Zemanova Pescara remizovala v záchranářském duelu s Empoli 1:1

8. 4. 2017 17:00
Oba týmy prodloužily sérii bez výhry: Empoli na deset, Pescara na šest utkání.
Zdeněk Zeman
Zdeněk Zeman | Foto: Reuters

Řím - Útočník Gonzalo Higuaín rozhodl v 31. kole italské ligy o výhře fotbalistů Juventusu Turín 2:0 nad Chievem Verona. Juventus vede ligu o devět bodů před AS Řím, který má nedělní zápas k dobru. Pescara, vedená trenérem Zdeňkem Zemanem, remizovala v záchranářském souboji na hřišti Empoli 1:1. Na sedmnáctou příčku, zajišťující udržení v Serii A, kterou drží právě Empoli, Pescara stále ztrácí devět bodů.

Higuaín se znovu ukázal jako kanonýr a po přihrávkách Dybaly a Lichtsteinera rozhodl o výhře mistrovského Juventusu. Argentinský střelec se stal prvním hráčem, který v první sezoně za turínský velkoklub nastřílel minimálně 20 branek, od ročníku 1957/58, kdy se to povedlo Johnu Charlesovi a Omaru Sívorimu. Juventus z posledních 12 zápasů získal 32 bodů. Chievo prohrálo potřetí v řadě.

Empoli vstoupilo do zápasu lépe a v osmé minutě bylo blízko gólu, El Kaddúrí ale trefil tyč. O minutu později však marocký záložník využil Marilungovo přiklepnutí a otevřel skóre. Hosté v 31. minutě vyrovnali zásluhou Caprariho, kterému předložil míč Bahebeck, jenž však musel vzápětí střídat kvůli zranění.

Stejným výsledkem skončil i zápas mezi Bergamem a Sassuolem. Hosté vedli od 36. minuty, když Pellegrini ukončil domácí neprůstřelnost Atalanty, jež trvala 524 minut. Za Bergamo ale v druhé půli vyrovnal Cristante, jeho tým potřetí za sebou bodoval a v tabulce je pátý o bod za Laziem Řím. Sassuolo z posledních šesti zápasů získalo jen dva body.

Italská fotbalová liga - 31. kolo:

Empoli - Pescara 1:1 (9. El Kaddúrí - 31. Caprari), Bergamo - Sassuolo 1:1 (73. Cristante - 36. Pellegrini), Juventus Turín - Chievo 2:0 (23. a 84. Higuaín).