AC Milán přišel v nastaveném čase o vedení, přesto ještě stihl dát dva góly

Aktualizováno 2. 10. 2022 0:27
Mistr italské fotbalové ligy AC Milán zvítězil v 8. kole na hřišti Empoli 3:1. Obhájce přišel v nastavení o vedení, ale pak ještě dal dva góly.
Rafael Leao pečetil vítězství AC Milán v Empoli
Rafael Leao pečetil vítězství AC Milán v Empoli | Foto: Reuters

V Empoli padl první gól až 11 minut před koncem základní hrací doby. Leao si při autovém vhazování na polovině hřiště za obranou počíhal na míč, předložil jej před takřka prázdnou branku Rebičovi, který se nemýlil.

Hektický závěr odstartoval vyrovnávací brankou z přímého kopu ve druhé minutě nastavení domácí Bajrami.

Jenže už pár vteřin po následném výkopu využili hráči AC Milán nezkoncentrovanou obranu Empoli a Ballo-Touré první ligovou trefou v dresu "Rossoneri" bleskurychle vrátil vedení favoritovi. Toskánský klub se vzápětí rozhodl hrát vabank, ale vymstilo se mu to a Leao zpečetil výsledek.

AS Řím přehrál Inter Milán na jeho hřišti 2:1 a připravil vicemistrovi druhou porážku za sebou. Domácí mohli jít do vedení v desáté minutě, technologie VAR ovšem odhalila před Džekovým gólem ofsajd.

Po půlhodině hry se Inter radoval po trefě Dimarca a tentokrát videorozhodčí už "nerazzuri" radost nevzal. Zkazil jim ji ale o devět minut později Dybala, který ranou z voleje vyrovnal.

Domácí tým pak definitivně srazil obránce Smalling, který po přímém kopu hlavou usměrnil míč za Handanovičova záda a rozhodl o výhře Římanů.

Neapol potvrdila pozici lídra a po výhře 3:1 nad FC Turín je v Serii A stále neporažena. K vítězství mířila od úvodních minut a po necelé čtvrthodině vedla 2:0 po gólech Anguissy.

Ve 37. minutě zvýšil Kvaracchelia a ještě před přestávkou snížil a stanovil konečný výsledek Sanabria. Český reprezentant David Zima sledoval celé utkání z lavičky hostů.

Italská fotbalová liga - 8. kolo:

Neapol - FC Turín 3:1 (6. a 12. Anguissa, 37. Kvaracchelia - 43. Sanabria), Inter Milán - AS Řím 1:2 (30. Dimarco - 39. Dybala, 75. Smalling), Empoli - AC Milán 1:3 (90.+2 Bajrami - 79. Rebič, 90.+3 Ballo-Touré, 90.+6 Leao).

1. Neapol 8 6 2 0 18:6 20
2. Bergamo 7 5 2 0 11:3 17
3. AC Milán 8 5 2 1 16:9 17
4. Udine 7 5 1 1 15:7 16
5. AS Řím 8 5 1 2 10:8 16
6. Lazio Řím 7 4 2 1 13:5 14
7. Inter Milán 8 4 0 4 14:13 12
8. Juventus Turín 7 2 4 1 9:5 10