"Nebojte, jsem naživu." Zkrvavený Souček nedohrál, West Ham i bez něho udržel výhru

Aktualizováno 17. 10. 2021 20:06
Tomáš Souček nedohrál kvůli zranění zápas anglické ligy, ve kterém fotbalisté West Hamu porazili domácí Everton 1:0.
Tomáše Součka ošetřují lékaři West Hamu poté, co ho v utkání s Evertonem zasáhl soupeř kopačkou do obličeje | Foto: Reuters

Reprezentační záložník nastoupil do utkání 8. kola jako jediný z českého tria a v prvním poločase měl blízko ke druhému gólu v sezoně.

Parádně připravil palebnou pozici pro Bowena, jeho střelu vytáhl brankář Pickford - Souček byl u vyraženého míče první a nekompromisně ho napálil pod břevno, jenže stál těsně v ofsajdu.

West Ham se dostal do vedení v 74. minutě, kdy Pickford v souboji s Antoniem chyboval, hosté kopali roh a po něm se prosadil na bližší tyči Ogbonna.

Jen o chvíli později zasáhl po souboji ležícího Součka do obličeje Rondon a kapitán české reprezentace musel s krvavým zraněním do kabiny.

Po utkání Souček přidal na svůj Twitter fotku a rozptýlil obavy fanoušků z vážného zranění. "Pár nových stehů do sbírky, ale já se nikdy nevzdávám. Nebojte, jsem stále naživu," napsal.

"Kladiváři" v hektickém závěru vítězství udrželi, Everton na domácím stadionu poprvé v sezoně ztratil body.

Anglická fotbalová liga - 8. kolo:

Everton - West Ham United 0:1 (74. Ogbonna), Newcastle - Tottenham 2:3 (2. C. Wilson, 89. vlastní Dier - 17. Ndombélé, 22. Kane, 45.+4 Son Hung-min).

1. Chelsea 8 6 1 1 16:3 19
2. Liverpool 8 5 3 0 22:6 18
3. Manchester City 8 5 2 1 16:3 17
4. Brighton 8 4 3 1 8:5 15
5. Tottenham 8 5 0 3 9:12 15
6. Manchester United 8 4 2 2 16:10 14
7. West Ham United 8 4 2 2 15:10 14
8. Everton 8 4 2 2 13:9 14