Zemřel bývalý kapitán Baníku a sportovní novinář Huml

ČTK ČTK
9. 7. 2014 18:23
Ve věku 69 let v Ostravě zemřel bývalý kapitán fotbalistů Baníku Ostrava a později dlouholetý sportovní novinář František Huml.
Ilustrační foto - fanoušci Baníku
Ilustrační foto - fanoušci Baníku | Foto: CPA

Ostrava - Ve věku 69 let v Ostravě zemřel bývalý kapitán fotbalistů Baníku Ostrava a později dlouholetý sportovní novinář František Huml. Poslední rozloučení se koná v pátek 11. července od 16:00 ve smuteční síni v Polance nad Odrou.

Huml patřil v sedmdesátých letech k oporám defenzivy Baníku a s kapitánskou páskou ostravský tým dovedl k zisku Československého poháru v roce 1973. Byl rovněž členem mužstva, které v sezoně 1975/76 pro Ostravu vybojovalo první ligový titul.

Po skončení aktivní kariéry se věnoval práci sportovního novináře a dlouhá léta působil především v ostravské redakci deníku Právo. Baník dnes o jeho úmrtí informoval na svém webu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 24 minutami

Letadla ze zemí EU mohou od pátku přistávat na všech letištích v Česku

Letadla ze zemí Evropské unie mohou od tohoto pátku přistávat na všech letištích v Česku. Ruší se omezení příletů pouze na letiště v Praze, Brně, Ostravě, Karlových Varech a Pardubicích. V pátek o tom rozhodla vláda jako součást opatření pro uvolnění hranic. Na letištích ale budou zachovány hraniční kontroly, opatření bude platit do konce června.

Vláda s účinností od pátečních 12:00 zrušila omezení pro cestování po zemi do Německa, Rakouska a Maďarska, už od čtvrtka neplatí omezení pro cesty na Slovensko. V letecké dopravě ale zůstávají hraniční kontroly zachovány, kabinet to v usnesení zdůvodnil tím, že při cestování letadly trvá závažná hrozba rozšíření epidemie koronaviru v Česku. Policie by měla kontroly na letištích provádět "flexibilním způsobem přiměřeným aktuální hrozbě v závislosti na vývoji situace", uvádí schválený materiál.

Zdroj: ČTK
Další zprávy