Zbrojení na ligu? Brno navyšuje rozpočet o třetinu

ČTK Sport ČTK, Sport
8. 6. 2012 11:04
Fotbalová Zbrojovka po postupu do první ligy navýší rozpočet na 90-110 milionů.
Foto: Jakub Šafránek

Brno - Zhruba o třetinu se chystá vedení Zbrojovky Brno navýšit rozpočet po návratu do nejvyšší fotbalové soutěže. V druholigové sezoně pracoval klub se zhruba 55 až 60 miliony korun.

Výkonný ředitel klubu Martin Maťašovský uvedl v dnešním vydání Brněnského deníku Rovnost, že nyní počítá s částkou mezi 90 a 110 miliony.

"Zatím není jasné, na jaké částce se rozpočet ustálí. Bude záležet na příchodech nových hráčů, jejich ceně i platech," poznamenal Maťašovský.

Zbrojovka prý potřebuje posílit

S podobnou sumou, s kterou počítá klub nyní, pracovala Zbrojovka v předminulé sezoně před pádem z nejvyšší soutěže. Tehdy peníze nestačily a rostly dluhy. Zbrojovka měla pod smlouvou příliš mnoho hráčů a plnění jejich dlouhodobých kontraktů klub příliš zatěžovalo. Stejné chyby nechtějí Brňané podle slov sportovního ředitele Zdeňka Kudely opakovat.

Po skončení uplynulé sezony mělo vedení Zbrojovky připravené dva rozpočty. Jeden na setrvání ve druhé lize, druhý pro případ postupu, který se nakonec podařil, poté co vítěz druhé ligy z Ústí nad Labem nedostal licenci. "Rozdíl mezi nimi byl přibližně dvacet milionů korun. Nyní potřebujeme výrazně posílit. Víme, na jakých postech," uvedl v Brněnském deníku majitel klubu Jaroslav Přeček.

Kdo to všechno zaplatí?

Na naplnění rozpočtu klub pracuje. Zbrojovce vypršela smlouva se sázkovou společností Fortuna, vedení ale věří v její prodloužení. V řádech milionů korun počítá s příspěvkem od společnosti STES, která pro fotbalovou asociaci zajišťuje marketing.

Jedním z hlavních partnerů zůstane stavební společnost OHL ŽS. Maťašovský předpokládá, že rozpočtu pomůže i avizovaný příspěvek města Brna a Jihomoravského kraje.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Klicperovo divadlo muselo zrušit premiéru komedie Woodyho Allena kvůli autorským právům

Klicperovo divadlo v Hradci Králové muselo na poslední chvíli zrušit sobotní premiéru komedie Woodyho Allena Spáči kvůli neschváleným autorským právům k adaptaci hry, řekl mluvčí divadla Martin Sedláček. "Autorská práva jsou zatím v řešení. Tím, že vzniká úplně nová adaptace, musí se schvalovat. Některé věci vznikají přímo při zkoušení," uvedl Sedláček.

Divadlo informaci zveřejnilo krátce před představením a kromě premiéry odložilo i první reprízu naplánovanou na 21. října. Původně filmovou komedie z roku 1973, kde hlavní role zahráli Woody Allen a Diane Keatonová, adaptovali pro divadlo Adam Skala a Martin Satoranský. Prvně jmenovaný se ujal i režie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy