Žilina poslala vzkaz Spartě. Pěti góly znemožnila Nitru

7. 8. 2010 21:50
Žilina - Nitra 5:1
Archivní foto
Archivní foto | Foto: Reuters

Žilina - Fotbalisté Žiliny nabírají před soubojem se Spartou Praha o Ligu mistrů ofenzivní formu. V rámci 4. kola slovenské ligy doma přehráli Nitru 5:1 a v posledních dvou zápasech tak dohromady nastříleli osm branek.

Dvakrát se dnes prosadil teprve dvacetiletý beninský útočník Babatounde Bello. Další gól přidal z pokutového kopu Štefan Zošák a trefili se i český stoper Ondřej Šourek a mladý Dominik Fótyik.

Již po čtvrthodině hry se dostal do úniku Oravec a byl zastaven jen za cenu pokutového kopu.

Sparta se o LM utká ve federálním derby s Žilinou
Žilina si los pochvaluje. Sparta je prý přijatelný sok
Chovanec: Žilinu známe, není to lehký soupeř
Mizérie vrcholí. Proč i slabá Evropa drtí české kluby?

Sparta opět vyhrála a jde dál. Dohrávala však o devíti

K němu se nepostavil obvyklý exekutor kapitán Jež, který selhal ve středečním zápase předkola Ligy mistrů s Litexem Loveč, nýbrž odpovědnost na sebe vzala letní posila Zošák a vedla si úspěšně.

Jen dvě minuty poté Zošák odcentroval, Poliaček střílel do tyče a Bello dorážkou zvýšil. Mladý beninský útočník se prosadil i v 33. minutě, kdy zužitkoval Ježův centr. Čtvrthodiny před koncem pak přidal čtvrtý gól po skrumáži před brankou Šourek.

Hosté snížili až v závěru. V Nastavení pak dal výsledku definitivu střídající Fótyik, který využil přihrávky českého záložníka Emila Rilkeho.

Žilina tak v dosavadních osmi zápasech sezony vyšla střelecky naprázdno jen v úvodním vystoupení s Birkirkarou v 2. předkole Ligy mistrů. Od té doby vstřelila v průměru dva a půl gólu na zápas.

V dresu Žiliny již nastoupil Argentinec Sergio Javier Vittor, který teprve v úterý dotáhl svůj přestup z předního argentinského celku Indipendiente. Jednadvacetiletý defenzivní záložník má být velkou posilou.

"Viděl jsem ho během zimní pracovní cesty po Argentině. Přípravu na sezonu absolvoval ještě v Indipendiente, teď bude důležité, jak rychle se sehraje s mužstvem. Má však velké předpoklady, aby byl skutečnou oporou," uvedl na klubovém webu trenér Pavel Hapal.

Sparta v úvodním duelu 4. předkola Ligy mistrů přivítá Žilinu doma 17. srpna.

Slovenská liga - 4. kolo:

Branky: 18. a 33. Bello, 15. Zošák z pen., 75. Šourek, 90.+2 Fótyik - 82. Šimončič. Sestava Žiliny: Dúbravka - Angelovič, Piaček, Šourek, Mráz - Vittor (63. Majtán) - Poliaček, Bello, Zošák (79. Rilke), Jež - Oravec (71. Fótyik).

1. Žilina 4 3 1 0 11:5 10
2. Trnava 4 3 0 1 8:2 9
3. Ružomberok 4 3 0 1 4:1 9
4. Senica 4 3 0 1 5:5 9
5. Slovan Bratislava 3 2 1 0 7:2 7
6. Nitra 4 2 1 1 6:8 7
7. Zlaté Moravce 4 2 0 2 4:5 6
8. Banská Bystrica 3 1 1 1 4:3 4