Keane znechucen dnešními fotbalisty. Jdou do války, ale objímají se a líbají, řekl

av av
22. 10. 2019 13:31
Legendární Roy Keane pobavil diváky britské Sky Sports během nedělního šlágru fotbalové Premier League mezi Manchesterem United a Liverpoolem.
Manchester United - Liverpool (Mané, De Gea, Maquire)
Manchester United - Liverpool (Mané, De Gea, Maquire) | Foto: Reuters

Je nejúspěšnějším kapitánem v historii Manchesteru United. A také tím nejkontroverznějším.

Irský bojovník Roy Keane byl v 90. letech a na začátku 21. století jedním z čelních představitelů dominance Rudých ďáblů. Mužem, který se emocemi naplno pokládal do tradičních rivalit, a dokonce aktivně pomáhal zvýrazňovat ty, které před jeho působením nebyly zdaleka tolik plamenné.

Stal se až jakýmsi symbolem nepřátelství mezi hrdým klubem z Old Trafford a Liverpoolem, potažmo Arsenalem.

Proto ho evidentně zaskočilo, když v neděli ve studiu při nástupu dvou nesmiřitelných týmů spatřil hráče, jak se v tunelu srdečně zdraví a objímají.

Keane se nijak nerozpakoval a - jak je jeho zvykem - naplno ventiloval své rozčarování. 

"Jsem těmi hráči znechucený. Vždyť jdou do války," nechápal. V záběrech se nejprve objímali brankáři Alisson Becker a David de Gea, vzápětí se "bratříčkovali" zejména brazilští krajané, Andreas Pereira a Fred z Manchesteru s liverpoolskými Fabinhem a Robertem Firminem.

"Objímají se a líbají. Neměli by se na ně ani podívat, jdou s nimi přece do boje," kroutil hlavou Keane. Když byl tázán, jestli se fotbal od jeho dob změnil, odpověděl odmítavě.

"Nezměnil se fotbal, změnili se hráči. Jdou do války proti soupeři a přitom se s ním objímají," prohlásil a pokračoval: "Popovídejte si po utkání… dobře, možná ani po utkání."

Nebyl to jediný Keaneův nedělní moment, který vzbudil velkou pozornost. Skoro čtvrthodinovou debatu ostatních hostů v čele s Garym Nevillem a Graemem Sounessem, týkající se problémů United s postem gólového hrotového útočníka, utnul jedinou větou. 

"Měli by podepsat Harryho Kanea ze Spurs. Je to jednoduché," umlčel s ledovým klidem stále vášnivěji debatující kolegy.

Na nastalou situaci, kdy nikdo včetně Josého Mourinha moc nevěděl, co říci, pak reagoval: "Na co všichni tak zíráte?"

Dnes osmačtyřicetiletý Keane získal v dresu Manchesteru United sedm mistrovských titulů v letech 1994-2003 a byl i u slavného triumfu v Lize mistrů v roce 1999. Slavný Brazilec Pelé jej v roce 2004 zařadil do stovky nejlepších žijících hráčů historie.

Často ale bývá přítomen i ve výběrech nejproblémovějších nebo nejtvrději hrajících fotbalistů.

Slavný incident Roye Keanea před utkáním s Arsenalem v roce 2005:

Video: Incident Roye Keana s Patrickem Vieirou v roce 2005 | Video: www.youtube.com
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Česko se ohradilo proti rozšiřování těžby v polském dolu Turów

České ministerstvo životního prostředí v pátek vydalo nesouhlasné stanovisko k rozšiřování polského hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice. Stanovisko vydalo ve spolupráci s Libereckým krajem a Českou geologickou službou. Ministerstvo to oznámilo v tiskové zprávě. V případě, že by se polská strana rozhodla i přesto těžbu rozšířit, Česko požaduje například finanční kompenzace případných škod nebo vznik těsnící stěny bránící odtékání podzemních vod.

"Stanovisko za Českou republiku je nesouhlasné. Doplněny jsou ale také podmínky, vytvořené ve spolupráci s geology, krajem, obcemi i odbornou veřejností, a Libereckým krajem odsouhlasené, které jsou pro nás absolutně nepřekročitelné, kdyby se Polsko rozhodlo i přes náš nesouhlas v těžbě na Turowě pokračovat," oznámil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy