Konec Rusů i faktor Latka. 10 důvodů, proč je Slavii zas hej

Martin Latka, nový způsob trénování i porce štěstí. Podívejte se, proč je najednou Slavia v laufu.
1. Miroslav Beránek. Patrně nejdůležitější faktor, který změnil situaci ve Slavii. Tým naučil hrát optimálně a přesně to, na co skutečně má. Vrátil hráče na jejich původní místa, koncentroval se na obranu a vyhlédl si dobré posily.
2. Odchod ruských investorů. Atmosféře v klubu určitě prospěl odchod trenéra Alexe Pastoora a potenciálních ruských investorů, reprezentovaných Igorem Kornějevem (na snímku). Za jejich působení se totiž v Edenu děly doslova psí kusy.
3. Faktor Martin Latka. Už při svém prvním návratu na Slavii byl hlavním hrdinou a i při svém současném angažmá je nepochybným lídrem defenzivy, která v pěti kolech inkasovala jen pět branek (z toho dvě v Teplicích, kde právě Latka pro zranění nehrál a Slavia obdržela dva góly).
4. Posily. Nejen návrat Latky se ale managementu Slavie povedl. Například Jiří Bílek rozhodně patří mezi pilíře defenzivy a v dobrém světle se ukazují také Aldo Baéz či Bekim Balaj, který přišel jako nepotřebný z konkurenční Sparty.
Foto: CPA Eduard Erben
Jakub Šafránek Jakub Šafránek
25. 8. 2014 12:03
Zkušený kouč Beránek, návrat stopera Latky, nový způsob přípravyi porce štěstí. Podívejte se, proč je najednou Slavia v laufu.
 

Právě se děje

před 16 minutami

Lidé v říjnu utráceli více za oblečení, počítače, ale také za potraviny

Tržby obchodníků v říjnu zpomalily tempo meziročního růstu na 3,4 procenta ze zářijových revidovaných 7,1 procenta. Lidé utráceli více za oblečení, počítačovou techniku, ale také za potraviny. Naopak u čerpacích stanic se tržby za prodej pohonných hmot snížily o 0,3 procenta, šlo o druhý letošní pokles po květnu.

Tradičně nejrychleji rostl prodej zboží v e-shopech, tempo meziročního růstu ale zpomalilo ze zářijových 25,8 na 16,8 procenta. 

Letošní říjen měl o jeden pracovní den méně než loňský, po očištění o kalendářní vlivy byly tržby meziročně vyšší o 4,6 procenta. V meziměsíčním srovnání tržby stagnovaly.

Další zprávy