Zase ten Costa! Frustrovaný útočník po vzoru Suáreze zřejmě pokousal protihráče

13. 3. 2016 10:19
Po včerejším zápase FA Cupu mezi londýnskou Chelsea a Evertonem plní britské noviny okamžik z 84. minuty. Diego Costa měl pokousat protihráče Barryho.
Costa v objetí s Garethem Barrym ve včerejším čtvrtfinále FA Cupu.
Costa v objetí s Garethem Barrym ve včerejším čtvrtfinále FA Cupu. | Foto: Reuters

Londýn - Ve včerejším zápase FA Cupu mezi domácím Evertonem a londýnskou Chelsea zřejmě španělský útočník Diego Costa pokousal domácího středopolaře Garetha Barryho.

O střelci Lukakovi ale nikdo nemluví

Větší pozornosti médií by si jistě zasloužil bývalý hráč Chelsea Romelu Lukaku, jenž momentálně střílí branky v Evertonu. Belgičan totiž rozhodl zápas dvěma góly a rozhodl o postupu svého týmu do semifinále nejstarší klubové soutěže na světě. Ale mluví se o jiném útočníkovi.

Za téměř rozhodnutého stavu 2:0 pro Everton v 84. minutě totiž došlo k potyčce mezi několika hráči. Dvojičku vytvořil Diego Costa s Garethem Barrym. A jak to dopadlo se podívejte ve videu.

Costa obvinění odmítá

"Diego projevil lítost nad tím, jak zareagoval v situaci s Barrym, ale zároveň odmítá, že by protihráče kousnul." Řekl dnes médiím tiskový mluvčí londýnského klubu.

Trenér Chelsea Guus Hiddink zase řekl, že hráči Evertonu se snažili celý zápas Costu vyprovokovat, což se jim nakonec povedlo. Hiddink celou situaci, po které sedmadvacetiletý útočník opustil hřiště, neviděl. Proto nechce soudit jestli se Costa zakousl nebo ne.

Barry si po zápase nestěžoval

"Gareth si po zápase na incident nestěžoval. Spíše se radoval z postupu do semifinále." řekl kouč Evertonu Robertu Martinez. Manažer vítězů poté dodal, že tento moment nebyl rozhodující, ale pochválil rozhodčího, kterak zvládl všechny vyhrocené situace v zápase.

Každopádně fanoušci v Anglii mají jasno. Costa má už tak pošramocené renomé, když například minulý rok v lednu stoupnul na Emre Cana z Liverpoolu. Na podzim si zase nepomohl, když dvakrát propleskl Koscielného z Arsenalu a ještě se zasloužil o jeho vyloučení.

Proto po sociálních sítích kolují urážky na Costovo jméno, nebo různé parodující videa. Například kdyby byl Costa kočkou, vypadalo by to asi takhle.