Ženskému mistrovství ve fotbale vládne Evropa. Do čtvrtfinále postoupilo sedm týmů

25. 6. 2019 23:34
Fotbalistky Itálie postoupily na mistrovství světa poprvé od roku 1991 do čtvrtfinále. Svěřenkyně trenérky Mileny Bertoliniové v osmifinále šampionátu porazily Čínu 2:0 a jejich dalším soupeřem bude Nizozemsko. Tým mistryň Evropy vyřadil obhájkyně stříbra z Japonska po výhře 2:1 zásluhou gólu z penalty v poslední minutě.
Fotbalové MS žen ve Francii 2019, radost Nizozemek
Fotbalové MS žen ve Francii 2019, radost Nizozemek | Foto: Reuters

Ve čtvrtfinále je tím pádem sedm evropských celků a nadvládu starého kontinentu narušují jen Spojené státy americké. Soupeřem obhájkyň titulu v boji o semifinále bude domácí Francie. Další dvojice tvoří Norsko s Anglií a Německo se Švédskem.

Čínské vicemistryně světa z roku 1999 chybějí při sedmém startu na finálovém turnaji mistrovství světa mezi osmičkou nejlepších poprvé. O branky Italek, které se na předchozí šampionát v roce 2015 v Kanadě nekvalifikovaly, se postaraly Valentina Giacintiová a Aurora Galliová.

Nizozemkám zajistila postup autorka obou gólů a někdejší nejlepší fotbalistka světa Lieke Mertensová. Rozhodla v 90. minutě z penalty nařízené za nastřelenou ruku. Japonky, světové šampionky z roku 2011, přitom měly od vyrovnání z konce prvního poločasu více ze hry, ale ze všech šancí nastřelily maximálně břevno a tyč.

Mistrovství světa fotbalistek ve Francii - osmifinále:

Itálie - Čína 2:0 (1:0), Nizozemsko - Japonsko 2:1 (1:1).

Čtvrtfinálové dvojice:

Norsko - Anglie, Francie - USA, Itálie - Nizozemsko, Německo - Švédsko.

před 13 minutami

Za Zlín bude hrát slovinský hokejista Jeglič

Poslední tým hokejové extraligy Zlín získal do sestavy zkušeného slovinského útočníka Žigu Jegliče. Jednatřicetiletého hráče zatím Berani angažovali na pětizápasovou zkoušku do reprezentační přestávky.

Jeglič patří k oporám slovinské reprezentace, vedle MS hrál i na olympijských turnajích v Soči 2014 a Pchjongčchangu 2018. Na klubové scéně má za sebou například působení v Södertälje nebo Ässätu Pori, v KHL nastupoval za Slovan Bratislava, Nižnij Novgorod a Nižněkamsk.

před 25 minutami

Zeman navštíví 16. listopadu Slovensko, otevře Český dům

Prezident Miloš Zeman navštíví 16. listopadu Slovensko. Setká se se slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou, s níž společně otevřou budovu Českého domu. O den později by na Slovensko měl přiletět premiér Andrej Babiš (ANO), který si v Bratislavě připomene výročí událostí ze 17. listopadu 1989. Prezident Zeman na 30. výročí sametové revoluce zavzpomíná doma.

Zloději z brněnského klenotnictví ukradli zboží za 20 milionů. Policisté pátrají po tmavém audi

Škoda po vykradení klenotnictví v Brně je zhruba 20 milionů korun, řekl mluvčí policie Pavel Šváb. Podle majitele klenotnictví Františka Hanáka zmizely desítky zejména luxusních hodinek. V souvislosti s případem pátrají policisté po tmavém Audi A6.

Maskovaní zloději vytrhli v pondělí po 4:00 za pomoci osobního vozu mříž klenotnictví a v obchodě sebrali zboží. Lupiči šli především po drahých hodinkách, zmizelo jich asi sto, řekl majitel obchodu.