Zima pomohl Turínu v italské lize k vítězství na hřišti Sampdorie

15. 1. 2022 16:59
Reprezentační obránce David Zima nastoupil pošesté v sezoně v základní sestavě FC Turín a pomohl mu v 22. kole italské fotbalové ligy k vítězství 2:1 nad Sampdorií Janov. "Býci" vyhráli čtvrtý z posledních pěti utkání a jsou na devátém místě.
David Zima
David Zima | Foto: Reuters

Zima dostal šanci v základní jedenáctce po čtyřech soutěžních duelech a odehrál celý zápas. Jeho tým v Janově prohrával od 18. minuty po Caputově trefě, v 27. minutě ale vyrovnal Singa a obrat dokonal po změně stran hlavou Praet. Sampdoria nevyhrála popáté za sebou a je na 15. místě neúplné tabulky.

Juventus si upevnil pátou příčku domácím triumfem 2:0 nad Udine. Do vedeního poslal do vedení kapitán Dybala, který se jako první hráč týmu podílel v sezoně na deseti brankách (sedm gólů, tři asistence). V závěru pojistil výsledek hlavou McKennie a "Stará dáma" drží už osm zápasů ligovou neporazitelnost.

Italská fotbalová liga - 22. kolo:

Sampdoria Janov - FC Turín 1:2 (18. Caputo - 27. Singo, 67. Praet), Salernitana - Lazio Řím 0:3 (7. a 10. Immobile, 66. Lazzari), Juventus Turín - Udine 2:0 (19. Dybala, 79. Mckennie).

1. Inter Milán 20 15 4 1 51:16 49
2. AC Milán 21 15 3 3 46:23 48
3. Neapol 21 13 4 4 37:15 43
4. Bergamo 20 12 5 3 44:26 41
5. Juventus Turín 22 12 5 5 34:21 41
6. Lazio Řím 22 10 5 7 46:39 35
7. AS Řím 21 10 2 9 35:28 32
8. Fiorentina 20 10 2 8 34:29 32