Záložník Kalou po propuštění z Chelsea kývl na nabídku Lille

ČTK ČTK
7. 7. 2012 17:14
Šestadvacetiletý ofenzivní záložník podepsal ve francouzském klubu čtyřletou smlouvu.
Foto: Reuters

Lille - Fotbalový reprezentant Pobřeží slonoviny Salomon Kalou bude po propuštění z Chelsea hrát za Lille.

Šestadvacetiletý ofenzivní záložník podepsal ve francouzském klubu čtyřletou smlouvu.

Kalou působil v Chelsea šest let, přičemž na hřiště chodil často jako náhradník. V ofenzivě Lille by měl pomoci zacelit mezeru po Edenu Hazardovi, jenž odešel opačným směrem, a Angličanovi Joeovi Coleovi, který se vrátil z hostování do Liverpoolu.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Babiš bude informovat evropské představitele o Vrběticích na sobotním summitu

Premiér Andrej Babiš (ANO) bude na neformálním summitu lídrů Evropské unie informovat o vrbětické kauze, písemné závěry k tématu ale zaujme až příští summit koncem května. Novinářům to Babiš v pátek řekl před odletem na jednání, které se koná do soboty v portugalském Portu. Předseda Evropské rady Charles Michel podle Babiše slíbil téma zmínit i na tiskové konferenci.

Summit se bude týkat například společného přístupu k sociálním tématům, jako jsou minimální mzda či rovné pracovní podmínky mužů a žen. Babiš řekl, že u večeře kolegy seznámí s vývojem česko-ruského sporu vyvolaného kauzou Vrbětice. "Co se týče Ruska jako takového, téma bude speciálně na programu příští Evropské rady za tři týdny," uvedl. V projevu bude žádat o solidaritu, které se podle něj už Česku dostává od dalších zemí EU i spojenců mimo unii.

Nynější neformální summit nebude mít písemné závěry, k Rusku by se však měl vyjádřit summit svolaný na 25. května. "Kauza se dostane do písemných závěrů na té normální Evropské radě," řekl. Kolem případu podle Babiše není nic nového, spojenců se nijak nedotkne vnitropolitická debata v ČR. Podle serveru Seznam Zprávy chtěl vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) na své zrušené cestě do Moskvy vyměnit informace o Vrběticích mimo jiné za dodávky ruské vakcíny Sputnik V. Hamáček to ostře odmítá a chce se bránit soudně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy