"Ženský fotbal? Je to proti lidské přirozenosti." Šéf Steauy se hodlá bránit u soudu

Rudolf Černík
6. 7. 2019 7:05
George Becali, kontroverzní majitel nejslavnějšího rumunského fotbalového klubu, znovu vzbudil rozruch. Šéf FCSB, což je nynější oficiální název Steauy Bukurešť, se hodlá u soudu bránit nařízení rumunského fotbalového svazu, podle něhož do roku 2021 musí mít každý prvoligový klub ženský tým.
Ani probíhající světový šampionát (na snímku radující se Nizozemky) nedonutil Georgeho Becaliho změnit názor na ženský fotbal.
Ani probíhající světový šampionát (na snímku radující se Nizozemky) nedonutil Georgeho Becaliho změnit názor na ženský fotbal. | Foto: Reuters

Becali je známým odpůrcem ženského fotbalu. "UEFA mě nepřinutí, abych založil ženský tým. To raději opustím fotbal," prohlásil jedenašedesátiletý podnikatel a politik v rozhovoru pro rumunskou televizi na konci loňského roku, když se poprvé začalo o nařízení spekulovat.

"Jak můžou ženy hrát fotbal? Je to proti lidské přirozenosti. Nemůžete přece dělat věci proti Boží vůli," tvrdil Becali v interview a ženský fotbal označil za "Satanův nápad".

"Žena není na fotbal stavěná. Její tělo není uděláno pro fotbal. Je to nebezpečné. Žena byla vytvořena pro to, aby byla krásná a aby přitahovala opačné pohlaví," vysvětlil své myšlenky.

"Postihujeme ženy tím, že je necháváme hrát fotbal nebo boxovat. Měli by hrát házenou, volejbal nebo basketbal, ale ne tyhle agresivní sporty," doporučil Becali.

Jenže nyní požaduje po rumunských prvoligových klubech založení ženských týmů do roku 2021 tamní fotbalový svaz. Podle respektovaného novináře Emanuela Rosua, jenž za Rumunsko hlasuje i v prestižní anketě Zlatý míč, se však Becali hodlá proti novému pravidlu bránit u soudu.

Další Becaliho kontroverze přišla jen pár týdnů poté, co se bývalý poslanec rumunského i Evropského parlamentu postaral o pozdvižení tím, že nařídil hráčům FCSB, aby místo chytrých telefonů používali tlačítkové přístroje…

 

Právě se děje

před 54 minutami

Čína nebude tolerovat zasahování zahraničí v otázce Tchaj-wanu, varoval Peking

Z Pekingu ve středu zaznělo, že Čína nebude tolerovat intervenci zahraničních sil v otázce Tchaj-wanu. Na "tajné dohody" proto bude důrazně reagovat. Informovala o tom agentura Reuters. Tchaj-wan v úterý ohlásil dosud největší narušení svého vzdušného prostoru v jednom dni - vletělo do něj 28 čínských vojenských letounů. Zpráva přišla nedlouho poté, co lídři zemí skupiny G7 Čínu zkritizovali za její kroky v některých oblastech a zdůraznili důležitost míru a stability v Tchajwanském průlivu.

"Nikdy nebudeme tolerovat pokusy o získání nezávislosti nebo svévolný zásah zahraničních sil do otázky Tchaj-wanu, takže musíme na tyto tajné dohody rázně reagovat," sdělil ve středu na tiskové konferenci mluvčí kanceláře čínské vlády pro záležitosti Tchaj-wanu Ma Siao-kuang. Na dotaz, zda čínské narušení tchajwanského vzdušného prostoru souviselo s prohlášením lídrů zemí G7, odvětil, že za napětí může tchajwanská vláda.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Durant skvělým výkonem přiblížil Brooklyn k postupu do semifinále NBA

Basketbalista Kevin Durant předvedl jeden z nejlepších výkonů historie play off NBA, když 49 body, 17 doskoky a 10 asistencemi zařídil Brooklynu vítězství 114:108 nad Milwaukee a vedení ve čtvrtfinálové sérii 3:2 na zápasy. A to i přesto, že Nets většinu zápasu prohrávali až o 17 bodů. Nyní mají dva pokusy na to, aby poprvé od roku 2003 postoupili do semifinále.

Play off NBA - 2. kolo:

Východní konference - 5. zápas:

Brooklyn - Milwaukee 114:108, stav série 3:2.

Další zprávy