Konec Rusů i faktor Latka. 10 důvodů, proč je Slavii zas hej

Martin Latka, nový způsob trénování i porce štěstí. Podívejte se, proč je najednou Slavia v laufu.
1. Miroslav Beránek. Patrně nejdůležitější faktor, který změnil situaci ve Slavii. Tým naučil hrát optimálně a přesně to, na co skutečně má. Vrátil hráče na jejich původní místa, koncentroval se na obranu a vyhlédl si dobré posily.
2. Odchod ruských investorů. Atmosféře v klubu určitě prospěl odchod trenéra Alexe Pastoora a potenciálních ruských investorů, reprezentovaných Igorem Kornějevem (na snímku). Za jejich působení se totiž v Edenu děly doslova psí kusy.
3. Faktor Martin Latka. Už při svém prvním návratu na Slavii byl hlavním hrdinou a i při svém současném angažmá je nepochybným lídrem defenzivy, která v pěti kolech inkasovala jen pět branek (z toho dvě v Teplicích, kde právě Latka pro zranění nehrál a Slavia obdržela dva góly).
4. Posily. Nejen návrat Latky se ale managementu Slavie povedl. Například Jiří Bílek rozhodně patří mezi pilíře defenzivy a v dobrém světle se ukazují také Aldo Baéz či Bekim Balaj, který přišel jako nepotřebný z konkurenční Sparty.
Foto: CPA Eduard Erben
Jakub Šafránek Jakub Šafránek
25. 8. 2014 12:03
Zkušený kouč Beránek, návrat stopera Latky, nový způsob přípravyi porce štěstí. Podívejte se, proč je najednou Slavia v laufu.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy