"Ženský fotbal? Je to proti lidské přirozenosti." Šéf Steauy se hodlá bránit u soudu

Rudolf Černík
6. 7. 2019 7:05
George Becali, kontroverzní majitel nejslavnějšího rumunského fotbalového klubu, znovu vzbudil rozruch. Šéf FCSB, což je nynější oficiální název Steauy Bukurešť, se hodlá u soudu bránit nařízení rumunského fotbalového svazu, podle něhož do roku 2021 musí mít každý prvoligový klub ženský tým.
Ani probíhající světový šampionát (na snímku radující se Nizozemky) nedonutil Georgeho Becaliho změnit názor na ženský fotbal.
Ani probíhající světový šampionát (na snímku radující se Nizozemky) nedonutil Georgeho Becaliho změnit názor na ženský fotbal. | Foto: Reuters

Becali je známým odpůrcem ženského fotbalu. "UEFA mě nepřinutí, abych založil ženský tým. To raději opustím fotbal," prohlásil jedenašedesátiletý podnikatel a politik v rozhovoru pro rumunskou televizi na konci loňského roku, když se poprvé začalo o nařízení spekulovat.

"Jak můžou ženy hrát fotbal? Je to proti lidské přirozenosti. Nemůžete přece dělat věci proti Boží vůli," tvrdil Becali v interview a ženský fotbal označil za "Satanův nápad".

"Žena není na fotbal stavěná. Její tělo není uděláno pro fotbal. Je to nebezpečné. Žena byla vytvořena pro to, aby byla krásná a aby přitahovala opačné pohlaví," vysvětlil své myšlenky.

"Postihujeme ženy tím, že je necháváme hrát fotbal nebo boxovat. Měli by hrát házenou, volejbal nebo basketbal, ale ne tyhle agresivní sporty," doporučil Becali.

Jenže nyní požaduje po rumunských prvoligových klubech založení ženských týmů do roku 2021 tamní fotbalový svaz. Podle respektovaného novináře Emanuela Rosua, jenž za Rumunsko hlasuje i v prestižní anketě Zlatý míč, se však Becali hodlá proti novému pravidlu bránit u soudu.

Další Becaliho kontroverze přišla jen pár týdnů poté, co se bývalý poslanec rumunského i Evropského parlamentu postaral o pozdvižení tím, že nařídil hráčům FCSB, aby místo chytrých telefonů používali tlačítkové přístroje…

 

Právě se děje

před 5 hodinami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 6 hodinami

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
Další zprávy