Arsenal
3:0
Manchester United
6. Sánchez, 7. Özil, 20. Sánchez

Dobrý den, vítejte u online přenosu ze zápasu anglické Premier League. Ve šlágru 8. kola Arsenal s Petrem Čechem v brance přivítá na svém hřišti Manchester United. Zápas začne v 17 hodin.

Wayne Rooney slaví hattrick v síti Brugg
Wayne Rooney slaví hattrick v síti Brugg | Foto: Reuters

Manchester United získal v sedmi odehraných utkáních 16 bodů, za což mu náleží druhá příčka za vedoucím Manchester City. Rozdíl mezi městskými konkurenty je dvoubodový, v případě výhry by se tak United dostali na první místo, jelikož City odehrálo své utkání už včera.

Wayne Rooney slaví se spoluhráči jeden z gólu United
Wayne Rooney slaví se spoluhráči jeden z gólu United | Foto: Reuters

Právě ve včerejším zápase, ve kterém Manchester City deklasoval Newcastle 6:1, se husarským kouskem blýskl útočník Citizens Sergio Agüero. Pět kol mlčící argentinský střelec totiž zničil soupeře pěti brankami v rozmezí dvaceti minut. Více ZDE.

Sergio Agüero a Jesus Navas (Manchester City)
Sergio Agüero a Jesus Navas (Manchester City) | Foto: Reuters

To hvězdný útočník Red Devils Wayne Rooney si zatím gólově počíná poněkud skromně. První ligovou branku slavil až v minulém kole proti Sunderlandu, kde jedním zásahem přispěl k výhře svého týmu 3:0. Arsenal je ale Rooneyův oblíbený soupeř, ve své kariéře mu ve dresu United nasázel už 9 gólů.

Čtvrtfinále Anglického poháru: Manchester United vs. Arsenal
Čtvrtfinále Anglického poháru: Manchester United vs. Arsenal | Foto: Reuters

Základní sestava Arsenalu

Čech – Bellerín, Mertesacker (C), Gabriel, Monreal – Coquelin, Cazorla – Ramsey, Özil, Alexis Sánchez – Walcott

Základní sestava Manchesteru United

de Gea – Young, Smalling, Blind, Darmian – Carrick, Schweinsteiger – Mata, Rooney (C), Depay – Martial

Náhradnící

Arsenal: Ospina – Debuchy, Chambers, Gibbs, Oxlade-Chamberlain, Campbell, Giroud

Manchester United: Romero – Jones, McNair, Schneiderlin, A. Valencia, Fellaini, Wilson

Rozhodčí: A. Taylor – J. Brooks, L. Betts

Domácí Arsenal se v tabulce anglické ligy nachází na 6. pozici. Kdyby se však dnes Kanonýrům podařilo svého rivala zdolat, na United by se bodově dotáhli. To by ale londýnský celek musel svůj výkon z úterního zápasu Ligy mistrů značně zlepšit. Na domácí půdě totiž nestačil na řecký Olympiakos a po prohře 2:3 je v základní skupině po dvou utkáních stále bez bodu.

Premier League: Leicester vs. Arsenal (Alexis Sanchez)
Premier League: Leicester vs. Arsenal (Alexis Sanchez) | Foto: Reuters

Útočník Gunners Olivier Giroud chce ale zachovat před šlágrem kola klid. “Je vždy příjemné hrát veliký zápas k odražení se zpět. Soustředění bude ještě větší než obvykle, musíme se poučit z našich chyb proti Olympiakosu. Doufejme, že teď budeme efektivnější a silnější než United“, řekl francouzský útočník pro klubový web.

Finále  Asia Trophy, Arsenal-Everton: Olivier Giroud (Arsenal)
Finále Asia Trophy, Arsenal-Everton: Olivier Giroud (Arsenal) | Foto: Reuters

Aktéři utkání jsou již seřazeni vedle sebe na hrací ploše. Za malou chvíli se začne!

Šlágr kola právě začíná, vykopává domácí Arsenal!

1.

Gunners kombinují kolem středového kruhu a už vymýšlí, jak překonat hostující obranu.

2.

Walcott vybojoval pro své barvy nebezpečnou standardku z levé strany hřiště. Střílený centr Cazorly vyboxoval před sebe de Gea. Arsenal stále u míče.

4.

Domácí měli k dispozici hned dva rohové kopy za sebou, United se ubránil. Hosté však stále čekají na první dotyk s míčem, Arsenal tlačí.

5.

Až nyní budou mít United šanci zakombinovat, po nepovedené přihrávce Cazorly bude vykopávat de Gea od své brány.

6.

Arsenal vede 1:0! Domácí zužitkovali svůj úvodní tlak brankou! Özil si naběhl na kolmici Ramseyho za hostující obranu a přihrávkou před branku oslovil k zakončení Sáncheze, který patičkou překonal de Geu!

7.

Arsenal vede už o dvě branky! Manchester se nestačil ani rozkoukat a brankář de Gea musí lovit znovu míč ze své sítě! Walcott se prohnal po křídle a předložil balon na zcela volného Özila. Německý reprezentant technicky po zemi zamířil přesně k tyči, de Gea se ani nehnul.

10.

Na chvíli držel Manchester Arsenal před jejich vápnem, nyní se už ale United opět musí bránit. Nebezpečný přízemní centr před branku odvracel skuzem Blind.

12.

Střelec první branky Sánchez nakopnutý balon za obranu nestihl doběhnout. Manchester si může oddechnout.

14.

Red Devils se zatím vůbec nedaří. Výkop de Gey snončil v autu. Držení míče je zatím 77% pro Arsenal.

16.

Manchester se snaží dostat se do hry kombinací na vlastní polovině. Míč rotuje přes stopery Blinda a Smallinga.

17.

Následný pas na Martiala ale končí v ofsajdu.

18.

Blind dobře přečetl hru a zachytil rozehrávku od Bellerína. Centr do pokutového území Arsenalu odvrátil hlavou Mertesacker.

20.

Arsenal vede už 3:0! Gunners pokračují ve svém drtivém nástupu do zápasu a drtí Manchester. Sánchez předvedl krásnou individuální akci, tělem oklamal Darmiana, posunul si míč na střed hřiště a zpoza vápna dělovkou vymetl horní růžek branky!

PL, Arsenal-Liverpool: radost Arsenalu
PL, Arsenal-Liverpool: radost Arsenalu | Foto: Reuters
22.

Manchester nestíhá. Rychlý protiútok Arsenalu hasil za cenu žluté karty Young.

24.

Manchester předvedl před šestnáctkou domácích pěkný ťukes, Arsenal ale dobře napadá, míč vybojoval Walcott. Petr Čech se prozatím v brance nudí, český brankář ještě nemusel řešit žádnou situaci.

25.

Cazorla přidal na účet další střelu Arsenalu. Hlavou si posunul balon do prostoru na střelu a pohotově vypálil. Jeho rána končí těsně vedle pravé tyče.

27.

První vážnější šance United. Hosté se dostali k centru z levé strany, dobře ale zafungovala domácí obrana, která odvrátila na roh. Z následné standardky Manchester nic vymyslet nedokázal.

29.

Depay to chtěl vzít na sebe, se svou individuální akcí ale nepochodil. Nepřišel si na obránce Bellerína.

30.

Další žlutá karta pro Manchester, tentokrát se provinil Darmian.

31.

Rooney si seběhl pro míč do hloubi hřiště, jeho přihrávka na Martiala ale neprošla. Přesto má hra Manchesteru vzrůstající tendenci, Arsenal se nyní zatáhl.

33.

Rooney v pokutovém území oklamal Bellerína a dokázal přízemně odcentrovat, Mertesacker ale Martiala uhlídal. Z následného rohu si došel pro míč Čech.

34.

Obrovská příležitost Arsenalu! Sánchez krásným obloučkem za obranu našel úplně osamoceného Ramseyho. Domácí záložník ale ve stoprocentní šanci z voleje usměrnil míč mimo.

36.

Walcott utekl hostující obraně a už chtěl posílat balon na branku Manchester, v akci ho ale zastavil pomezní rozhodčí pro ofsajd.

38.

Ofsajd odmáván a odpískán i na druhé straně. V pasti se ocitnul Martial.

39.

Schweinsteiger ve středu hřiště dnes často chybuje. Po ztrátě míče podnikali Kanonýři rychlý výpad, akci zakončoval střelou Walcott, zamířil ale nepřesně.

40.

Petr Čech si po delší době opět sáhl na míč. Nakopnutí míč do jeho vápna pro něj nebyl problém.

42.

Arsenal chce poločas už v klidu dohrát. Do kombinace na vlastní polovině byl zapojen i Čech.

44.

Manchester se přeci jen zmocnil míče, centr Depaye odvrátil hlavou do bezpečí Gabriel.

45.

Manchester si s první střelou počkal až na konec prvního poločasu, ta dala Čechovi ale pořádně zabrat! Martial se zbavil Mertesackera a z hranice malého vápna z otočky vypálil. Petr Čech předvedl perfektní reflexivní zákrok!

46.

Rozhodčí nastavuje 2 minuty.

47.

Schweinsteiger odzbrojil Sáncheze nedovoleně, Arsenal rozehrává z poloviny hřiště.

První poločas právě skončil.

První dějství patřilo jednoznačně domácímu Arsenalu. Ten vstoupil do zápasu jako uragán a hned po sedmi minutách vedl 2:0, o góly se postarali Sánchez a Özil. Manchester nestíhal a ve 20. minutě to už bylo dokonce o tři góly, když se krásnou ranou prosadil opět Sánchez. United si připravil výbornou šanci až v závěru poločasu, Martiala ale vychytal skvělý Petr Čech.

Arsenal - Stoke City: Petr Čech
Arsenal - Stoke City: Petr Čech | Foto: Reuters

Druhý poločas právě začal.

Louis Van Gaal udělal v sestavě hned dvě změny. Zápas skončil pro Depaye a Darmiana, na hřiště přišli Fellaini a Valencia.

47.

Manchester vstoupil do druhé půle dlouhou kombinací. Kanonýři si ale poctivě drží pozice a neumožňují United žádné mezery na nějakou nebezpečnou přihrávku.

49.

Petr Čech si připisuje další úspěšný zákrok, robinsonádou nyní lapil střelu Younga zpoza vápna.

50.

Manchester opět zaútočil. Martial se dokázal odpoutat od Gabriela, míč na hrací ploše už ale nezachytil, a tak bude vykopávat Čech.

51.

První žlutou má už i Arsenal. Coquelin zbaštil Rooneymu jeho kličku a poté ho nedovoleně seslal k zemi.

53.

Arsenal měl možnost zajímavé standardní situace z dvaceti metrů od brány. Özil  trefil jen zeď, míč se k němu však odrazil a Özil vyslal další střelu, která byla sražena na roh.

54.

Manchester se ubránil a i on sám zahrával rohový kop. Naložil s ním však stejně jako před chvíli Arsenal.

55.

Rooney si nedovoleně vyšlápl na Özila, za což vidí anglický útočník žlutou kartu.

56.

Schweinsteiger posunul míč do křídla na Younga, toho ale nepustil k centru Bellerín. United se po autovém vhazování potom moc dlouho vepředu neudrželi.

58.

Walcott, Ramseay a Bellerín táhli podál pravé strany hřiště rychlý protiútok Arsenalu, k zakončení se ale tato trojice nedostala.

60.

Fellaini nyní zbytečně odstrčil rukama Coquelina. Arsenal bude na útočné polovině pokračovat v postupné kombinaci.

61.

Martial vnikl do pokutového území Arsenalu, prokličkovat se ke střele ale nezvádl, a tak padl na zem. Rozhodčí zcela správně pokutový kop nenařizuje.

62.

Petr Čech musel zasahovat proti pokusu Rooneyho, střelu hvězdného útočníka vyrazil na rohový kop.

63.

Arsenal se ubránil jak rohu, tak další následné akci. Young si pomohl útočným faulem, Čech bude mít možnost poslat míč pryč ze svého území.

64.

Carrick se hezky zbavil Özila, přihrávka na Martiala mu ale nevyšla a poté fauloval.

65.

Carrick znovu v akci, opět však hostující záložník nepřesný. Jeho křižný pas přes šíři hřiště skončil v autu.

67.

United jsou sice častěji na míči, nějakou větší příležitost se jim však nedaří si vytvořit. Vzdušnou přihrávku Younga ukořisťuje Čech.

68.

Nyní k tomu byl blízko Schweinsteiger, balon si ale nestačil včas zkrotit a poté se mu vložil pod nohy Čech, čímž mu znemožnil zakončit!

70.

Gabriel předvedl hrubku v rozehrávce Arsenalu, čehož se snažil využít Martial. Tomu přispěchali na pomoc spoluhráči, poctivě se ale vrátili i domácí a z celé nadějně vypadající akce nic nebylo.

72.

Mata se pokoušel o technickou střelu na zadní tyč, jeho pokus končí zhruba metr vedle Čechovy pravé tyče.

73.

Unikajícího Sáncheze stáhl k zemi Fellaini, který si pak protesty koledoval o žlutou kartu. Rozhodčí mu ji nakonec neudělalil, spokojil se jen s ústní domluvou.

74.

Ramsey potáhl míč po straně hřiště a přihrávkou do pokutového území našel volného Özila. Ten to zkoušel podobně jako v prvním poločase technický z prvního doteku, míč však nasměroval doprostřed brány, kde stál připravený de Gey.

Arsenal poprvé střídá. Trenér Wenger stahuje ze hry Walcotta a Özila, zahrají si Giroud a Chamberlain.

77.

Mata znovu střilel z velké dálky, tentokrát pálil pouze do zad obětavého Coquelina.

78.

Manchester kombinoval na vlastní polovině, Smallingovi ale utekl míč, čímž pořádně zatopil de Geovi. Brankář Manchesteru musel včas odkopávat před napadajícím Sánchezem do autu.

80.

Další střídání Arsenalu. Střelec dvou branek Sánchez má nějaké zdravotní potíže v tříslech a musí ze hry pryč. Na jeho místo se postavil Gibbs.

82.

Vypadá to, že Kanonýři si vítězství už pohlídají. Manchester se nemůže dostat do souvislého tlaku, jejich kombinace končí před domácím vápnem.

United naposledy mění své řady. Ze hřiště odchází Mata, na poslední minuty si zahraje Wilson.

84.

Chamberlain chtěl hostující obranu překonat přihrávkou patou na Girouda. Manchester ale dával pozor a nyní bude zahrávat na druhé straně hřiště rohový kop.

85.

Házenkářský zámek United kolem šestnáctky Arsenalu nic nepřinesl. Vzdušný centr do vápna odvracel hlavou Mertesacker.

86

Arsenal mohl přidat definitivní pojistku, Giroud ve své velké šanci ale selhal, když nedokázal dobře zužitkovat přihrávku od Chamberlaina a nasměroval jen slabou střelu na de Geu.

87.

Kapitán Rooney chtěl s výsledkem ještě něco udělat, nejdříve z dálky pálil nad, poté to zkoušel individuální akcí, proti přesile protihráčů ale neměl šanci.

89.

Martial se dostal s míčem do vápna, v tísni se mu ale vystřelit přes Gabriela nepodačilo. Na druhé straně fauluje Fellaini.

90.

Centr na zadní tyč z přímého kopu Ramsey nedoběhl. Od své branky bude vykopávat de Gea, o vítězi je už ale dávno rozhodnuto.

91.

Utkání bude ještě 2 minuty pokračovat.

92,

Probíhá poslední minuta nastaveného času, fanoušci Arsenalu v hledišti slaví výhru.

92.

Čtvrtý gól mohl ještě přidat Chamberlain, který chtěl dloubákem překonat de Geu, toho zachránilo břevno!

Zápas právě skončil.

Šlágr 8. kola anglické ligy mezi Arsenalem a Manchesterem United končí jasnou výhrou Gunners. Domácí fotbalisté rozhodli utkání už v prvních dvaceti minutách a své vedení 3:0 si ve druhé půli již zkušeně pohlídali. Petr Čech přispěl k výhře především úspěšným zákrokem proti Martialovi z prvního poločasu, v 68. minutě poté znemožnil snížit Schweinsteigerovi.

Pro dnešek je to ode mne vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek nedělního večera.