Osmnáctiletý Žambůrek nastoupil proti Leicesteru, ale jeho Brentford v poháru vypadl

25. 1. 2020 18:36
Fotbalisté Leicesteru potvrdili ve čtvrtém kole Anglického poháru roli favoritů a po výhře 1:0 na hřišti druholigového Brentfordu postoupili mezi 16 nejlepších celků soutěže. V dresu Brentfordu odehrál celé utkání osmnáctiletý český záložník Jan Žambůrek.
Matěj Vydra (Burnley)
Matěj Vydra (Burnley) | Foto: Reuters

O vítězství aktuálně třetího týmu Premier League rozhodl už ve čtvrté minutě Kelechi Iheanacho, který nahradil na hrotu útoku zraněného kanonýra Jamieho Vardyho. Nigerijský reprezentant poslal zblízka do sítě přesný pas Jamese Justina a v devátém zápase v FA Cupu udržel bilanci gólu na utkání.

Druhý Čech v sobotním programu nejstarší evropské fotbalové soutěže Matěj Vydra se dostal na hřiště v 65. minutě, jeho Burnley ale po porážce 1:2 s Norwichem rovněž končí. Český útočník vystřídal za nepříznivého stavu na hrotu útoku nejlepšího střelce týmu Chrise Wooda, Burnley už ale pouze snížilo.

Další souboj dvou týmů z elitní soutěže mezi Southamptonem a Tottenhamem skončil 1:1. "Kohouti" vedli po gólu Son Hung-mina až do 87. minuty, kdy srovnal Sofiane Boufal a zařídil opakovaný zápas. Tottenham nevyhrál páté venkovní utkání v řadě.

Opakovaný zápas čeká i Newcastle, který doma nenašel recept na obranu třetiligového Oxfordu. Další účastník Premier League West Ham na svém hřišti dokonce podlehl 0:1 druholigovému West Bromwichi. "Kladiváři" vypadli z FA Cupu proti týmu z nižší soutěže třetí rok v řadě.

Pozici favorita potvrdila Chelsea, která postoupila přes druholigový Hull. O výhře "Blues" 2:1 rozhodl stoper Fikayo Tomori. Hull neuspěl proti Chelsea v FA Cupu ani na jedenáctý pokus.