Zdeptanou Sigmu zničil Sionko. Sparta - Olomouc 4:0

20. 3. 2010 17:33
Sionko dal dva góly a jeden připravil
Sparta nedala Sigmě šanci
Sparta nedala Sigmě šanci | Foto: Jan Langer

Praha - Sionko zářil, Sparta si došla pro nejvyšší vítězství v sezoně a soupeř myslel úplně na něco jiného. Tak lze shrnout sobotní zápas dvacátého kola Gambrinus ligy, v němž letenský tým porazil Sigmu Olomouc 4:0.

Sparta se navíc po klopýtnutí Teplic dostala na první místo.

Hanákům se utkání vůbec nepovedlo, po inkasovaném prvním gólu z penalty a vyloučení Dreksy se sesypali jako domeček z karet. Na svěřencích trenéra Psotky bylo znát, jak moc na ně dolehlo nařčení z podvodu.

Právě dnes totiž českou fotbalovou scénu rozbouřila zpráva, že Olomouc si v loňském ročníku koupila vítězství nad Bohemians.

Čtěte více o skandálu:
Podvod?! Prohráli jsme za 300 tisíc, tvrdí Bohemians
Olomouc uplácela? Kubíček v šoku: Nerozumím tomu

Vše načal penaltou Sionko...

Olomouc přitom nezačala šlágr špatně, přestála úvodní tlak domácích a občas rychlým brejkem dokázala zahrozit.

Ani jeden tým si ovšem nevytvořil opravdovou šanci, což platilo třicet minut. Pak přišel asi klíčový a rovněž i sporný moment zápasu. Dreksa v pokutovém území stáhl Sionka, viděl přísnou červenou kartu a následnou penaltu proměnil Igor Žofčák.

S hosty to pochopitelně zatřáslo a ještě do konce prvního poločasu, v jeho nastavení, znovu inkasovali.

Na brankáře Lovásika, jenž nahradil aférou poznamenaného Drobisze, tentokráte zblízka vyzrál samotný Sionko, který dostal parádní třicetimetrový pas od Kucky a ideální, i když ne snadnou pozici, přetavil v gól na 2:0.

Krátce po přestávce mohli domácí navíc přidat třetí branku. Po rohovém kopu olomoucký gólman nechytil míč a Hohenedera i Brabce dělily od skórování jen centimetry.

...Sionko vše ukončil parádní ranou

Přesto se deset tisíc fanoušků na Letné dočkalo dalších dvou parádních gólů.

Nejprve akci jako z učebnice předvedla sparťanská útočná dvojice Kadlec - Bony Wilfried. Druhý jmenovaný využil přihrávku do samostatného úniku, obešel i brankáře a neomylně zakončil.

Diváky pak na závěr zvedl ze sedadel ještě jednou Sionko. Agilní záložník se v 67. minutě dostal k odraženému míči, neváhal a hned z první vypálil. Nechytatelná bomba skončila za zády bezmocného Lovásika.

Sparta už si pak vítězství hlídala a také si jej uhlídala. 4:0, to fanoušci na Letné v této sezoně ještě nezažili. Velkou roli v tom sehrál právě Sionko. "To on udělal zápas," pochválil trochu netradičně svého svěřence trenér Jozef Chovanec.

Výsledek:
Sparta Praha - Sigma Olomouc 4:0
Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Branky: 45+1. a 67. Sionko, 35. Žofčák z pen., 58. Wilfried. Rozhodčí: Kocourek - Košec, Gallo. ŽK: Žofčák, Lačný - Janorka, Rossi, Škerle. ČK: 34. Dreksa (Olomouc). Diváci: 10.404.
Sparta: Blažek - Kušnír, Brabec, Řepka, Pamič - Hoheneder - Sionko, Žofčák (52. Vacek), Kucka (76. Lačný), Kadlec - Wilfried (83. Jurdík). Trenér: Chovanec.
Olomouc: Lovásik - Rossi, Škerle, Dreksa, Heidenreich - Kaščák, Bajer, Janotka, Šultes (83. Petr) - Ordoš (65. Onofrej), Hubník (46. Komárek). Trenér: Psotka.