Zahraniční ligy: Schick trefil v nastavení tyč, Bayer má bod. Šlágr jasně pro Bayern

26. 2. 2023 20:04
Fotbalisté Bayernu Mnichov ve šlágru 22. kola německé ligy doma zvítězili nad Unionem Berlín 3:0 a znovu vedou tabulku o skóre před Dortmundem. Leverkusen s českými reprezentanty Adamem Hložkem a střídajícím Patrikem Schickem remizoval na hřišti Freiburgu 1:1 a je jedenáctý. Schick v nastaveném čase trefil tyč.
Eric Maxim Choupo-Moting a Alphonso Davies slaví gól Bayernu Mnichov v síti Unionu Berlín ve šlágru německé Bundesligy | Foto: Reuters

První gól v Mnichově vstřelil ve 31. minutě Choupo-Moting hlavou po Comanově centru. Za dalších devět minut vedení úřadujících mistrů navýšil Coman a třetí gól po další Müllerově asistenci přidal v nastavení první půle Musiala. Německý reprezentační záložník se trefil v den svých 20. narozenin.

I druhý poločas se odehrál v režii bavorského velkoklubu, další branku už však jeho hráči nepřidali především díky hostujícímu brankáři Rönnowovi. Třetí Union po domácí bezbrankové remíze s posledním Schalke v lize podruhé za sebou nevyhrál a na Bayern i Dortmund ztrácí tři body.

Bayer nastoupil v základní sestavě s Hložkem, který byl už o poločase střídán. Freiburg poslal po půlhodině hry do vedení krásnou ranou z přímého kopu Grifo, který se 12. gólem v sezoně posunul na druhé místo v tabulce střelců. Remízu zařídil po Bakkerově milimetrovém centru "šajtlí" v 67. minutě Azmún.

Vyrovnávací gól padl minutu po Schickově příchodu na trávník. Český útočník pak mohl rozhodnout, ale ve druhé minutě nastavení po Demirbayově přihrávce v těžké pozici trefil z hranice malého vápna tyč.

Německá fotbalová liga - 22. kolo:

Freiburg - Leverkusen 1:1 (29. Grifo - 67. Azmún), Bayern Mnichov - Union Berlín 3:0 (31. Choupo-Moting, 40. Coman, 45.+1 Musiala).

Chelsea se dál trápí

Fotbalisté Chelsea v 25. kole anglické ligy prohráli na hřišti londýnského rivala Tottenhamu 0:2, v lize už popáté za sebou nedokázali zvítězit a počtvrté v této sérii nedali gól.

Zatímco domácí tým si upevnil čtvrté místo znamenající postup do Ligy mistrů, soupeř přes lednové nákupy drahých posil nevybředl z krize a už jen díky lepšímu skóre se drží v horní polovině tabulky.

Chelsea už v 19. minutě přišla o zraněného stopera Thiaga Silvu kvůli zranění. V nastavení první půle pak po potyčce dostal červenou kartu Zijach, ale po přezkoumání videozáznamu rozhodčí vyloučení odvolal.

Hosté pak nezachytili nástup do druhého poločasu a po pouhých 19 vteřinách prohrávali. Brankáře Arrizabalagu překonal střelou pod břevno záložník Oliver Skipp. Dvaadvacetiletý odchovanec severolondýnského klubu dal první gól v anglické nejvyšší soutěži i v dresu Tottenhamu.

Vítězství pojistil osm minut před koncem pro změnu historicky nejlepší střelec Tottenhamu Harry Kane. Kapitán mužstva a s 18 góly druhý nejlepší střelec soutěže se stal po Robertu Lewandowském druhým hráčem z pěti elitních evropských lig, který v každé z posledních devíti sezon nastřílel v soutěžních zápasech alespoň 20 branek.

Anglická fotbalová liga - 25. kolo:

Tottenham - Chelsea 2:0 (46. Skipp, 82. Kane).

Inter prohrál, Neapol má titul blíž

Druhý tým italské fotbalové ligy Inter Milán překvapivě prohrál na hřišti Boloni 0:1 a po 24. kole Serie A ztrácí na suverénní Neapol už 18 bodů. Hráči AC Milán zvítězili nad Bergamem 2:0 a bodově se na městské rivaly z Interu dotáhli. V dresu Atalanty v 84. minutě nastoupil záložník Lukáš Vorlický, jenž před týdnem v italské lize debutoval.

Boloňští dali favoritovi gól už ve 12. minutě, ale radost jim překazil videorozhodčí, který Barrowovu trefu neuznal kvůli ofsajdu. Rozhodnutí tak padlo až čtvrt hodiny před koncem, kdy se posedmé v sezoně prosadil Orsolini. Inter prohrál po čtyřech zápasech.

Do sestavy AC se dnes vrátily dvě opory. Po pětiměsíční pauze zaviněné zraněním nastoupil reprezentační gólman Maignan a poprvé v sezoně i jednačtyřicetiletý kanonýr Ibrahimovic, jenž loni v květnu podstoupil operaci kolena a od té doby nehrál. Dnes přišel na poslední čtvrthodinu místo Girouda.

Ve 26. minutě Hernández vypálil do tyče Mussovy branky a míč se odrazil od zad argentinského brankáře do sítě. Ve druhém poločase domácí spálili řadu šancí a úřadujícího mistra uklidnila až Messiasova trefa z 87. minuty.

Fotbalisté Monzy prohráli na hřišti Salernitany 0:3. Po pauze skórovali Coulibaly, Kastanos a Candreva a zajistili domácím první výhru pod vedením nového kouče Paula Sousy. Salernitana přerušila sérii tří ligových porážek bez vstřeleného gólu, od pásma sestupu ji dělí sedm bodů a na 16. místě se přiblížila k jedenácté Monze na pětibodový rozdíl.

Fotbalisté Udine popáté v řadě nezvítězili, doma se Spezií remizovali 2:2. Její série bez vítězství je ještě o jeden zápas delší. Za domácí se trefili Beto a Pereyra. Oba góly hostí obstaral jejich nejlepší střelec Nzola, který se tak s 11 body posunul na čtvrté místo tabulky střelců. Udine je desáté, Spezia na posledním nesestupovém místě s tříbodovým náskokem na 18. Veronu, která má zápas k dobru.

Italská fotbalová liga - 24. kolo:

Boloňa - Inter Milán 1:0 (76. Orsolini), Salernitana - Monza 3:0 (52. Coulibaly, 66. Kastanos, 71. Candreva), Udine - Spezia 2:2 (24. Beto, 55. Pereyra - 6. a 72. Nzola), AC Milán - Bergamo 2:0 (25. vlastní Musso, 87. Messias).

20. Cremona 23 0 9 14 17:42 9

Poznámka: Juventusu bylo odečteno 15 bodů kvůli finančním podvodům.

Barcelona senzačně prohrála

Fotbalisté Barcelony ve španělské lize překvapivě podlehli na hřišti Almeríe 0:1. Katalánci prohráli od loňského října po 13 kolech a vedou tabulku o sedm bodů před obhájcem titulu Realem Madrid.

Utkání 23. kola rozhodl ve 24. minutě malijský reprezentační útočník Touré po povedeném brejku. Almería porazila Barcelonu poprvé v historii španělské nejvyšší soutěže a díky výhře se dostala z předposledního na 15. místo.

Svěřenci trenéra Xaviho poprvé v sezoně prohráli dvě soutěžní utkání za sebou. Ve čtvrtek "Barca" na stadionu Manchesteru United utrpěla porážku 1:2 a vypadla z Evropské ligy.

"Byl to náš nejhorší zápas v sezoně. Je to pro nás těžký den. Myslím, že jsme byli unavení, proto jsme měnili základní sestavu, ale promarnili jsme jedinečnou šanci utéct na deset bodů," litoval kouč Xavi.

Girona zvítězila v Bilbau 3:2, vyhrála podruhé za sebou a je desátá. Sedmý Athletic naopak v druhém duelu po sobě vyšel bodově naprázdno. Vigo si doma poradilo s Valladolidem 3:0 i díky dvěma gólům Veigy a patří mu 13. místo. Hosté jsou po druhé ligové porážce za sebou sedmnáctí.

Španělská fotbalová liga - 23. kolo:

Bilbao - Girona 2:3 (35. Berchiche, 89. R. García - 4. A. García, 19. vlastní de Marcos, 45.+2 vlastní Vesga), Celta Vigo - Valladolid 3:0 (32. a 64. Veiga, 17. Seferovic), Almería - FC Barcelona 1:0 (24. Touré), FC Sevilla - Pamplona 2:3 (63. Gudelj, 78. Nasírí - 18. García, 68. vlastní Fernando, 85. Azzalzúlí).

1. FC Barcelona 23 19 2 2 45:8 59
2. Real Madrid 23 16 4 3 47:18 52
3. San Sebastian 23 13 4 6 32:23 43
4. Atlético Madrid 23 12 6 5 32:18 42
5. Betis Sevilla 23 12 4 7 32:25 40
6. Vallecano 23 9 7 7 29:25 34
7. Pamplona 23 9 6 8 22:23 33
8. Bilbao 23 9 5 9 33:26 32