Zlatan dvěma góly zařídil výhru. Na klubové úrovni už nasázel přes 500 gólů

7. 2. 2021 17:14
Hvězdný útočník Zlatan Ibrahimovic překonal hranici 500 soutěžních gólů na klubové scéně a dvěma trefami pomohl fotbalistům AC Milán v 21. kole italské ligy k vítězství 4:0 nad Crotone.
Zlatan Ibrahimovic.
Zlatan Ibrahimovic. | Foto: Reuters

Milánský celek odpověděl na páteční výhru městského rivala Interu a opět vede tabulku s dvoubodovým náskokem. Český reprezentant Jakub Jankto se vrátil do základní sestavy Sampdorie Janov a jeho tým remizoval 1:1 na hřišti Beneventa. Celý zápas odehrál i Antonín Barák, porážce Verony 0:2 v Udine ale nezabránil.

Ibrahimovic otevřel jubilejním gólem skóre ve 30. minutě, kdy si krásně narazil míč s Rafaelem Leaem a placírkou zakončil. V 64. minutě mu stačilo uklidit do odkryté branky přihrávku Thea Hernándeze a připsal si 83. zásah v dresu "Rossoneri". Více gólů dal na klubové scéně pouze za Paris St. Germain (156).

Dvakrát skóroval i Ante Rebič, v obou případech zužitkoval přihrávku střídajícího Hakana Calhanoglua. Crotone zůstalo poslední v tabulce.

Jankto z předchozích tří zápasů do dvou nastoupil v závěru jako náhradník a ve zbylém nehrál kvůli trestu, tentokrát strávil na trávníku celé utkání. Domácí nováček soutěže se ujal vedení v 55. minutě, kdy střelou z velkého úhlu překvapil brankáře Gianluca Caprari. Sampdorii ale zajistil bod deset minut před koncem Baldé Keita.

Janovský celek zůstane i po odehrání kompletního programu 21. kola na desátém místě. Benevento nevyhrálo už pět utkání v řadě a je třinácté.

Jubilejní gól Zlatana Ibrahimovice:

Italská fotbalová liga - 21. kolo:

Benevento - Sampdoria Janov 1:1 (55. Caprari - 80. Keita), AC Milán - Crotone 4:0 (30. a 64. Ibrahimovic, 69. a 70. Rebič), Udine - Hellas Verona 2:0 (83. vlastní Silvestri, 90.+1 Deulofeu), Parma - Boloňa 0:3 (15. a 33. Barrow, 90.+2 Orsolini), Lazio Řím - Cagliari 1:0 (61. Immobile).

1. AC Milán 21 15 4 2 45:23 49
2. Inter Milán 21 14 5 2 51:23 47
3. Juventus Turín 20 12 6 2 41:18 42
4. AS Řím 21 12 4 5 44:35 40
5. Lazio Řím 21 12 4 5 36:27 40
6. Neapol 20 12 1 7 44:21 37
7. Bergamo 21 10 7 4 48:29 37
8. Sassuolo 21 8 7 6 34:32 31