Přežil leteckou havárii, dožil se téměř devadesátky. Odešel legendární gólman United

ČTK ČTK
17. 2. 2020 11:36
V 87 letech zemřel bývalý brankář Manchesteru United Harry Gregg. Severoirský reprezentant byl jedním z fotbalistů United, kteří v roce 1958 přežili leteckou havárii v Mnichově.
Harry Gregg
Harry Gregg | Foto: Reuters

Za United odchytal Gregg 247 zápasů, za Severní Irsko nastoupil v 25 utkáních. Hrál i na mistrovství světa 1958 ve Švédsku, kde pomohl k postupu do čtvrtfinále na úkor československého mužstva a byl zařazen do All Star týmu šampionátu.

Při únorové tragédii na letišti v Mnichově v témž roce pomáhal Gregg zachraňovat spoluhráče i další pasažéry. Mezi 23 oběťmi neštěstí bylo osm fotbalistů United, svěřenců slavného trenéra Matta Busbyho.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
Další zprávy