále šanci na získání double - ligového titulu i domácího poháru.

- Děkujeme za pozornost a u další on-line reportáže zase nashledanou.