Zeman nevypadl z boje o místo v Plzni. "Neřekl jsem ne"

ČTK Sport ČTK, Sport
29. 11. 2013 22:00
Fotbalový trenér Zdeněk Zeman nabídku plzeňského vedení převzít západočeský tým po končícím Pavlu Vrbovi neodmítl.
Zdeněk Zeman vyvrátil, že by odmítl zájem zástupců Viktorie Plzeň o jeho služby.
Zdeněk Zeman vyvrátil, že by odmítl zájem zástupců Viktorie Plzeň o jeho služby. | Foto: Reuters

Řím/Praha - Fotbalový trenér Zdeněk Zeman nabídku plzeňského vedení převzít západočeský tým po končícím Pavlu Vrbovi neodmítl, jak ve čtvrtek informoval server isport.cz. "Já jsem neřekl ne," řekl šestašedesátiletý kouč ČTK.

Vyvrátil tak čtvrteční informaci, že u něj Plzeň s nabídkou trénovat tým po Vrbovi nepochodila. Podle ní se vedení Viktorie se Zemanem sešlo na počátku týdne a nedohodlo se s ním na finančních ani na dalších pracovních podmínkách.

Problémem prý mělo být, že se podmínky pro trenérskou práci v Itálii liší od těch v Čechách. Například mělo Zemanovi údajně vadit, že by musel v zimních měsících s Plzní trénovat na umělé trávě. To však zkušený kouč odmítl. "Já na umělé trávě naopak trénuji rád," uvedl Zeman.

Zemanovi stále běží smlouva v Římě

Šestašedesátiletý kouč dlouhá léta žije v Itálii a trénoval například tamní celky Parmu, Lazio Řím, Neapol, Lecce, Brescii a naposledy AS Řím, kde sice skončil v únoru, ale stále mu tam běží kontrakt.

Předtím v sezoně 2011/12 dotáhl Pescaru do první italské ligy. V Česku zatím nikdy netrénoval.

Zeman je jedním z adeptům na místo plzeňského trenéra po Vrbovi, který v prosinci ve Viktorii skončí a převezme národní tým. Dalším uvažovaným kandidátem je Dušan Uhrin mladší, jenž v současnosti vede Dinamo Tbilisi.

Plzeň se už sešla s Lubošem Kozlem, ten ale nabídku odmítl a zůstává v Dukle Praha.

 

Právě se děje

Další zprávy