Zaragoza i bez Jarošíka porazila Getafe a uniká sestupu

11. 4. 2011 23:00
Bilbao - Real Madrid 0:3, Barcelona - Almeria 3:1

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid vyhráli v Primera Division na hřišti Bilbaa pohodlně 3:0. Dva góly vstřelil Brazilec Kaká, třetí trefu přidal Cristiano Ronaldo.

Na první Barcelonu však ztrácejí stále osm bodů, protože Barca doma vyhrála nad Almeríí 3:1. A to přesto, že v úvodu druhého poločasu prohrávala.

Ve šlágru kola jasně dominovala třetí Valencie, která doma deklasovala čtvrtý Villarreal 5:0 a vypracovala si před ním už šestibodový náskok.

Mourinho po 9 letech doma prohrál, Realu titul uniká

Mourinho udělal několik změn v sestavě a Ronalda nechal odpočívat na lavičce. Do útoku se postavil uzdravený Argentinec Higuaín, pod ním operoval pomalu odepisovaný Kaká.

Obrat Barcy opět zařizoval Messi

Právě slavný Brazilec ale utkání rozhodl, když proměnil dvě penalty za fauly na Di Maríu. Skóre pak pečetil střídající Ronaldo, který předvedl povedenou individuální akci. Portugalský kanonýr konta soupeřů v letošní sezoně zatížil už osmadvaceti trefami.

O jeden střelecký zářez navíc má však na své pažbě Lionel Messi, který táhl Barcelonu za výhrou nad poslední Almerií.

Tříbodový zisk obrovského favorita se však nerodil vůbec lehce. V 50. minutě totiž šokoval Nou Camp hostující Corona, který poslal Almerii do vedení.

Jenže hned za tři minuty bylo srovnáno, to když Messi proměnil pokutový kop. O dalších jedenáct minut později se po asistenci Messiho prosadil Thiago Alcantara a vstřelil rozhodující gól zápasu.

Vítězství Barcy pak v poslední minutě početil znovu Messi.

Valencie si s Villarrealem ve druhé půli pohrála

"Netopýry" z Valencie poslal na stadionu Mestalla do vedení ve 14. minutě útočník Roberto Soldado, který navázal na své čtyřbrankové představení z minulého kola proti Getafe.

Po přestávce zvýraznili domácí náskok dvěma zásahy Juan Mata, Argentinec Éver Banega a znovu Soldado.

Juan Navarro slaví gól Valencie do sítě Slavie.
Juan Navarro slaví gól Valencie do sítě Slavie. | Foto: Reuters

Hosté nenavázali na vysokou čtvrteční domácí výhru 5:1 nad Twente Enschede ve čtvrtfinále Evropské ligy a v domácí soutěži zvítězili jen jednou z posledních pěti utkání.

Fotbalisté Atlétika Madrid porazili nováčka ze San Sebastianu na svém hřišti 3:0 a po druhé výhře za sebou se posunuli z osmého na šesté místo tabulky. Hosté i přes pátou prohru za sebou zůstali čtrnáctí.

Svěřenci trenéra Quiqueho Sáncheze Florese, mezi kterými znovu nechyběl krajní obránce Tomáš Ujfaluši, proměnili z mnoha slibných příležitostí jen tři.

V prvním poločase se na madridském stadionu Vicenteho Calderóna trefili brazilský obránce Filipe Luís a záložník Mario Suárez. Konečný výsledek stanovil čtvrt hodiny před koncem nejlepší střelec domácích Sergio Agüero svým třináctým ligovým gólem v sezoně.

Zaragoza má tříbodový náskok na sestup

Fotbalisté Zaragozy mají díky výhře 2:1 nad Getafe tříbodový náskok na sestupové pozice. Oba týmy nyní dělí v tabulce jediný bod.

Aktuálně sedmnáctý tým nejvyšší soutěže Zaragoza tentokrát nemohl využít služeb Jiřího Jarošíka, který nehrál kvůli trestu za žluté karty.

Právě Jarošík se v předchozích pěti zápasech třikrát střelecky prosadil, přestože má na starosti především defenzivu. Jeho roli v prvním poločase převzali Ponzio a Bertoldo, hosté stihli ještě do přestávky snížit zásluhou Casquera.

Bilbao - Real Madrid 0:3 (14. a 54. obě z pen. Kaká, 70. Cristiano Ronaldo), FC Barcelona - Almería 3:1 (53. z pen a 90.+2 Messi, 64. Thiago - 50. Corona), Mallorca - FC Sevilla 2:2 (16. Ienaga, 43. De Guzmán - 31. Negredo z pen., 68. Rakitič), Alicante - Espaňol Barcelona 0:0, Gijón - Pamplona 1:0 (66. Barral), Málaga - La Coruňa 0:0, Santander - Levante 1:1 (32. vlastní Nano - 90. Jordá), Atlético Madrid - San Sebastian 3:0 (12. Filipe Luís, 45. Suárez, 78. Agüero), Valencie - Villarreal 5:0 (14. a 75. Soldado, 56. a 73. Mata, 62. Banega), Zaragoza - Getafe 2:1 (13. Ponzio, 34. Bertolo - 45. Casquero).

1. FC Barcelona 31 27 3 1 85:16 84
2. Real Madrid 31 24 4 3 72:22 76
3. Valencie 31 18 6 7 51:35 60
4. Villarreal 31 16 6 9 48:36 54
5. FC Sevilla 31 13 7 11 48:46 46
6. Atlético Madrid 31 13 6 12 48:41 45
7. Bilbao 31 14 3 14 47:45 45
8. Espaňol Barcelona 31 14 2 15 38:43 44