Zoufalý Koeman musel tahat Messiho z lavičky. Argentinec pak řídil obrat Barcy

7. 2. 2021 22:59
Pouze v pozici náhradníka zahájil Lionel Messi zápas mezi Betisem a Barcelonou. Až když duel katalánskému velkoklubu protékal mezi prsty, poslal kouč Ronald Koeman argentinskou superstar do hry. A vyplatilo se.
Lionel Messi poslouchá pokyny trenéra Barcelony Ronalda Koemana.
Lionel Messi poslouchá pokyny trenéra Barcelony Ronalda Koemana. | Foto: Reuters

Fotbalisté Barcelony přestříleli v 22. kole španělské ligy Betis Sevilla 3:2 a prodloužili vítěznou sérii na šest zápasů. Vrátili se díky lepšímu skóre před Real Madrid na druhé místo tabulky, kde na vedoucí Atlético stále ztrácejí sedm bodů a mají oproti lídrovi odehráno o dva zápasy víc. Betis je sedmý.

Barcelona nastoupila bez kapitána Lionela Messiho a za celý první poločas netrefila prostor mezi třemi tyčemi. Do vedení tak šel soupeř zásluhou Borjy Iglesiase. V 57. minutě ale argentinský hvězdný útočník přišel na hřiště a 136 sekund po střídání střelou na přední tyč vyrovnal.

Katalánský velkoklub dokonal obrat po vlastním gólu Víctora Ruize, ale stejný hráč čtvrthodinu před koncem znovu srovnal. Rozhodnutí tak přinesla až Trincaova výstavní rána o břevno z 87. minuty.

San Sebastian porazil doma Cádiz 4:1 a naplno bodoval po čtyřech kolech. Po dvou gólech dali útočníci Mikel Oyarzabal a Alexander Isak. První z nich se dvakrát prosadil v prvním poločase, na jehož konci navíc dostal červenou kartu hostující Marcos Mauro. Kapitán San Sebastianu prožil druhý dvougólový zápas v sezoně a dostal se na metu deseti branek. I díky němu zůstává jeho tým na šesté, pohárové příčce, Cádiz je čtrnáctý.

V souboji týmů ze středu tabulky remizovalo Bilbao s Valencií 1:1. Domácí Athletic po úvodním dějství vedl, aniž by vystřelil na bránu, vlastní gól si dal Hugo Guillamón. Alespoň bod zajistil "Netopýrům" po změně stran druhý stoper Gabriel.

Španělská fotbalová liga - 22. kolo:

San Sebastian - Cádiz 4:1 (26. z pen. a 34. Oyarzabal, 54. a 59. Isak - 65. Izquierdo), Bilbao - Valencie 1:1 (43. vlastní Guillamón - 66. Gabriel), Pamplona - Eibar 2:1 (18. Calleri, 86. Budimir - 44. Kike), Betis Sevilla - FC Barcelona 2:3 (38. Iglesias, 75. Ruiz - 59. Messi, 68. vlastní Ruiz, 87. Trincao).

1. Atlético Madrid 19 16 2 1 40:10 50
2. FC Barcelona 21 13 4 4 44:20 43
3. Real Madrid 21 13 4 4 37:19 43
4. FC Sevilla 21 13 3 5 31:16 42
5. Villarreal 22 8 12 2 31:22 36
6. San Sebastian 22 9 8 5 36:20 35
7. Betis Sevilla 22 9 3 10 29:37 30
8. Granada 22 8 6 8 26:36 30