Zamotaná česká skupina, rovněž Polsko nevyhrálo

Martin Jůzek, Red Spo
5. 9. 2009 22:44
Anglie porazila doma Slovinsko 2:1

Chorzow - "Česká" třetí kvalifikační skupina o mistrovství světa se dál komplikuje. Jisté je pouze to, že svěřenci trenéra Ivana Haška už těžko mohou pomýšlet na první místo.

Po jejich remíze na Slovensku skončil nerozhodně i další duel ve skupině: Polsko doma remizovalo se Severním Irskem 1:1.

Je to dobrý výsledek vzhledem k českým nadějím, protože tým z britských ostrovů dlouho vedl a pokud by vyhrál, byly by šance Čecha a spol. hodně mizivé.

Svěřenci nizozemského kouče Beenhakkera byli v podobné pozici jako Češi. Také oni hlásili: Čeká nás zápas roku, chceme tři body. Jenže pořádnou ránu jim dal první poločas.

Domácí byli aktivnější, ale jeden z ojedinělých brejků hostů zakončil v 38. minutě Lafferty. Na hranici ofsajdu utekl obraně a neměl problém s tím překonat brankáře Boruče. Gólmanovi Celtiku prošel míč mezi nohama.

Po pauze bojovali Poláci alespoň o vyrovnání. Jenže to, co se nepovedlo po střele Žewlakova po hodině hry, to mohl na druhé straně potrestat Paterson. Tentokráte ale Boruč podržel svůj tým.

Čtěte dále: Portugalcům uniká MS, problém má i Francie

Až deset minut před koncem se domácí dočkali. Prosadil se Marius Lewandowski, jehož fanoušci pak několikrát vyvolávali.

A Slovinsko? V sobotu nastoupilo jen k přípravnému utkání, ale ve Wembley se vůbec neztratilo. Další tým, jenž myslí na mistrovství světa, prohrál s Anglií jen těsně 1:2.

Výsledky:
Chorzów: Polsko - Severní Irsko 1:1 (0:1)
Branky:
80. M. Lewandowski - 38. Lafferty. Rozhodčí: Mejuto González (Šp.).
Polsko: Boruc - Golaňski, Žewlakow, Dudka, Krzynówek - Blaszczykowski, M. Lewandowski, Murawski (61. R. Lewandowski), Roger, Obraniak (46. Smolarek) - Brožek.
Severní Irsko: Taylor - McCaul, Evans, Hughes, Craigan - Johnson, Clingan, McCann, Davis - Lafferty (54. Paterson), Healy.

1. Slovensko 7 5 1 1 19:8 16
2. Severní Irsko 8 4 2 2 13:7 14
3. Polsko 7 3 2 2 19:8 11
4. Slovinsko 7 3 2 2 10:4 11
5. Česká republika 7 2 3 2 8:6 9
6. San Marino 8 0 0 8 1:37 0