Zakuklení chuligáni Bohemians zbili na tribuně soukmenovce. Sponzoři zvažují odchod

Sport Sport
16. 2. 2023 16:16
Fotbalový klub Bohemians 1905 řeší incident z utkání 19. kola Fortuna ligy proti Spartě, které "klokani" prohráli 2:6. Během prvního poločasu skupina zakuklených fanoušků napadla na tribuně osamoceného muže, který musel po úderech pěstí do hlavy a obličeje vyhledat s krvavým zraněním lékařskou pomoc.
Kotel domácích fanoušků
Kotel domácích fanoušků | Foto: ČTK

Podle vyjádření klubu vše začalo slovní potyčkou dvou návštěvníků, která vyvrcholila v situaci, kdy po několika minutách k jednomu z účastníků hádky přišlo pět maskovaných osob v kuklách a tohoto fanouška napadlo údery pěstí do hlavy a obličeje. Následně celá skupina tribunu opustila.

"Považujeme za absolutně nepřijatelné a odsouzeníhodné takové chování jakéhokoliv z návštěvníků Ďolíčku. Na celé události je smutný také fakt, že útočníci i napadený byli dle očitých svědků opatřeni symbolikou Bohemians. Jednalo se tak s největší pravděpodobností o útok ve vlastních řadách. Útok skupiny pěti, navíc maskovaných, agresorů proti jedinému napadenému odsuzujeme jako podlé a zbabělé jednání. Tyto jedince nepovažujeme za naše fanoušky," uvedl pražský klub ve svém prohlášení.

Incident vzbudil strach a obavy o vlastní bezpečnost v řadách dalších návštěvníků v okolí napadení. Navíc se odehrál v blízkosti sektoru určeného pro partnery a sponzory Bohemians, kteří po utkání vyjádřili znechucení z celé události a někteří dokonce klubu oznámili, že zvažují ukončení spolupráce.

"Bohužel se tato událost navíc odehrála v období, kdy v mediálním prostoru rezonuje téma bezpečnosti na fotbalových stadionech a podmínkách pro fanoušky, týkající se zejména klecí a plotů. Chování této pětice je vodou na mlýn odpůrcům tvrzení, že fotbalové stadiony jsou bezpečným místem pro všechny návštěvníky, včetně rodin a dětí," uvádějí zástupci Bohemians 1905.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy