Zázrak se nekonal. Mladí slávisté prohráli v Dortmundu 1:5 a do jarní části neprošli

10. 12. 2019 18:10
Fotbalisté Slavie do 19 let si nezahrají v jarní fázi Youth League, mládežnické obdoby Ligy mistrů.
Lukáš Červ
Lukáš Červ | Foto: ČTK

Pražané v závěrečném šestém utkání základní skupiny prohráli v Dortmundu vysoko 1:5 a v tabulce obsadili nepostupové třetí místo.

Pražanům stačila k postupovému druhému místu remíza, ale bodový zisk se jim hodně vzdálil už v prvním poločase. Mladíci Dortmundu, kteří úvodní vzájemný zápas v říjnu prohráli 0:1, tentokrát dali soupeři lekci z produktivity a většinu šancí proměnili.

V 26. minutě otevřel dalekonosnou střelou skóre Moukoko a teprve patnáctiletý útočník za chvíli sám před gólmanem zvýšil. Další okénko ve slávistické obraně potrestal v 39. minutě Reyna, který se po přestávce trefil rovněž podruhé.

V 64. minutě dokonal hattrick Moukoko a o deset minut později k velké radosti slávistických příznivců, kteří dorazili mladíky podpořit před večerním zápasem A-týmu v Lize mistrů, už jen snížil do odkryté branky Toula.

Pražané zakončili skupinu s bilancí tří výher a tří porážek a nevyrovnali české maximum v soutěži v podání Příbrami, která v sezoně 2015/16 došla do osmifinále. Youth League je na podzim rozdělená na dvě části. První, v níž startovala Slavia, kopíruje Ligu mistrů, druhá větev je určena pro dorostenecké šampiony.

Borussia Dortmund - Slavia Praha 5:1 (3:0)

Branky: 26., 34. a 64. Moukoko, 39. a 59. Reyna - 74. Toula.

Sestava Slavie: Markovič - Hošek, Štětka, Vincour, Kosek - Křišťan (69. Langhamer), Zinhasovič, Červ - Douděra (46. Zeronik), Toula, Felipe. Trenér: Hyský.

Inter Milán - Barcelona 2:0 (1:0).

1. Inter 6 4 0 2 15:7 12
2. Dortmund 6 4 0 2 12:9 12
3. Slavia 6 3 0 3 9:16 9
4. Barcelona 6 1 0 5 8:12 3