Zeman: Změny jsou třeba. Proč je ale Agnelli neudělal sám?

Sport Sport
27. 10. 2012 17:15
Trenér AS Řím Zdeněk Zeman považuje současný stav italského fotbalu za "dědictví" rodiny prezidenta Juventusu Andrey Agnelliho.
Zdeněk Zeman se zase opřel do Juventusu.
Zdeněk Zeman se zase opřel do Juventusu. | Foto: Reuters

Řím - Trenér AS Řím Zdeněk Zeman považuje současný stav italského fotbalu za "dědictví" rodiny prezidenta Juventusu Andrey Agnelliho.

Kritikou reagoval český kouč na prohlášení Agnelliho, podle kterého liga v zemi čtyřnásobných mistrů světa potřebuje drasticky reformovat. Agnelli v pátek prohlásil, že poměry v italském fotbale neodpovídají tomu, že se jedná o byznys s mnohamilionovými obraty.

Angelli: Je čas reforem v italském fotbale

Národní fotbalový svaz prý v současnosti funguje na úrovni lokálního sportovního klubu. "Podporujeme strukturální reformu profesionálního fotbalu," uvedl.

Pětašedesátiletý český kouč, který je známý častou kritikou turínského celku, si myslí, že Agnelliho rodina na reformě měla pracovat v posledních dvaceti letech. V tomto období podle něj měla fotbal na Apeninském poloostrově ve svých rukách.

Zeman: Má pravdu. Proč s nimi ale už nezačal?

"Agnelli řekl, že italský fotbal prochází obdobím rychlého úpadku. Myslím si, že má pravdu, skutečně je potřeba přistoupit k reformě a některé věci zlepšit," cituje agentura Reuters Zemanova slova z tiskové konference před nedělním ligovým duelem s Udine.

"Že je potřeba reforma, o tom mluví každý, ale další věcí je, že Agnelliovi tady měli fotbal ve svých rukách po dvacet let. Měli času, kolik jen potřebovali, aby takové změny udělali," míní Zeman.

 

Právě se děje

teď

Turecké pobřeží Egejského moře nadále sužují požáry, z letovisek se tam musely evakuovat tisíce lidí. Kvůli ohni přišli o život již čtyři lidé.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy