Zázrak: Rosický se fakt vrací. Může trénovat s míčem

Martin Jůzek, maj
7. 2. 2009 20:00
Rosickému to dovolil trenér Arsene Wenger
Tomáš Rosický
Tomáš Rosický | Foto: Reuters

Londýn - Zní to jako zpráva z jiné planety. Tomáš Rosický už zase trénuje. A nejenom, že běhá, ale také už kope do míče.

Záložník české reprezentace, který se zranil před více než rokem, se začíná vracet k vrcholovému fotbalu. Hvězda anglického Arsenalu totiž dostala od manažera Arsena Wengera povolení k přípravě s balonem.

"Jsme pozitivně naladěni, možná více než on," říká na stránkách londýnského klubu francouzský kouč, jenž už se několikrát s oznámením o plánovaném Rosického návratu zmýlil.

Čtěte dále: Rada poletí za Wengerem. Chce zprávy o Rosickém

Naposledy o bývalém hráči Sparty a Dortmundu hovořil před více než týdnem.

"Pokud vše půjde dobře, vrátí se do týmu za osm týdnů," řekl Wenger a také tehdy dodal, že záležet bude hlavně na tom, jak osmadvacetiletý fotbalista zvládne zvýšenou zátěž.

Zdá se, že ji zvládá bez problémů. Trénuje hlavně v tréninkovém centru Arsenalu v londýnské čtvrti Colney, kde se dosud připravoval individuálně pod dohledem Tonyho Colberta. A hlavní kouč sleduje svého svěřence s čím dál větším optimismem.

Čtěte více: Skvělá zpráva? Rosický může hrát už za osm týdnů

"Za šest až sedm týdnů může být zpět. Klidně by se mohlo stát, že ještě bude překvapením sezony," dodal Arsene Wenger.

K titulu už ale ani Rosického případný návrat asi nepomůže. Arsenal nyní za nejlepšími kluby zaostává, první Manchester má o deset bodů více.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Firma Coca-Cola HBC v Česku a na Slovensku loni snížila zisk o 89 procent

Firmě Coca-Cola HBC Česko a Slovensko loni meziročně klesl zisk o 89 procent na 40,3 milionu korun po předloňských 366 milionech Kč. Čistý obrat firmy se v roce 2020 proti předchozímu roku snížil o 15,3 procenta na 6,8 miliardy Kč, uvedla firma ve výroční zprávě umístěné do Sbírky listin. Loňský rok podle ní výrazně poznamenala pandemie covid-19, kdy byly zavřené restaurace a podobné provozy.

Nový ředitelem společnosti se loni stal Dan Timotin. Ve funkci vystřídal Mariu Anargyrou-Nikolić, která převzala vedení společnosti v Řecku a na Kypru. Navzdory pandemii firma loni spustila výstavbu nového plně automatizovaného skladu ve výrobním areálu v pražských Kyjích, nahradí distribuční centrum v Praze - Horních Počernicích. Sklad měl stát podle dřívějších informací půl miliardy Kč.

Coca-Cola půdobí na českém trhu od roku 1991, na Slovensku od roku 1993. Společná operační jednotka, která vznikla před 11 lety, patří do skupiny Coca-Cola Hellenic operující v 28 zemích Evropy, Asie a Afriky. V minulém režimu nešlo o soukromou společnost, vyráběl ji národní podnik Fruta Brno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy