Zimní fotbalová Tipsport liga se bude nově hrát i ve Vyškově

ČTK ČTK
26. 11. 2015 16:04
Liga je opět rozdělená na čtyři skupiny. Dvě české se budou hrát v Mladé Boleslavi a na Vyšehradě, moravské pak uvidí Olomouc s Vyškovem, který bude turnaj hostit poprvé.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha  - Devatenáctého ročníku zimní fotbalové Tipsport ligy se stejně jako loni zúčastní sedm prvoligových celků. Tradiční přípravný turnaj odstartuje 8. ledna 2016 a vyvrcholí o dva týdny později dvoudenním Final Four na pražském Vyšehradě.

Liga je opět rozdělená na čtyři skupiny. Dvě české se budou hrát v Mladé Boleslavi a na Vyšehradě, moravské pak uvidí Olomouc s Vyškovem, který bude turnaj hostit poprvé. "Byl to tip od Zbrojovky Brno a Olomouce, že tam mají dobrou trávu," uvedl za organizátory na tiskové konferenci Aleš Kolář.

Z první ligy se turnaje zúčastní Mladá Boleslav, Brno, Bohemians 1905, Jihlava, Zlín, Ostrava a dva výběry Olomouce. "Protože má Olomouc tým v první i druhé lize, tak nás požádala, aby mohly hrát oba. Nechtěli jsme ale, aby byli rozdělení na áčko a béčko, tak jsme je označili jako déčko a céčko podle skupin, kde hrají. Takže zatím nikdo neví, kdo kde nastoupí," řekl Kolář.

Druhou ligu budou reprezentovat nováček Vyšehrad, Pardubice, Varnsdorf, Táborsko, Opava, Znojmo, Frýdek-Místek a obhájce loňského triumfu Hradec Králové. "Někteří tradiční účastníci odřekli kvůli brzkému začátku ligy, která kvůli Euru startuje dřív. A kvůli podobné komplikaci odřekl i slovenský mistr Trenčín," řekl Kolář.

Do závěrečného Final Four postoupí vítězové skupin, celky na dalších příčkách budou hrát o umístění. "Výjimkou jsou Opava s Ostravou, které proti sobě v zápasech o umístění nenastoupí. Kluby nás o to samy požádaly, chceme předejít potížím s částí problémových fanoušků," vysvětlil Kolář.

Stejné jako loni zůstávají i finanční prémie. Ve skupině kluby za každý získaný bod získají pět tisíc korun, ve Final Four to bude 22 tisíc a za penaltový rozstřel dostanou dalších deset tisíc. "Zavedli jsme to loni a bylo zábavné sledovat, jak kluby s penězi naloží. Třeba Hradec si za to nakoupil ovoce a zeleninu," prozradil Kolář.

 

Právě se děje

před 23 minutami

TV Nova převezme PPF miliardáře Kellnera. Transakci za 48 miliard schválili akcionáři

Akcionáři mediální společnosti Central European Media Enterprises (CME) na dnešní valné hromadě schválili nabídku na převzetí CME firmou PPF miliardáře Petra Kellnera. Vyplývá to z oznámení zveřejněného na internetových stránkách CME. Hodnota transakce činí asi 2,1 miliardy dolarů (více než 48 miliard Kč). Součástí CME jsou televizní stanice v pěti zemích střední a východní Evropy včetně české skupiny Nova.

Další zprávy