Zájezdy na fotbalové Euro rychle mizí

Zbyněk Klíč
4. 1. 2012 16:37
V nabídce cestovních kanceláří je již vesměs pouze ubytování, další společnosti však zájezdy na fotbalové Euro připravují
Foto: Reuters

O nákupu lístků na červnové Euro 2012 ve fotbale v Polsku a Ukrajině jsme již informovali, postupně však přibývají nabídky zájezdů na vrchol letošního fotbalového roku.

Výhradním partnerem fotbalové asociace je společnost Fotbal Travel, která nabízí v současnosti zájezdy na dva ze tří zápasů českého týmu v základní skupině. Za 3 990 korun si lze koupit zájezd na úvodní utkání s Polskem a závěrečný duel ve skupině s Ruskem. Vzhledem ke specifickému způsobu nákupu vstupenek však cena nezahrnuje lístek, který je nutné koupit samostatně přes portál uefa.com, ani dopravu.

Druhou společností, která nabízí výpravu za českými fotbalisty do Vratislavy, je SLAN tour. Zajišťuje jak zájezd pro držitele vstupenek (včetně individuální dopravy či ubytování), dokáže ovšem zajistit kompletní servis včetně lístku.

Avšak pozor, zájezdy rychle mizí! Dnes, tedy 4. ledna, je již vyprodán zájezd se vstupenkou a dopravou na zápasy s Řeckem a Ruskem, a na utkání s Polskem již není zájezd se vstupenkou do první kategorie. Prořídla také nabídka zájezdů bez dopravy. Zájezdy na všechna utkání bez dopravy s ubytováním v hotelu v Harrachově či Zlatých Horách (4790 korun) lze koupit i se vstupenkou libovolné kategorie na utkání s Polskem, s Řeckem je zájezd s lístkem druhé kategorie k dispozici pouze v Harrachově (jeho dostupnost je třeba ověřit přímo v kanceláři), na Rusko jsou vstupenky (a ve Zlatých Horách také ubytování) zcela vyprodány a zájemce si je musí koupit samostatně na uvedeném portálu uefa.com. Ubytování (s výjimkou zmíněného duelu s Ruskem) je všude ještě k dispozici.

Podobný stav je s balíčky na dva zápasy (Rusko a Řecko, nebo Řecko a Polsko; s ubytováním v Harrachově) za 9 790 korun, kde je k dispozici hotel i vstupenka už jen na dotaz pro zájezd ve druhé variantě (ubytování bez vstupenky je k dispozici v obou variantách).

Poslední možností je non-stop zájezd bez vstupenky za 890 korun. SLAN tour nabízí také zájezdy, avšak bez dopravy, na čtvrtfinále ve Varšavě a Gdaňsku (7890 korun), a semifinále ve Varšavě (9890 korun), které jsou pochopitelně stále volné i včetně lístků. Kromě uvedených společností zájezdy na evropský šampionát připravují také cestovní kancelář one-step CZ a CK Sportevents, kde bude rezervační systém teprve spuštěn. Šance tedy ještě je, ale rozhodně se nevyplatí s nákupem otálet!

 

Právě se děje

před 49 minutami

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy