Zázrak: Rosický hrál za Arsenal a hned byl kapitán!

18. 7. 2009 15:29
Tomáš Rosický byl v základní sestavě Arsenalu
Tomáš Rosický se vrací k fotbalu
Tomáš Rosický se vrací k fotbalu | Foto: Reuters

Londýn - Tomáš Rosický po rok a půl dlouhé přestávce oblékl dres Arsenalu s číslem sedm a vyběhl na hřiště! Český fotbalista figuroval v základní sestavě svého klubu v přípravném zápase proti Barnetu.

Odehrál první poločas, potom byl stejně jako většina ostatních hostujících hráčů vystřídán.

Český reprezentant se objevil na trávníku naposledy v lednu roku 2008.

Poté si poranil podkolenní šlachu, kvůli níž se podrobil dvěma operacím a zmeškal i evropský šampionát.

Čtěte více o Rosického návratu: ´Slušný poločas´. Rosický si užil návrat za Arsenal

První zápas nové sezony hrají "Kanonýři" od 16 hodin na londýnském stadionu Underhill, soupeřem je Barnet působící ve čtvrté nejvyšší anglické soutěži.

Trenér Arsene Wenger, který "Malému Mozartovi" dal trochu překvapivě šanci hned od první minuty, do utkání neposlal žádnou rezervu.

Z fotbalu v podání Tomáše Rosického:

Kromě Rosického nastoupil brankář Almunia, obránci Djourou, Gallas, nová posila Vermaelen, Silvestre, dále záložníci Wilshere, Randall, Frimpong a vepředu budou hrát Aršavin s Wattem.

Čtěte více ZDE:  Rosický se vrací a Arsenal jásá: Neuvěřitelný hráč

Rosický byl vidět

Hned při nástupu na hřiště museli být příznivci Arsenalu dvojnásobně překvapeni - český reprezentant totiž na tmavý dres oblékl kapitánskou pásku, kterou obvykle nosí Cesc Fabregas. Španěl ovšem od trenéra dostal volno.

Rosický se pohyboval převážně na pravé straně zálohy a bez viditelných problémů podnikl několik sprintů. Hodně aktivní byl hlavně kanonýr Aršavin, jenž se často stahoval do středu hřiště.

Bývalý hráč Sparty a Dortmundu měl nejdříve šanci, když byl sám před brankářem, nicméně nestihl zakončit. Krátce po půlhodině hry se dostal do další slibné šance, protlačil se na hranici vápna, místo střely ale zvolil nepřesnou přihrávku.

Rozhovor s Tomášem Rosickým ZDE:
Rosický: Je to skvělý pocit. Chci vyhrát Ligu mistrů

Pět minut před pauzou poprvé pořádně vystřelil - jeho pokus šel zhruba dva metry vedle levé tyče. Krátce nato si chtěl v pokutovém území narazit s ruským útočníkem, jenže kombinaci soupeř přečetl a zastavil.

Nakonec to byl právě Aršavin, jenž poslal v 43. minutě Arsenal do vedení. Rosický se sice na akci po levé straně nepodílel, ale úspěšnému střelci jako první gratuloval.

Barnet ovšem v první minutě nastavení první půle srovnal.

Do druhého poločasu Rosický nenastoupil, vystřídal ho Barazite. Z původní sestavy Arsenalu zůstal jen obránce Vermaelen. Arsenal po pauze přidal ještě jeden gól, Barnet však v závěrečné desetiminutovce opět vyrovnal na konečných 2:2.