Zhrzený Kubíček soptí: Zrada, odřízli mě od Haška

Václav Rojík
27. 6. 2009 18:00
Kubíček: Visel jsem na skále a uřízli lano
Jiří Kubíček
Jiří Kubíček | Foto: Ludvík Hradilek

Jak se volilo

Předseda ČMFS - Ivan Hašek
Místopředseda za Čechy - Jindřich Rajchl
Místopředseda za Moravu - Dalibor Kučera
Místopředseda za ligové kluby - Miroslav Kříž
Předseda řídící komise pro Moravu - Pavel Nezval,
Předseda řídící komise pro Čechy -  Rostislav Votík
Členové VV za Moravu (kraje a okresy): Pavel Blaha, Petr Kašný,
Členové VV za Čechy (kraje a okresy): Milan Haškovec, Petr Voženílek
Členové VV za ligové kluby: Petr Doležal, Karel Poborský, Dušan Svoboda.

Praha - "Nechápu, co se stalo," kroutil hlavou po sobotní valné hromadě Jiří Kubíček, proti němuž se na post místopředsedy za Moravu kandidoval Dalibor Kučera, jenž volbu následně vyhrál.

Přitom celé tři roky pracovali v jednom týmu, který stál za Haškem.

"Nepochopil jsem to, nerozumím tomu. Pana Kučeru jsem si vymazal z mobilu," oznámil olomoucký ředitel po volbě.

Kubíček zastával funkci místopředsedy za Moravu v minulé fotbalové vládě, které vypršel v sobotu mandát a svoji funkci chtěl obhájit.

Volby nadále sledujeme ON-LINE ZDE

Úspěšný kandidát na post předsedy ČMFS Ivan Hašek se však dříve nechal slyšet, že by si místo Kubíčka raději přál na jeho pozici Dalibora Kučeru. A tak se také stalo.

Čtěte také: Ivan Hašek ovládl volby! Jeho vítězství je absolutní

"Nevím, co se v poslední době v tom našem táboře odehrálo, protože jsem byl zavřený celou dobu v kanceláři. Ani jsem nevěděl, že jsou povodně," povzdechl si Kubíček.

"Pracoval jsem a myslel jsem, že naše dohody platí. Neznám okolnosti. Věřil jsem, že jsme dohodnutí," pokračoval.

Na svojí osobu v poslední době prý cítil velké tlaky. Ale Hašek na to, aby se vzdal kandidatury, prý netlačil.

Čtěte více: Hašek se bál: Odstoupil bych, kdyby se lidé hádali

"Pan Hašek ne. Jinak ale na mě byly velké tlaky. Působí na mě nátlaková skupina, která mě půl roku monitoruje. Nabourala se mi do soukromého e-maliu a rozeslala mojí korespondenci novinářům," postěžoval si olomoucký šéf.

Říkali, že mám v kožichu veš

Popírá, že by jej prohra naštvala kvůli osobním ambicím.

"Dobře víte, že jsem při minulé volbě jako jediný kandidát odstoupil, abych dal svůj mandát ve prospěch Ivana Haška. Myslel jsem, že se mi to vrátí. Bohužel ne," připomněl situaci z minulé volby. 

Čtěte také: Mokrý: Fotbal byl skandalizován. Úspěchy se zlehčují

"Byl jsem v situaci, kdy pracujete v týmu, visíte na laně na skále a nečekáte, že to lano vám někdo odřízne. Mně ho odřízli," přiblížil Kubíček svoji situaci.

O tom, že se Kučera při volbě postaví proti němu, se prý definitivně dozvěděl ve čtvrtek.

"Nabídl jsem se Ivanu Haškovi, že mu připravím na klíč valnou hromadu. Připravoval jsem to po nocích, dělal jsem dvaadvacet hodin denně. Vůbec jsem netušil, co se v našem týmu odehrává."

"Čtrnáct dní ale kolem mě chodili lidé a říkali mi ´máš veš v kožichu´. Říkal jsem si, co se děje. Ve středu v noci jsem ještě dopisoval poslední várku předpisů. S Kučerou jsme si sedli na pivo, podal mi ruku a říkal: Juro, naše dohoda platí," popsal události posledních dní.

Dohoda měla znít, že Kučera na valné hromadě bude kandidovat jen do výkonného výboru a Kubíček na místopředsedu.

"Ve čtvrtek mi Kučera oznámil, že bude kandidovat proti mně," prozradil Kubíček.

"Včera jsem ještě svolal Moravu do Průhonic. Pan Kučera se nevyjádřil a došlo to až sem. Prohrál jsem, je to sportovní. Mám radost, jak valná hromada dopadla, až do tohoto bodu. Nechápu, proč mě zradil po tříleté spolupráci, co bylo tím zlomovým momentem," ptal se neúspěšný kandidát.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Vláda je připravena zastropovat energie pro velké firmy do konce roku, řekl Fiala

Vláda je připravena do konce letošního roku zavést cenové stropy na energie pro velké firmy. Mělo by to být na podobné úrovni jako pro domácnosti a malé firmy. Premiér Petr Fiala (ODS) to řekl CNN Prima News. Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) v neděli v České televizi řekl, že v polovině minulého týdne evidovalo jeho ministerstvo přes 1000 žádostí velkých firem o podporu kvůli vysokým cenám energií.

"Museli jsme si pro to připravit evropské rozhodnutí, abychom to mohli udělat. To se nám podařilo. Dnes je tedy možné provést i zastropování pro velké firmy, což dříve možné nebylo," uvedl premiér.

Možnost zavést horní hranice cen elektřiny a plynu i pro velké firmy se dostala ve Sněmovně do již přijaté novely energetického zákona, která zejména zavedla výrobcům elektřiny povinnost platit odvody z nadměrných příjmů z jejího prodeje. Podobu zastropování cen by měl kabinet stanovil svým nařízením. Také Síkela v neděli na ČT hovořil o tom, že by nařízení mohla vláda vydat do konce roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy