Zápas Realu Madrid skončil bezbrankovou remízou, Barcelona vede o pět bodů

29. 1. 2023 23:18
Fotbalisté Realu Madrid remizovali v 19. kole španělské ligy se San Sebastianem 0:0 a ztrácejí na vedoucí Barcelonu pět bodů.
Vinícius Júnior po jedné z neproměněných šancí
Vinícius Júnior po jedné z neproměněných šancí | Foto: Reuters

Real Madrid čekal na domácím stadionu těžký soupeř v podobě San Sebastianu, který vyhrál posledních pět ligových utkání a je na třetím místě tabulky. To potvrdil i průběh utkání, "Bílý balet" se těžko dostával do šancí. V prvním poločase měl dvě Vinícius, při první však nemířil přesně a druhá skončila na gólmanu Remirovi.

V druhé půli měli šance i hosté, Courtois musel zasáhnout proti střele japonského záložníka Kuby. V 72. minutě přihrál Viníciusovi Benzema, brazilský útočník však ani napotřetí nedokázal gólmana Realu Sociedad překonat.

Atlético Madrid porazilo Osasunu Pamplona 1:0, zápas rozhodl ve druhé půli gólem střídající Saúl Ňíguez. Atlético se do gólových příležitostí začalo dostávat až ve druhém dějství, Griezmannova individuální akce však brankou neskončila. V 72. minutě se ke střele zpoza vápna odhodlal domácí Moreno a Oblak musel tečovaný pokus vyrazit.

O dvě minuty později padl jediný gól utkání. De Paul přihrávkou z vlastní půle poslal Saúla do úniku a zkušený španělský záložník zakončil přesně na přední tyč. K vítěznému gólu stačilo Saúlovi pouze deset minut na hřišti.

Kvůli zranění musel zápas Celty Vigo a Bilbaa vynechat hostující Iňaki Williams, čímž skončila jeho rekordní série. Od dubna 2016 odehrál v nejvyšší španělské soutěži 251 utkání bez přerušení. Zastoupit se ho pokusil útočník Berenguer, jeho pokus v prvním i druhém poločase ale skončil na brankové konstrukci domácího týmu.

Jediný gól zápasu vstřelil v 71. minutě Aspas, který při protiútoku udržel na zádech obránce Viviana a přesně zakončil. Bilbao prohrálo třetí zápas za sebou a je osmé, Celta se posunula ze sestupových příček na šestnáctou pozici.

Od roku 2009 čekal Valladolid na výhru nad Valencií, v dnešním zápase o ní rozhodl v poslední minutě základní hrací doby kanadský útočník Larin. Ten zužitkoval Machísův centr a střelou v pádu překonal Mamardašviliho. Valladolid zvítězil po pěti prohrách za sebou, ve kterých navíc nevstřelil ani jednu branku.

Španělská fotbalová liga - 19. kolo: Valladolid - Valencie 1:0 (90. Larin), Pamplona - Atlético Madrid 0:1 (74. Saúl), Celta Vigo - Bilbao 1:0 (71. Aspas), Real Madrid - San Sebastian 0:0.

1. FC Barcelona 18 15 2 1 37:6 47
2. Real Madrid 18 13 3 2 38:16 42
3. San Sebastian 19 12 3 4 28:18 39
4. Atlético Madrid 19 10 4 5 28:16 34
5. Villarreal 18 9 4 5 21:13 31
6. Betis Sevilla 18 9 4 5 20:14 31
7. Pamplona 19 8 4 7 18:18 28
8. Bilbao 19 7 5 7 25:20 26