Sport Sport, Red Spo
29. 10. 2008 21:54
Frankfurt - Bayern Mnichov 1:2
Bayern si dal vlastní gól a radost Frankfurtu byla velká (vpravo Martin Fenin)
Bayern si dal vlastní gól a radost Frankfurtu byla velká (vpravo Martin Fenin) | Foto: Reuters

Frankfurt - Fotbalisté Eintrachtu Frankfurt nebyli ve středečním zápase desátého kola Bundesligy daleko od překvapení. Před vlastními fanoušky vedli na obhájcem titulu Bayernem Mnichov 1:0, nicméně bavorský gigant dokázal vývoj otočit.

Martin Fenin odehrál v dresu poražených devadesát minut, byl vidět, nicméně do vyložené šance se nedostal.

Kromě koncovky zápasu měli převahu svěřenci Jürgena Klinsmanna. Zvláště v úvodním poločase, kdy tři obrovské příležitosti zlikvidoval domácí brankář Nikolov.

Nejvyšší německé soutěži ale kraluje jiný tým - TSG Hoffenheim. Klub z malé třítisícové vesnice opět vyhrál, tentokráte uspěl na hřišti Bochumi.

Ještě nedávno neznámí svěřenci Ralfa Ragnicka se vrátili na první místo, i když to dlouho tak nevypadalo.

Více než hodinu hry prohrávali, pak však dali tři rychlé góly a bylo rozhodnuto. Na 2:1 zvyšoval svým letošním jedenáctým gólem kanonýr Ibiševič. Měl relativně snadnou úlohu, Hoffenheim totiž dostal výhodu zahrávat penaltu.

Druhý je v tabulce Bayer Leverkusen, který již v úterním šlágru porazil Brémy.

Nedělní porážku právě od Hoffenheimu napravil Hamburk domácí výhrou nad Stuttgartem a posunul se na třetí příčku.

Svému týmu výrazně pomohl český reprezentant David Jarolím, jenž po čtvrthodině hry vykoledoval penaltu. Tu poté proměnil Trochowski. Stuttgartu se přestalo dařit a bylo to vidět i ve středu. V závěru se nezmohl na reakci a ještě jednou inkasoval.

Z českých fotbalistů se dařilo i brankáři Jaroslavu Drobnému. Opora Herthy Berlín vychytala čisté konto proti Hannoveru, za nějž na posledních čtrnáct minut nastoupil Jiří Štajner. Tým z německé metropole vyhrál 3:0.

Bochum - Hoffenheim 1:3