Zbrojení na ligu? Brno navyšuje rozpočet o třetinu

ČTK Sport ČTK, Sport
8. 6. 2012 11:04
Fotbalová Zbrojovka po postupu do první ligy navýší rozpočet na 90-110 milionů.
Foto: Jakub Šafránek

Brno - Zhruba o třetinu se chystá vedení Zbrojovky Brno navýšit rozpočet po návratu do nejvyšší fotbalové soutěže. V druholigové sezoně pracoval klub se zhruba 55 až 60 miliony korun.

Výkonný ředitel klubu Martin Maťašovský uvedl v dnešním vydání Brněnského deníku Rovnost, že nyní počítá s částkou mezi 90 a 110 miliony.

"Zatím není jasné, na jaké částce se rozpočet ustálí. Bude záležet na příchodech nových hráčů, jejich ceně i platech," poznamenal Maťašovský.

Zbrojovka prý potřebuje posílit

S podobnou sumou, s kterou počítá klub nyní, pracovala Zbrojovka v předminulé sezoně před pádem z nejvyšší soutěže. Tehdy peníze nestačily a rostly dluhy. Zbrojovka měla pod smlouvou příliš mnoho hráčů a plnění jejich dlouhodobých kontraktů klub příliš zatěžovalo. Stejné chyby nechtějí Brňané podle slov sportovního ředitele Zdeňka Kudely opakovat.

Po skončení uplynulé sezony mělo vedení Zbrojovky připravené dva rozpočty. Jeden na setrvání ve druhé lize, druhý pro případ postupu, který se nakonec podařil, poté co vítěz druhé ligy z Ústí nad Labem nedostal licenci. "Rozdíl mezi nimi byl přibližně dvacet milionů korun. Nyní potřebujeme výrazně posílit. Víme, na jakých postech," uvedl v Brněnském deníku majitel klubu Jaroslav Přeček.

Kdo to všechno zaplatí?

Na naplnění rozpočtu klub pracuje. Zbrojovce vypršela smlouva se sázkovou společností Fortuna, vedení ale věří v její prodloužení. V řádech milionů korun počítá s příspěvkem od společnosti STES, která pro fotbalovou asociaci zajišťuje marketing.

Jedním z hlavních partnerů zůstane stavební společnost OHL ŽS. Maťašovský předpokládá, že rozpočtu pomůže i avizovaný příspěvek města Brna a Jihomoravského kraje.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fotbalisté Bayernu budou mít nižší plat až do konce sezony

Fotbalisté Bayernu Mnichov budou i po restartu německé bundesligy pobírat menší plat. Hvězdy mistrovského týmu, jenž míří za obhajobou titulu, se s vedením klubu dohodly na snížené mzdě do konce sezony.

"Potěšilo nás, že mužstvo má pro současnou situaci plné pochopení," řekl deníku Bild prezident Bayernu Herbert Hainer. Konkrétní údaje neuvedl. Za duben, kdy se bundesliga kvůli koronavirové pandemii nehrála, měli hráči plat nižší o 20 procent.

Zatím není jasné ani to, kdy pro Bayern tato sezona skončí. Bundesliga by měla být uzavřena 27. června, pokud by se mnichovský tým dostal do finále Německého poháru, hrál by ho 4. července. Finále Ligy mistrů, v níž je bavorský velkoklub teprve v osmifinálové fázi, se bude hrát nejspíš až na konci srpna, až skončí všechny národní ligové soutěže.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchový vod

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchových vod. Průtoky v potocích jsou velmi nízké a kyslíkový deficit může ohrozit vodní ekosystém. Zákaz odběru povrchových vod platí už také na Chomutovsku. Lidé nesmějí brát vodu na zalévání zahrad, hřišť a trávníků či na napouštění bazénů a mytí aut z Maršovského potoka, Bouřlivce a Štrbického potoka. Zákaz platí do 31. října. Za nedodržení vyhlášky hrozí pokuta v případě fyzické osoby do 50 tisíc korun a v případě podnikatelů do 100 tisíc korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy