Zájem Slavie? Šok. Málem mi vypadl telefon z ruky, nechápe brankář Kuciak

ČTK ČTK
16. 1. 2019 18:58
Fotbalová Slavia Praha angažuje z Podbrezové do konce sezony šestatřicetiletého slovenského brankáře Martina Kuciaka.
Martin Kuciak si proti Slavii zachytal mimo jiné v předkole Ligy mistrů 2007/08
Martin Kuciak si proti Slavii zachytal mimo jiné v předkole Ligy mistrů 2007/08 | Foto: ČTK

V týmu bude gólmanskou trojkou místo krajana Martina Vantruby, který bude pro změnu hostovat v Podbrezové. Celá transakce bude formálně dotažena po dvojzápase vyřazovací fáze Evropské ligy s Genkem.

"Právě proto, že Martin Vantruba odchází do Podbrezové, otevřela se možnost získat zkušeného brankáře na pozici číslo tři s tím, že si brankáře v podstatě vyměníme," uvedl pro klubový web sportovní ředitel Slavie Jan Nezmar.

"Rozhodli jsme se současně eliminovat riziko zranění směrem k začátku sezony a extrémně důležitému zápasu s Genkem. Pro Genk si ještě necháme Martina Vantrubu, který je na soupisce Evropské ligy. Administrativně tak jeho hostování dotáhneme po tomto dvojzápase," doplnil Nezmar.

Kuciak začínal s fotbalem v Žilině a v Česku už si připsal angažmá v Hradci Králové. Za dospělé chytal také v Kysuckém Novém Mestě, Rimavské Sobotě, Zlatých Moravcích a naposledy v Podbrezové.

"Když proběhl první kontakt s trenérem brankářů Štěpánem Kolářem a panem Nezmarem, tak to pro mě bylo tak neuvěřitelné, že mi téměř vypadl telefon z ruky. Přestoupit do tak slavného klubu jako Slavia je z říše snů," uvedl Kuciak.

"Přicházím jako náhrada za Martina Vantrubu. Úloha je pro mě jasná - pomáhat nejen brankářům, ale každému hráči v týmu. Cíle Slavie jsou ty nejvyšší, mojí úlohou je pomáhat tvořit atmosféru pro ostatní, aby dosáhla na mety, které má před sebou," dodal gólman.

pha gi

 

Právě se děje

před 48 minutami

V Ženevě skončily rozhovory mezi Bidenem a Putinem

V Ženevě skončilo jednání amerického prezidenta Joea Bidena a jeho ruského protějšku Vladimira Putina, jehož se účastnily rozšířené delegace obou stran, Oznámil to Bílý dům, podle něhož jde zároveň o konec dnešního americko-ruského summitu. Nyní se čekají tiskové konference, oba státníci by měli předstoupit před novináře každý zvlášť. Putin po skončení summitu oznámil, že se s Bidenem dohodl na návratu ruského velvyslance do Washingtonu a amerického ambasadora do Moskvy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy