Zraněný Pavlenka nedochytal vítězný zápas Brém ve Frankfurtu

Jiří Pavlenka ze hřiště musel být po tvrdé srážce a několikaminutovém ošetření odnesen na nosítkách. Podle posledních zpráv ale nic zlomené nemá.
Zraněný brankář Werderu Jiří Pavlenka
Zraněný brankář Werderu Jiří Pavlenka | Foto: Reuters

Berlín

Reprezentační brankář Jiří Pavlenka nedochytal kvůli zranění zápas 2. kola německé fotbalové ligy, ve kterém jeho Werder Brémy zvítězil na hřišti Frankfurtu 2:1. Člen kádru Karla Jarolíma na zápas Ligy národů s Ukrajinou se krátce po změně stran za stavu 1:0 pro hosty srazil v pokutovém území s protihráčem a zůstal ležet na trávníku. Ze hřiště musel být po několikaminutovém ošetření odnesen na nosítkách a přes noc zůstane na pozorování v nemocnici.

Celé utkání naopak odehrál reprezentační obránce Theodor Gebre Selassie a po zákroku na něj hráli hosté od 32. minuty přesilovku, protože domácí Willems byl za úder do obličeje po vzájemném kontaktu vyloučen. V té době už Werder vedl, ve 20. minutě si Osako naběhl na centr za obranu a střelou mezi nohy překonal brankáře Trappa, který přišel nedávno na hostování z francouzského PSG. Branku potvrdil kvůli signalizovanému ofsajdu až videorozhodčí.

Krátce po změně stran se Pavlenka srazil s Gačinovičem a rozhodčí Storks nařídil pokutový kop. Za zraněného českého gólmana zaskočil teprve osmnáctiletý náhradní brankář Plogmann a penaltu Hallerovi nechytil.

V 76. minutě měl velkou šanci Gebre Selassie, jeho pokus ale z brankové čáry vyhlavičkoval Abraham. Werder dlouhou přesilovku přetavil ve vítězný gól až v šesté minutě nastavení, kdy z přímého kopu rozhodl střídající Rashica.

Bayern Mnichov jasně přehrál Stuttgart na jeho hřišti 3:0. V 37. minutě otevřel skóre přesným obstřelem Goretzka, stejný hráč po hodině hry připravil palebnou pozici pro Lewandowského a nejlepší střelec minulé sezony bundesligy zvýšil.

Polský kanonýr si připsal i asistenci, poté co čtvrt hodiny před koncem patičkou prodloužil na Müllera a ten dal třetí gól. Bavorský velkoklub oplatil svému soupeři domácí porážku 1:4 z posledního kola předchozí sezony a vede tabulku před rovněž stoprocentně úspěšným Wolfsburgem.

Wolfsburg přitom prohrával v Leverkusenu od 24. minuty po gólu Baileyho, ale ještě do poločasu hosté srovnali, poté co si gólman Özcan nešťastně srazil ostrý centr do vlastní brány. Vítězství 3:1 zařídili slepenými góly po změně stran Weghorst a Steffen. Leverkusen podlehl Wolfsburgu po pěti utkáních a je bez bodu stejně jako Freiburg a Stuttgart.

Freiburg totiž také ztratil dobře rozehraný zápas. Hoffenheim s Pavlem Kadeřábkem v sestavě otočil po přestávce skóre ve vítězství 3:1. Hosté vedli po gólu Heintze, který využil špatného odkopu Akpogumy. V 50. minutě ale potrestal chybu obrany na druhé straně Szalai. Maďarský útočník dokonal obrat o 13 minut později, kdy usměrnil míč do brány po přesné Schulzově přihrávce, a připsal si třetí gól v sezoně. V nastaveném čase pojistil výhru Kramarič.

Norimberk remizoval doma s Mohučí 1:1, v dresu domácích odehrál celý zápas Ondřej Petrák a v 53. minutě dostal žlutou kartu.

Německá fotbalová liga - 2. kolo:

Augsburg - Mönchengladbach 1:1 (12. Gregoritsch - 68. Plea), Eintracht Frankfurt - Brémy 1:2 (49. Haller z pen. - 21. Osako, 90.+6 Rashica), Hoffenheim - Freiburg 3:1 (50. a 63. Szalai, 90.+5 Kramarič - 36. Heintz), Leverkusen - Wolfsburg 1:3 (24. Bailey - 36. vlastní Özcan, 55. Weghorst, 60. Steffen), Norimberk - Mohuč 1:1 (48. Ishak - 25. Mateta), Stuttgart - Bayern Mnichov 0:3 (37. Goretzka, 62. Lewandowski, 76. Müller).