"Ženský fotbal? Je to proti lidské přirozenosti." Šéf Steauy se hodlá bránit u soudu

Rudolf Černík
6. 7. 2019 7:05
George Becali, kontroverzní majitel nejslavnějšího rumunského fotbalového klubu, znovu vzbudil rozruch. Šéf FCSB, což je nynější oficiální název Steauy Bukurešť, se hodlá u soudu bránit nařízení rumunského fotbalového svazu, podle něhož do roku 2021 musí mít každý prvoligový klub ženský tým.
Ani probíhající světový šampionát (na snímku radující se Nizozemky) nedonutil Georgeho Becaliho změnit názor na ženský fotbal.
Ani probíhající světový šampionát (na snímku radující se Nizozemky) nedonutil Georgeho Becaliho změnit názor na ženský fotbal. | Foto: Reuters

Becali je známým odpůrcem ženského fotbalu. "UEFA mě nepřinutí, abych založil ženský tým. To raději opustím fotbal," prohlásil jedenašedesátiletý podnikatel a politik v rozhovoru pro rumunskou televizi na konci loňského roku, když se poprvé začalo o nařízení spekulovat.

"Jak můžou ženy hrát fotbal? Je to proti lidské přirozenosti. Nemůžete přece dělat věci proti Boží vůli," tvrdil Becali v interview a ženský fotbal označil za "Satanův nápad".

"Žena není na fotbal stavěná. Její tělo není uděláno pro fotbal. Je to nebezpečné. Žena byla vytvořena pro to, aby byla krásná a aby přitahovala opačné pohlaví," vysvětlil své myšlenky.

"Postihujeme ženy tím, že je necháváme hrát fotbal nebo boxovat. Měli by hrát házenou, volejbal nebo basketbal, ale ne tyhle agresivní sporty," doporučil Becali.

Jenže nyní požaduje po rumunských prvoligových klubech založení ženských týmů do roku 2021 tamní fotbalový svaz. Podle respektovaného novináře Emanuela Rosua, jenž za Rumunsko hlasuje i v prestižní anketě Zlatý míč, se však Becali hodlá proti novému pravidlu bránit u soudu.

Další Becaliho kontroverze přišla jen pár týdnů poté, co se bývalý poslanec rumunského i Evropského parlamentu postaral o pozdvižení tím, že nařídil hráčům FCSB, aby místo chytrých telefonů používali tlačítkové přístroje…

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Bílý dům mě připravil už o pět miliard dolarů, tvrdí Trump

Americký prezident Donald Trump službou vlasti v Bílém domě přišel až o pět miliard dolarů (115 miliard korun). Řekl to novinářům s tím, že kdyby měl možnost se znovu rozhodnout, nezaváhal by ani chvilku a opět si vybral práci pro Spojené státy, napsala agentura Reuters.

Odhad Trumpova jmění se podle Forbesu či Bloombergu pohybuje okolo tří miliard dolarů (68 miliard korun), přesná částka ale známa není.

"Jestli tratím dvě miliardy dolarů, pět miliard dolarů, nebo méně, to je úplně jedno. Je mi to jedno," řekl Trump. "Dělám to pro tuto zemi, dělám to pro lidi," dodal.

Další zprávy